Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Rusii recunosc oficial existenta fenomenului OZN

Creat de Dreamy, 02 Februarie 2007, 09:06:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

antoniu

ce bine este  ca pe terra se nasc in fiecare secunda gramezi de tampiti ....hai sa-i manipulam, ca se poate, doar avem programele neurolingvistice.

mirela

Aseara cind am scris pe site ma grabeam pentru ca trebuia sa merg la servici.Azi am revevit si am revazut toate materialele prezentate si am cautat pe net anumite lucruri.Ceva ma frapat cind am vazut filmuletul si anume FORMA OBIECTULUI ZBURATOR.Apoi in  materialele prezentate apare o informatie despre o posibila prabusire a unui OZN prin anii 60 in Rusia.La urma urmei de ce sa nu aiba si rusii Roswell-ul lor? Ceea ce voi scrie acum este o parere personala:
Ca sa spun asa: OZN-urile vazute si filmate prin anii 40-60 aveau o forma usor diferita de cele vazute in zilele noastre incepind cu anii 90 forma acestora este schimbata, si acum vin cu un scenariu:
Imaginati-va ca  Roswell a fost real, ca prabusirea din Rusia este reala va imaginati cite informatii au scos cercetind epavele, in decurs de 30-40 de anii americanii si rusii au reusit in sfirsit sa construiasca adaptind la conditiile terestre (sau sa copieze) aceste nave spatiale.Imaginati-va ceea ce vedeti acum zburind pe cerul terrei sint de fapt aparate de zbor facute de mina omului, dar inca tinute in secret.De ce? Aveti raspunsul tot in filmul prezentat:sistemul de propulsie este secret. Asta ma duce la ideea ca sistemul de propulsie al aeronavelor respective sint bazate pe orice altceva dar nu pe petrol. De aici si interesul scazut al rusilor in Irak, de ce i-ar mai interesa petrolul cind aparatele viitorului vor folosii o alta sursa de energie.Desigur nu este exclus un contact cu extraterestrii a unei parti din conducerea KGB-ului.De ce spun intre KGB( actual FSB) si nu oficialitati ruse pentru ca vedeti voi:presedintii si oficialii unui stat se schimba doar serviciile secrete pastreaza anumite persoane pe pozitii anii si anii de zile.Acestea se aseamana citeodata cu portarul unei fabrici: directorul se schimba dar portarul nu.Si ca sa va mai dau citeva mici amanunte in film se aude numele aparatului TARIOKA numele proiectului AKIP si numele inginerului care se ocupa de proiect SARATOV.Cautind pe net nu am gasit nimic despre Tarioka si Akim,dar Saratov este un oras in Rusia.
Tot in materialele prezentate se scrie de YAMANTAU, care ar fi Area 51 ruseasca.Cei care aveti in computer programul Google Earth stiti ca va puteti vedea masina in curte din satelit cu acest program.Ei bine desi am incercat sa vad mai de aproape aceasta zona(fotografie din satelit) tot ce am putut distinge este un drum,restul este bruiat probabil de statiile terestre din zona.Si acum vin cu intrebarea de ce atita mister invaluie aceasta zona in care martorii au vazut zbutind obiecte care seamana cu OZN-urile cunoscute?

OzN_HunteR

parerea  mea este ca lumea asta este cam proasta ...nu ar trebui sa se ascunda atata pentru ca vorba aia "  minciuna are picioare scurte " ....odata si odata tot se afla...NU ? sa ma contrazica cine vrea dar eu raman la parerea mea !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

maiami

era cazul ca si rusia sa recunoasca inevitabilul
nu inteleg de ce america se mai cramponeaza in a recunoaste fenomenul ozn
cea mai urata treaba este ridiculizarea militarilor care vad aceste fenomene :ufo:
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta