Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Posibil OZN [Deva, jud. Hunedoara] [24 ianuarie 2007]

Creat de Necunoscutul, 25 Ianuarie 2007, 17:54:51

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

lol... cand vezi ceva in aer presupui ca zboara... :) chiar daca e in cadere libera sau stationeaza. dupa cum vezi lumina aia pare a se fi deplasat. e clar ca e venus...

DAR NU VRETI SA VEDETI TOT MATERIALUL BRUT! LOOOOOL
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

gata, am publicat imaginile video...  :planet:
linkul il gasiti pe prima pagina a RUFOn
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t


APOLLO

Aha...chiar...muzica ... e buna :-D , pacat ca nu s-a filmat un OZN,ci doar Venus.Si eu am patit de cateva ori sa ma uit dupa Venus si sa ma intreb ce e , chiar daca stiam unde rasare ....se vedea splendid,mai ales la apusul Soarelui.
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

spooky

Da, eu am ales muzica. Extras din DJ Optik in concert la Studio Martin, Bucuresti pe 13 ianuarie 2007.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

DepthOfField

Stau si ma intreb:
- respectivul martor nu a mai vazut niciodata Venus, Jupiter (ma rog, generic "stele") pe inserat sau dimineata, deci oricum adica oarecum ziua? (de-aia era buna armata, mai stateai in post de garda cateva ore si cu tot plictisul mai vedeai si tu normalitatea..)
- respectivul martor nu a mai vazut zilele anterioare sau urmatoare in acelasi loc acelasi fenomen? (ca doar a fost senin multe zile la rand in "primavara" asta)
- nu si-a pus nici o intrebare sau curiozitate sa afle ce este, si si-a dorit atat de mult sa vina fuga in presa?
- cei din presa publica orice le pica pe mana? (mai putin Rufonul, care incearca sa puna la punct lucrurile, el are voie :-D )
- eu nu am ce face decat sa scriu aceste randuri?  :-D
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

ryn

Am sa il caut si am sa ii mai dau niste casete sa aiba sa inregistreze si maine si poimaine ozenelul... trist dar adevarat

darkness

daca baiatul a vrut sa vada ozn, a vazut ozn, nu s-a gandit ca e o stea...primul gand a fost : I THINK I SAW A LITTLE UFO!O I DID,I  DDIIIIID! :-D :lol: :lol: :lol:

spooky

Citat din: ciuciulete din  26 Ianuarie 2007, 09:21:20
Stau si ma intreb:
- respectivul martor nu a mai vazut niciodata Venus, Jupiter (ma rog, generic "stele") pe inserat sau dimineata, deci oricum adica oarecum ziua? (de-aia era buna armata, mai stateai in post de garda cateva ore si cu tot plictisul mai vedeai si tu normalitatea..)
- respectivul martor nu a mai vazut zilele anterioare sau urmatoare in acelasi loc acelasi fenomen? (ca doar a fost senin multe zile la rand in "primavara" asta)
- nu si-a pus nici o intrebare sau curiozitate sa afle ce este, si si-a dorit atat de mult sa vina fuga in presa?
- cei din presa publica orice le pica pe mana? (mai putin Rufonul, care incearca sa puna la punct lucrurile, el are voie :-D )
- eu nu am ce face decat sa scriu aceste randuri?  :-D


Si noi... vroiam sa dau un raspuns mai lung... dar... am citit ultima propozitie si am zis ca totusi am ceva mai bun de facut :)
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Necunoscutul

Felicitari echipei RUFOn ca a reusit sa descopere ce era cu adevarat. Buna treaba, tinetio tot asa!

Pacat ca lumea nu prea poate face diferenta intre venus si un OZN. Parca tanarul care a filmat "OZN-un" era pasionat de fenomenele paranormale, el nu stia unde este venus? Nu stia ca aceasta planeta a mai fost luata drept OZN si inainte?  :|

8-)

jackie28t

Uneori se poate intampla ca unele lucruri banale ca planeta Venus sa nu le bagam in seama deoarece sunt ''BANALE'' dar atunci cand ne concentram asupra lor putem sa le vedem ca lucruri nu BANALE ci PARANORMALE :-D LOL

ryn

Punem aici aceeasi problema pe care am analizat-o in cazurile atat de mediatizate Pralea si Potigrafu: slaba informare, chiar si a acelora care sunt atenti si pasionati de  :ufo: . Toata aprecierea noastra tanarului care a reusit sa ajunga la N24 si A1 cu acest material, la fel si corespondentilor locali care reusesc sa strecoare astfel de stiri etc. (parca am fi la decernarea premiilor  :? ). In aceasta perioada, avand in vedere in special starea vremii, adica a straturilor atmosferice succesive cald - rece, este foarte posibil sa ne confruntam cu o avalansa de cazuri in care au fost filmati astrii din imediata apropiere a planetei noastre, chiar daca acestia se afla sub orizontul vizibil! Propun sa ne concentram mai ales catre propagarea unor informatii de culturalizare (suna cam comunista formularea) a erorilor de interpretare a fenomenelor optice, atmosferice si spatiale, pentru a elimina din start astfel de evenimente, decat sa tensionam forumul cu mici razboaie ideologice personale. Pace tuturor! :-D

spooky

Conjuctia Lunii cu Venus... o fotografie frumoasa... aic zice ca e tot in Deva:


http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap070127.html
:star: :star: :star: :star: :star:
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

Citat din: ryn din  26 Ianuarie 2007, 19:06:36Propun sa ne concentram mai ales catre propagarea unor informatii de culturalizare (suna cam comunista formularea) a erorilor de interpretare a fenomenelor optice, atmosferice si spatiale, pentru a elimina din start astfel de evenimente, decat sa tensionam forumul cu mici razboaie ideologice personale. Pace tuturor! :-D
Corect ryn.Bine spus.Crezi ca se poate rezolva sa vorbesti cu Spooky sa deschideti o noua sectiune unde sa se poata posta topicuri precum ''Fenomene naturale'' sau ''ATELIER(Laborator de mestecat OZNuri) :-D Ei...ce spuneti?
Spooky esti de-acord?

udar

Citat din: ryn din  26 Ianuarie 2007, 19:06:36
Propun sa ne concentram mai ales catre propagarea unor informatii de culturalizare (suna cam comunista formularea) a erorilor de interpretare a fenomenelor optice, atmosferice si spatiale, pentru a elimina din start astfel de evenimente, decat sa tensionam forumul cu mici razboaie ideologice personale.

Informatiile de culturalizare nu fac rating. Cel putin nu in Romania... Din pacate...  :-(
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)