Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Decembrie 1989 (pentru cunoscatori)

Creat de baaron, 30 Ianuarie 2007, 19:00:51

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

padme

:)))))))))))))))))))) in multe moduri se fura/cumpara voturile! nici nu ai idee cat de simplu e!

romulus


CitatEsti optimist, eu zic...niciodata.
Urban si eu am fost tentat o clipa sa spun asta, dar mi s-a parut ca mi-as  renega si bruma de educatie/simtire/traire care are lagatura cu Tara. Contextul actual :globalizare, incastrarea in UE, NATO - are premise favorabile pentru deznationalizare si alienare insa eu cred ca si in atare conditii, noi romanii putem supravietui si trai bine si asa, datorita "antrenamentului" pe are il avem: vezi Imperiul Otoman, Austro-Ungar, Rusesc and so on carora le-am supravietuit! Acum sunt conditii mult mai bune, ca doar - teoretic - plecam ca "egali"  si nu ca slugi cu de fapt ne vor aia !
CitatDecembrie "2009 (pentru cunoscatori)
Da, dar altfel de cunoscatori.... . Poate de pe la Politie/parchet , dar si astia sunt in mana cui trebuie , ca sa nu se afle nimic!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

comisarul

Intradevar cred ca ai inteles de ce te-am intrebat din ce directie ai facut parte stimabile?In al doilea rind de idei in aceea perioada se vehicula:Securistii - Teroristii,dar doar o parte din securisti si aici cred ca stii despre ce este vorba,trebuiau huliti si nu in tot ansamblul.In al treilea rind toti care trebuiau sa se ocupe de singuranta acestei tari,erau:fie arestati prin diferite cazarme,fie retinuti ca in cazul de la Galati(intr-un buncher la 30 sub pamint).