Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Oare omul nu este prima fiinta rationala care a aparut pe Terra?

Creat de stargate, 28 Ianuarie 2007, 12:47:21

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

entitate

cine stie cat de cat teoriele general acceptate stiu ca hominidele au beneficiat de conditii propice dezvoltarii unei constiinte. astfel pe undeva prin africa a fost o perioada de seceta extrema iar stramosii nostri s-au refugiat din ce in ce mai mult catre tarmuri si pentru ca nu prea mai aera hrana pe uscat au inceput sa vaneze in apa. se pare ca acesta a fost factorul detereminant care a dus la dezvoltarea hipofizei si primele scantei de inteligenta au aparut

Marius MMG

Citat din: stargate din  28 Ianuarie 2007, 14:01:35
     Ai dreptate LightPaladin... amiralul Richard E. Byrd, care a efectuat expeditii la polul nord in 1947 si 1956 a notat in jurnalul de bord, in timp ce se apropia de polul nord, ca vede munti in departare. dupa 29 d minute de zbor a vazut dealuri inverzite, temperatura masurata in afara avionului era de 23 de grade celsius, a vazut chiar si un mamut.  controla avionul din ce in ce mai greu si a vazut apropiindu'se niste nave in forma de disc care radiau lumina. nu mai avea control asupra avionului...fusese preluat de ocupantzii navelor care i'au intampinat....a auzit o voce care i'a spus ca sunt pe maine bune. avionul a aterizat fara probleme. acolo traiau niste oameni inaltzi, blonzi. in departare se vedea un oras luminat de culorile curcubeului (parca)...  :rainbow:                                                   
     multe legende ale scandinavilor povestesc de oameni din interiorul pamantului... inuitzii sau eschimosii spun ca stramosii lor au venit din interiorul pamantului... :-o
Dar de ce trebuie sa credem in legende din astea? De ce nu se fac cercetari in momentul de fata la acest caz? Ce ne opreste? Sau adevarul se cunoaste?

pri3st3ss

se spune ca toate legendele au un sambure de adevar..... :roll:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Marius MMG

Citat din: pri3st3ss din  23 Iunie 2007, 21:26:57
se spune ca toate legendele au un sambure de adevar..... :roll:

de ce sa traim din legende cand putem afla. Cercetatorii vad universul cand de fapt ei nu stiu sigur ce se afla pe planeta mama.

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Marius MMG

Citat din: lylyt_ice din  27 Iunie 2007, 18:45:43
Interesant....!!!! si ce propui ...???MARIUS :?

Pai nu avem decat sa traim cu ne ce dau astia... nu imi permit sa plec singur in cercetari, asa ca...