Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN - interviu cu Ion Tugui [Rosiorii de Vede, jud. Teleorman]

Creat de gaby68, 03 Ianuarie 2007, 21:52:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

LupinThe3rd

Citat din: alx din  02 Mai 2007, 14:30:50
Din cate imi aduc aminte,''7 ani apocaliptici'' nu a fost o creatie a lui Tugui,ci o carte-interviu,cel care face aceste afirmatii fiind contele Incapucciato(sper ca am scris bine),rolul lui Tugui fiind acela de a pune intrebari si de a face comentarii pe marginea afirmatiilor facute de Contele I...si nu poti judeca un om dupa o singura carte...
Corect. Cartea, de fapt, asa estestructurata, dar asta e cartea care l-a facut celebru pe Tugui... vrei sa fi si tu celebru? Eu ma declar conte sau initiat,  debitez baliverne, fac profetii pentru anul 2020 sau prezint constipatia planetara (adica spun si condifmr din sursa sigura ce s-a debitat deja) si tu imi iei interviul. Facem o analiza la caderea si ridicare lui Base si cat de malefic e 322 si o sa vezi ca se vor gasi suficienti de multi frustrati( care cred ca ei nu inainteaza pe plan social si profesional din cauza conspiratie planetare si nu pentru ca sunt incompetenti) care sa cumperea cartea si sa ii dea dreptate... O singura conditie: banii din drepturile de autor jumate jumate...
Tu ai tipari ceva in care tu nu crezi gen cei 7 ani apocaliptici indiferent cine iti povesteste?
Si aici ma retrag de pe thread... De  morti numai de bine...

Unidentified

obiectul si 'felul de comportament' seamana cu acele obiecte din brazilia,tot cu raze & sclipici,numai ca acolo mai lasau semne pe corpul oamenilor. http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,918.0.html
Oare cauta ceva ,facea un spectacol,cine stie?!
Totusi era interesant daca se intreba la medicul din zona daca au fost mai multi pacienti in perioada respectiva,daca au fost miscari de trupe pe acolo dupa aparitie,etc.. Ar trebui sa existe niste evidente la primarie sau arhive cu pulsul satului de atunci.Cred ca daca ar investiga cineva mai atent poate s-ar gasi niste documente.
Oricum a trecut mult timp ...

Rayden

sper ca in curand sa vorbesc cu Nick despre eventualele cercetari - daca s-au efectuat - si daca aflu ceva..voi posta pe site..

insa..cum spuneai si tu Unidentified, a trecut ceva timp..si cred ca daca se efectuau ceva cercetari..Nick mi-ar fi zis si mie..insa..cine stie..sa speram ca voi afla lucruri noi..

bafta

Shadowman

Citat din: gaby68 din  03 Ianuarie 2007, 21:52:44
Acest material il detin dinaintea decesului(subit) al lui Ion Tugui, care a intervenit telefonic la relatarea uni martor ocular confirmand prima intalnire de acest grad din Romania. caseta vide a fost "sechestrata" de patronul unui post local de tv cablu, ulterior "pierduta".
Transcrierea interviului a aparut si intr-un volum.
Eram interesat sa aflu daca se posteaza si materiale audio.
Apropo, stie de caz, dupa cum relateaza chiar martorul ocular, ufologul Calin Turcu din Valenii de Munte.
Numele martorului, dat fiind ca este o persoana publica importanta, il voi deyvalui mai tarziu, daca voi putea aduce cateva fragmente audio pe site.
Cu respect,
pentru cei care administreaza si colaboreaza la acest site.

Dupa 3 ani,10 luni si trei zile,cred ca am gasit materialul...

" La sase ani, moartea lui Ion Tugui rãmâne un mister "
http://www.poezie.ro/index.php/article/1765489/La_sase_ani,_moartea_lui_Ion_Tugui_r%C4%83m%C3%A2ne_un_mister
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Xanadron

Dragi colegi, tavarisci, cioloveci si pretini, dupa citirea paleo-topicului asta stau si ma-ntreb cum de mai poate cineva sa fie atit de nostalgic-orbit incit sa sustina ca nivelul RUFOn a scazut in ultimii ani?! - cum nu doar o data s-a scris p-aici.

Asta fu de fapt scopul postarii mele intru dezgropaciuni - inutile, stiu -, care ar trebui sa ne reaminteasca si paleta infinita de prosteli la care a fost expusa prostimea in anii '90-2000, confirmata din plin de interviul savuros de imbecil luat de actualul "magistru" argesanu (nu degeaba-l scriu cu... minuscula, chiar daca destui rufonisti stiu ca-l admira) raposatului Ion Tzugui - pseudo-parapsiholog si sub-scriitor jalnic, dar la fel de "monetizat" ca P. Corutz din gunoaiele "oculte" scoase p-atunci:

"Hommo [sic] Sapiens este relativ tânăr. De 30 000 de ani de când omul a descoperit gândirea abstractă s-a diferenţiat de Omul de Neaderthal, care era vânos, păros şi stătea în frig în pielea goală. [ :lol: - o adevarata varza de Bruxelles, cum zicea cindva cuviosul @Daos despre postarile mele]
Misterul nu este numai al acestor nave, misterul este chiar al fiinţei umane. Teoria lui Einstein este una pur ştiinţifică, ca şi tunelele timpului şi multe altele. :? [wow, si tunelurile-s doar teorii deci?!]

Pe noi ne interesează dacă există aceste nave extraterestre, iar răspunsul este categoric, da ! De asemenea ne interesează dacă aceste fiinţe vor intra în contact cu pământenii şi răspunsul este pozitiv, dar nimeni nu poate prevedea când se va întâmpla acest lucru. De ce ? Pentru că aşa cum s-a văzut extratereştrii au fost interesaţi în ultimele patru – cinci decenii mai puţin de fiinţa umană, intrând în nişte subtilităţi ale fiinţei teologice. :-D [n.b.: care-i implicit vaca... sau bou  - preot/easa poate? - conform alineatului urmator]

Spre exemplu în Arizona sacrificau vaci pentru că îi interesau, ce credeţi ? enzimele. Când aceste fiinţe au un tub digestiv diferit, când au o articulaţie nu numai antropomorfică, :roll: dar şi fiziologică diferită, atunci primordial pentru ei este tipul de viaţă pe care îl oferă pământul. :lol: [n.b.: mai ales mirosind florile de jos in sus, ca-i vb. clar de sol/humus apud scriere]
Când vor descoperi toate subtilităţile, vor intra şi la genomul uman  :-D şi atunci, probabil, vor şti cum să ia legătura cu noi, pentru că nu au, repet, un limbaj articulat."

Da-da, ET-ii au intrat deja, da' nu cred sa mai poata iesi din genomu' uman si au in mod sigur un limbaj articular :lol: de fapt, Tzuguiatule taica - fie-ti tzarina usoara totusi, ca despre morti numai de bine...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/