Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Oare omul nu este prima fiinta rationala care a aparut pe Terra?

Creat de stargate, 28 Ianuarie 2007, 12:47:21

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

stargate

         ...ce parere avetzi despre amprentele palmare, urmele de talpi, sferele metalice si multe alte artefacte care s'au descoperit peste tot in lume si care au fost produse cu mult inaintea aparitziei omului pe pamant??? ar putea fi acestea urme ale unei/unor civilizatzii care s'au dezvoltat si au trait pe Terra???:?  daca aceasta rasa umana(spun umana deoarece amprentele semanau/erau identice cu ale oamneilor) a existat intre'adevar atunci unde este ea acum? sa fi ajuns acea rasa la un stadiu de dezvoltare atat de ridicat incat sa fi plecat in spatiu pentru a gasi si alte planete locuibile :planet:??? sau pur si simplu sa fi fost nimicita in vreo catastrofa?? dar daca aceasta rasa ar fi totusi printre noi.......posibil sa fie acele popoare din interiorul pamantului despre care se vorbesc in atatea legende?? :| ...astept lamuriri...
Smoke on the water, fire in the sky.

LightPaladin

Din cate stiu, s-au facut mai multe poze polilor Terrei, din care se vedea faptul ca exista un tunel care intra in planeta.Stiu ca in urma cu ceva timp un om a afirmat ca a intrat in acel tunel fara sa iti dea seama, a stat acolo aproximativ 2 ani. A declarat faptul ca in acel tunel existau niste fiinte care pareau superioare oamenilor. Poate ca acele amprente apartin acelor fiinte, deoarece omul acela a afirmat ca a putut sa stea de vorba cu ei si acestia i-au spus ca ei se afla pe Pamant cu mult inaintea oamenilor.
  Mai poate exista posibilitatea ca acele amprente sa fie tot ale oamenilor, ceea ce ar insemna ca presupunerile despre cand au aparut oamenii pe Terra sunt gresite. (nu exista nimic care sa confirme faptul ca oamenii au aparut cand spun oamenii de stiinta ca au aparut)

stargate

     Ai dreptate LightPaladin... amiralul Richard E. Byrd, care a efectuat expeditii la polul nord in 1947 si 1956 a notat in jurnalul de bord, in timp ce se apropia de polul nord, ca vede munti in departare. dupa 29 d minute de zbor a vazut dealuri inverzite, temperatura masurata in afara avionului era de 23 de grade celsius, a vazut chiar si un mamut.  controla avionul din ce in ce mai greu si a vazut apropiindu'se niste nave in forma de disc care radiau lumina. nu mai avea control asupra avionului...fusese preluat de ocupantzii navelor care i'au intampinat....a auzit o voce care i'a spus ca sunt pe maine bune. avionul a aterizat fara probleme. acolo traiau niste oameni inaltzi, blonzi. in departare se vedea un oras luminat de culorile curcubeului (parca)...  :rainbow:                                                   
     multe legende ale scandinavilor povestesc de oameni din interiorul pamantului... inuitzii sau eschimosii spun ca stramosii lor au venit din interiorul pamantului... :-o
Smoke on the water, fire in the sky.

LightPaladin

Intradevar. Din cate stiu, acolo el a vazut multe lucruri ciudate, nu doar mamuti si acei oameni inalti. Din cate stiu ca povestea, a vazut ca exista un "Soare" acolo, probabil centrul planetei, plante care nu exista la suprafata Terrei, etc.Bineinteles, putini se incred in ceea ce a povestit el. :fight:

stargate

     da...acel soare ar avea un diametru de 1300 km si se spune ca raspandeste o lumina difuza... 8-)
Smoke on the water, fire in the sky.

pri3st3ss

Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

xennon_2000

si daca mai impartim planeta cu cineva dc nu ne unim fortele?...sau vecinii ne considera inca maimute?

LightPaladin

Poate chiar avem fortele "unite", decat ca acest lucru nu este facut public. In definitiv, multe lucruri sunt ascunse "publicului" :star:

xennon_2000

E chiar tragic si absurd ca traim in bezna, dezinterati total si cu "alergatul dupa bani" scopul esentia :martiansad: :martiansad:l....ma intriga la culma treaba asta

Dreamy

Iata o ipoteza demna de luat in calcul....

Asa-numitii "extraterestri", mai precis cei din rasa "omuletilor gri", sunt foarte apropiati genetic de rasa umana, din pricina faptului ca stramosii lor au evoluat pe Pamant, in urma cu un milion de ani. Din cauza dezvoltarii haotice a propriilor tehnologii, ei au fost insa nevoiti sa paraseasca planeta si acum se reintorc, spre a o vizita. Aceasta este teoria lansata de un grup de geneticieni din Chicago, care sustin ca au demonstrat inrudirea raselor pamantene cu cea a "omuletilor gri", toate descinzand din primii humanoizi aparuti pe Terra cu cateva milioane de ani in urma.

Nepotii lui Homo Erectus

"Am inceput studiul pe ADN-ul mitocondrial prelevat din tesuturile unor fiinte extraterestre gasite in anii '50, printre resturile prabusite ale unei asa-zise farfurii zburatoare si am stabilit fara dubii ca acei extraterestri gri si Homo sapiens sapiens se trag din aceleasi radacini ancestrale!", a declarat dr. Bernard Dunforth.

Conform parerii savantilor americani, orbitele si cavitatile nazale ale craniului de extraterestru analizat se aseamana extrem de mult cu cele ale lui Homo erectus, o ruda preistorica a omului. Aceasta inseamna ca firavii omuleti cenusii au evoluat din respectiva specie, inca foarte asemanatoare cu o maimuta, si care nu depasea in inaltime 1,40 m - inaltime semnalata si in cazul rasei extraterestre ce ne viziteaza. "Descoperirea aceasta, continua dr. Dunforth, ne sugereaza ca, in loc sa dispara de pe scara evolutiva, Homo erectus s-a dezvoltat intr-o rasa oarecum diferita de cea care avea sa devina ulterior rasa umana, asa cum o cunoastem noi acum"."Stapanii" din vechime

Desi ipoteza sa a starnit numeroase controverse si chiar contestari in lumea stiintifica, savantul american precizeaza ca nimic nu ne impiedica sa credem in coexistenta, la un moment dat, pe Terra, a acestor doua specii. "De altfel, precizeaza el, in legendele multor culturi stravechi se vorbeste explicit despre o rasa - diferita de cea umana - care stapanea Pamantul in acea perioada, numita Epoca de Aur. In Biblie, reprezentantii acestei rase sunt numiti "Nephilim" si se pare ca ei au fost nevoiti sa paraseasca planeta in urma unor conflicte devastatoare - probabil nucleare, de asemenea amintite in vechile legende ale omenirii.

Teoria dr. Bernard Dunforth se bazeaza insa si pe marturiile a numerosi oameni care afirma ca au fost "rapiti" de extraterestri. "In multe dintre aceste marturii, se observa ca extraterestrii fac referire la noi ca la "fratii nostri", ba chiar, in unele cazuri, ei pomenesc despre intoarcerea Acasa. Stiu ca exista inca voci care sustin ca, in cazul acestei intoarceri, vom fi pur si simplu invadati de aceste fiinte extraterestre si va trebui sa ne aparam. Mi se pare un non-sens sa ii infruntam pe acesti stapani din vechime, avand in vedere faptul ca ei sunt mai avansati, pe scara evolutiei, cu un milion de ani si ca ne sunt, probabil, superiori tot atat precum suntem si noi cimpanzeilor. Dimpotriva, cred ca trebuie sa asteptam cu speranta si cu inimile deschise venirea lor, ca pe un eveniment care va aduce pentru noi bunastarea generala, gratie tehnologiilor pe care acesti frati intru ratiune ni le vor oferi!

sursa: www.revistamagazin.ro

Arckadii

ce raspuns clar e in Biblie, in Geneza. nu ma refer la creatia omului, ci la niste fraze omise, neintelese, trecute cu vederea. ia cautati putin. cine imi zice la ce ma refer ia un 10 de la mine.
o sa ramaneti surprinsi putin:)
Use your brain power
Ark

xennon_2000

la ce referi ark? cumva la seducerea pamantencelor de catre "ingeri"?

Arckadii

nicidecum xennon. poate la o viitoare intalnire RUFOn o sa explic mai pe larg daca imi este permis.
Ark

xennon_2000

Secretul tau!...sa speram ca la intalniri nu ne vom contrazice ca aici

dedeiu

Evident ca nu suntem buricul pamantului, a se studia fosilele dinaintea noastra. Ii detesc pe aia care cred ca noi suntem buricul pamantului si pe cei care nu sunt pregatiti pentru un noi contact noi fiinte. Acest lucru este greu de facut si foarte dificil. Omul are incorporata functia de a reactiona violaent la nou. Eu simt ca trebuie sa reactionez violent la nou... ceea ce nu e bine, vrea sa vad ok fiinte noi, dar cu prudenta. Omul nu, nu este prima fiinta rationala pe terra. De ce? Fiindca poate gresesc, dar nu neaparat omul a facut piramidele...