Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Concurs OZN

Creat de baaron, 31 Ianuarie 2007, 01:23:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

baaron

Mai demult m-am uitat pe un website in care erau postate cateva poze cu cele mai reusite falsuri in materie de arheologie....foarte ingenioase si interesante de altfel.

Propun un concurs Rufon pe teme ufologice....si adica:
Fiecare sa realizeze prin abilitatile sale artistice sau cu ajutorul prietenilor (In cazul in care nu se descurca) o fotografie (prelucrata, neprelucrata...whatever) cu o scena UFO...la libera alegere.

Premiul - ne intalnim dupa aia la o bere si facem bascalie de propriile noastre aberatii.

Cine se incumeta???

xennon_2000

daca avem cum sa facem...merg la concurs si filmulete? :-D?????????

baaron

Bineinteles...da-i bataie si treci la treaba:):)

Dreamy

salut baaron!!

Se pare ca propui un concurs care e pierdut din start!!!
Poate nu sti dar avem pe forum un expert in tehnica foto...cine crezi tu ca ar avea curaj sa se "lupte" cu Ciuciulete??? :wink:
Ar merge doar daca-l rogi frumos sa nu participe :-D!!!

baaron

Pai stai un pic ca sa ne lamurim...eu am propus din start un concurs de falsuri...

Stimabilul Ciuciulete cu siguranta va fi incantat sa studieze aberatiile scoase de noi ce mai mult ca sigur ii vor servi intr-o mai mica sau mai mare masura ca baza de plecare in studierea unor falsuri greu depistabile ...Nu crezi? :rocket:

Dreamy

stai asa ca nu pricep...adica vrei sa face ceva de genul fratele meu extraterestru' ???? :-) :martiansmile:
eu ma gandeam la ceva greu detectabil....
dar in cazul in care e vb de distractie si bascalie...atunci "sa curga vinul, sa vina femeile...." sti mai departe  :lol:

baaron

Draga :mrgreen:

Esti pe gustul meu....sa-i dam bataie!!! :evil: :rocket:

Asocierea cu orice intentii de abordare in scopul imperecherii este pur intamplatoare

Dreamy

Draga  :mrgreen:
...ma bucur mai ales ca pot spune acelasi lucru despre tine.... :evil:

idem la ultima parte...

baaron

Senchiu veri maci :mrgreen:

spooky

Nu e rea ideea Baaron (welcome back)...

Puteti trimite lucrarile voastre la rufon@rufon.org si o sa incerc sa pun pe site-ul RUFOn un astfel de anunt referitor la concurs, lasam timp de o luna si pe 1 martie, dupa care analizam lucrarile si dam premiile... si o sa avem 2 categorii: poza si filmulete. Probabil fiecare lucrare va beneficia de un topic separat cu formular aici pe forum, eventual cu sectiune speciala si pe site.

Ce puteti castiga? Vedem... probabil carti din domeniu :)
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

ryn

#10
Regulament

Se organizeaza concursul cel mai bun fals OZN
Participantii trebuie sa fie inscrisi pe forumul www.rufon.org.
Limita de varsta: intre 1 si 1000 de ani pamanteni.

Perioada limita de depunere a lucrarilor: 01.03.2007
Sectiuni
1.   2D
2.   Movie

Documentele trebuiesc sa contina proba martor si o descriere a modului de realizare.
Se vor face publice doar falsurile. Proba martor si descrierea vor fi trimise pe rufon@rufon.org.
La fiecare 1 ale lunii viitoare se va desemna castigatorul prin vot.

Premii: se vor acorda urmatoarele premii cate unul pentru fiecare categorie:  "Extraterestrul de Aur"  cu atestat de proprietate, adica una bucata omuletz verde, mic, cu ochii mari, capatanos, cu burta umflata, care tipa mereu.
Castigatorii se obliga sa il creasca pe cheltuiala lor pana se face MARE, se apuca de facut cercuri, de mutilat vaci, de speriat lumea, etc.
Nota: organizatorii nu isi asuma nici o responsabilitate.

baaron

#11
O diploma ceva? :evil: :evil: :rocket:
Nu de alta dar poate daca as castiga imi va folosi in viitor la marirea portofoliului meu de UFO Researcher (daca mai apuc pana atunci :-D si nu ma rapesc omuletii cenusii) :ufo: :ufo: :rocket: :rocket:

baaron

Oke

Atunci sa incepem lista....Eu ma consider ca si inscris.
Optez pentru varianta 2D.

Elvin

    propun inca 2 categorii:
   "to boldly go where no one has gone before' pentru concept original
   "reptilianul de lemn" pentru cel mai neinspirat trucaj

spooky

Facem si diplome cu autograf daca vreti  :rainbow:

Rectificare: 2 saptamani nu cred ca e suficient, lasam o luna de zile... poate altii nu deschid azi forumul/site-ul...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984