Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Incidentul de la Roswell...este adevarat sau nu ?

Creat de shorty, 17 Ianuarie 2007, 17:12:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

shorty

Mie mi se pare ciudat acest incident de la Roswell pt ca altii spun ca nu este adevarat altii spun ca da si ca adevarata nava care sa prabusit acolo este in "area 51" aceasta organizatie este secreta si de maxima securitate!!..... Concluzie:"Adevarul este dincolo de noi"

spooky

Shorty, in primul rand cred ca putem descalifica repede acele imagini si nu ne putem increde in autenticitatea lor, mai ales ca imaginile din celebru film video cu autopsia pot fi criticate intens.

In schimb, cazul Roswell a fost intors pe toate partile.

Totusi, pe baza informatiilor existente, pe baza evolutiei evenimentelor incepand de atunci si pana acum, cred ca putem vorbi de un incident ce, in orice caz, nu a implicat nici balon meteorologic si nici manechine. Parerile sunt impartite... In ultimii ani aparuse o noua teorie conform carora in apropiere de Roswell, nu imi aduc bine aminte numele, au existat niste experimente cu avioane si cercetatori adusi din Japonia si ca defapt Roswell a fost un eveniment umbrela pentru acele evenimente. Pastrand bunul simt al logicii si gandirii a acestui eveniment complex, sunt convins ca acele experimente au existat intr-adevar, ca au existat si crime de razboi si experimente oribile efectuate pe prizonerii de razboi japonezi, ca s-a exploatat situatia creata cu evenimentul Roswell, pentru a putea controla si diminua informatiile cu privire la acele experimente nepermise de conventiile internationale si de razboi..., asadar avem totusi un eveniment care a implicat elemente mai mult decat ordinare, chiar extraordinare. In cercetarile sale Jim Marrs a intalnit niste situatii noi, care, am inteles, vor fi date publicului intr-o noua lucrare ce va aparea in maxim 12 luni de zile... una dintre asemenea situatii a constituit anularea fara explicatii a unui documentar realizat de Discovery Channel, in care era implicat si Jim Marrs, in urma unor fenomene sa le nunim extra-ordinare descoperite in zona Roswell si a fostului spital militar.

Nimic pana acum nu a facut sa scoata incidentul de la Roswell din aceasta nebuloasa si sunt convins ca intr-un viitor vom avea ocazia sa aflam mai multe pe aceasta tema.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Shadowman

Citat din: spooky din  17 Ianuarie 2007, 17:50:44
In cercetarile sale Jim Marrs a intalnit niste situatii noi, care, am inteles, vor fi date publicului intr-o noua lucrare ce va aparea in maxim 12 luni de zile... una dintre asemenea situatii a constituit anularea fara explicatii a unui documentar realizat de Discovery Channel, in care era implicat si Jim Marrs, in urma unor fenomene sa le nunim extra-ordinare descoperite in zona Roswell si a fostului spital militar.

   Nu stiu daca Jim Marrs se refera la un documentar care l-am vazut pe Discovery (sper sa nu ma insel...)anul trecut...Pe scurt,ce "mistere" au ascuns americanii publicului la Roswell...
  In zona Roswell,americanii ar fi avut o baza de cercetari ultrasecreta de la care lansau
( si experimentau... )intra-adevar, BALOANE !!! Numai ca aceste baloane nu erau baloane meteorologice,cum multi credeau, ci baloane de spionaj pe care incercau sa le trimita (si controleze ) deasupra fostei Uniuni Sovietice, pentru a urmari progresele inregistrate de acestia in arme nucleare...
  De aici ,toata secretomania care s-a instaurat in zona ! Si dezinformarea !
  O posibila explicatie...
  Banuiesc ca la acest documentar te referi...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

spooky

Ma citez:
Citatuna dintre asemenea situatii a constituit anularea fara explicatii a unui documentar realizat de Discovery Channel, in care era implicat si Jim Marrs

am zis ca acel documentar a fost anulat... oricum, documentarele discovery & company nu valoareaza prea mult pentru au o abordare cat se poate de scandaloasa uneori.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Shadowman

Citat din: spooky din  17 Ianuarie 2007, 21:38:44
am zis ca acel documentar a fost anulat... oricum, documentarele discovery & company nu valoareaza prea mult pentru au o abordare cat se poate de scandaloasa uneori.

Ai dreptate...Cuvintul "anulat" l-am omis in lectura ...
In privinta calitatii documentarelor "discovery & company" ma abtin...
Discovery Channel a REALIZAT ( banuiesc si finantat...)documentarul,inteleg...Probabil ordinele
de anulare  au venit din alta parte...Oamenii de la Discovery Channel si-au facut datoria...
  Prin "realizat" inteleg ca documentarul a fost facut,n-a ramas la stadiul de proiect...
  N-am urmarit toate documentarele ca sa-mi formez o parere in privinta calitatii acestora...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Dreamy

#5
Cei interesati de cazul Roswell, pot gasi mai multe informatii in link-ul atasat
http://www.ufoevidence.org/Cases/CaseSubarticle.asp?ID=811

Dreamy

si tot in tema, asa zisele DESECRETIZARI....ramane la latitudinea voastra sa vedeti cat de desecretizate sunt :x
http://www.bluebookarchive.org/results.aspx?SearchTerm=roswell


xennon_2000

Ce am auzit si eu....

doua nave s-au ciocnit cand faceau celebrele "manevre" de a intra una in cealalta