Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN - interviu cu Ion Tugui [Rosiorii de Vede, jud. Teleorman]

Creat de gaby68, 03 Ianuarie 2007, 21:52:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

Citat din: Rayden din  29 Aprilie 2007, 19:07:37
dupa cum spunea si gaby68..Nick a fost la Calin N. Turcu, care ar fi scris despre aceasta intamplare.. poate gasesti cartea in care a fost scrisa...

Am rasfoit 12 carti scrise de Calin N.Turcu (vezi topicul "Biblioteca"...) Nimic...!  :cry:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

loreley


                 Interesanta povestea dar nu-mi  explic  de  ce nu  va-ti  intors a  doua  zi sa  vorbiti  cu  oamenii din  casa  "scanata"?
Ion TUgui stiu  ca a  facut infarct,,,

         
       

Rayden

@loreley

cum spuneam, evenimentul a avut loc prin 96-98 din cate tin eu minte..iar de el am aflat cand a avut loc emisiunea radiofonica..prin 2000..

nu stiu daca Nick s-a dus sa investigheze casa scanata si sa chestioneze oamenii.. in mod normal ar fi treuit sa o faca...peste vreo 2-3 saptamani ar trebui sa ma intalnesc cu el, cu Nick..si fii sigura ca o sa il mai kestionez inca odata..si..daca inca mai e la radio..ar trebui sa ma intalnesc si cu gaby68 si o sa cer mai multe detalii ..va anunt ce aflu ..dar..cum spuneam..asta in vreo 2-3 saptamani..


Rayden

@Shadowman

Nick se avea pe bune cu Calin N. Turcu, din cate am vazut..a prticipat si la cateva investigatii OZN si..cred ca l-am vazut si la o emisiune TV (nu mai stiu ce post) anul trecut parca..nu mai stiu sigur..si am vazut poze cu el pe un site..

am presupus din moment ce gaby68 a zis ca s-a scris despre intamplarea asta, ca Nick fiind bun amic cu regretatul Calin N Turcu..acesta ar fi scris despre intamplare..

cum spuneam..o sa aflu in vreo 2-3 saptamani..daca s-a scris sau nu..si daca da..unde, in ce carte..si o sa postez info aici..

cine stie pana atunci..poate zice si gaby68 ..ceva...ca sa aduca mai multa lumina aici...

ta ta

Shadowman

Citat din: lylyt_ice din  29 Aprilie 2007, 13:23:53
Cazul este cit se poate de interesant,iar moartea subita a acestui om da si mai mult de gindit.intrebarea este...cine ar fii avut interes sa-l elimine pe Tugui???

Sa-l elimine...?   :-o Ce te face sa crezi...?  :-o
Aflase ceva tainic... Se pare ca i se ghicise destinul...!  :-o
Iar acest secret l-a incredintat domnului EMIL STRAINU...!
"Ultimul ucenic " al lui ION TUGUI ...!
Cititi la adresa de mai jos :
http://www.ziarultricolorul.ro/eveniment.html?aid=6631

Poate Rufon ne poate spune mai multe... :wink:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

 OFF TOPIC...
Cam mult scepticism afiseaza domnul Strainu in emisiunile TV despre OZN-uri...Surprinzator de mult...!  :-D Pentru un "initiat" de un "titan al ocultismului"...
Mda...Nu se comenteaza... :-D
Afara ploua si noi purtam umbrele... :-D  :wink:
Sau cum spunea lylyt_ice : "O dam pe dupa piersic..."  :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

alx

''Dupa razboi...multi viteji!'' zice o vorba romaneasca,si bine zice...  Despre MAESTRUL Ion Tugui numai lucruri bune se aud,oriunde ai intreba,iar operele sale te fac sa-ti cam pui semne de intrebare...asta pentru ca acest mare OM stia multe lucruri,si a incercat sa ne transmita si noua aceste cunostiinte,alegand forme mai mult sau mai putin voalate...
despre ''ultimul ucenic'' al domniei sale,cred ca se aplica proverbul de la inceputul acestui post...nu am nimic cu domnia sa,dar ma indoiesc serios ca MAESTRUL TUGUI ar fi ales un astfel de invatacel...poate ca unele din informatiile din interiorul sistemului, prezente in cartile sale,proveneau de la aceasta sursa,dar de acolo si pana la a duce mai departe ''lupta'' lui Tugui...cale lunga!
   parerea mea!
   si scuze pentru off-topic
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Rayden

nu stiam ca ultimul ucenic al lui Ion Tugui a fost Emil Strainu..

si mie mi se pare cam sceptic..

asta e..cu off topic-ul asta..

alx

Citat din: Rayden din  30 Aprilie 2007, 19:14:22
nu stiam ca ultimul ucenic al lui Ion Tugui a fost Emil Strainu..

si mie mi se pare cam sceptic..

asta e..cu off topic-ul asta..

stai linistit,cred ca e putin probabil sa fi fost...dar da bine pe hartie si la tv. afirmatia asta,oferind un plus de credibilitate celui care a facut-o...si cum nu prea mai poate fi verificata...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Rayden

vad ca...gaby68 inca se lasa asteptat..

ar fi fost binevenita si relatarea lui...

poate in viitorul apropiat...va da si el un semn..

LupinThe3rd

Citat din: alx din  30 Aprilie 2007, 19:13:14
''Dupa razboi...multi viteji!'' zice o vorba romaneasca,si bine zice...  Despre MAESTRUL Ion Tugui numai lucruri bune se aud,oriunde ai intreba,iar operele sale te fac sa-ti cam pui semne de intrebare...asta pentru ca acest mare OM stia multe lucruri,si a incercat sa ne transmita si noua aceste cunostiinte,alegand forme mai mult sau mai putin voalate...
despre ''ultimul ucenic'' al domniei sale,cred ca se aplica proverbul de la inceputul acestui post...nu am nimic cu domnia sa,dar ma indoiesc serios ca MAESTRUL TUGUI ar fi ales un astfel de invatacel...poate ca unele din informatiile din interiorul sistemului, prezente in cartile sale,proveneau de la aceasta sursa,dar de acolo si pana la a duce mai departe ''lupta'' lui Tugui...cale lunga!
   parerea mea!
   si scuze pentru off-topic
Maestrul Tugui a scris 7 ani Apocaliptici care nu s-au intamplat....

Shadowman

Citat din: LupinThe3rd din  02 Mai 2007, 10:30:18
Maestrul Tugui a scris 7 ani Apocaliptici care nu s-au intamplat....

Da-i un fax "contelui"  Incappucciato ...Intreab-l de ce nu s-au adeverit cele descrise de el...
Daca stiam ca iese PSD-ul iar in 2000... :lol:
N-au fost 7 ani apocaliptici,au fost 7 ani de tranzitie la economia de piata...Cu Caritas-uri,mineri,
privatizari,tzepe,miliardari de carton...Nu mai continui ,stii si tu...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Rayden

cred ca..ne abatem de la topic-ul asta...

ar trebui sa facem un topic cu.. questii d-astea  :mrgreen:

aswotim

Citat din: lylyt_ice din  29 Aprilie 2007, 13:23:53
Cazul este cit se poate de interesant,iar moartea subita a acestui om da si mai mult de gindit.intrebarea este...cine ar fii avut interes sa-l elimine pe Tugui???

Batranetea...

alx

Din cate imi aduc aminte,''7 ani apocaliptici'' nu a fost o creatie a lui Tugui,ci o carte-interviu,cel care face aceste afirmatii fiind contele Incapucciato(sper ca am scris bine),rolul lui Tugui fiind acela de a pune intrebari si de a face comentarii pe marginea afirmatiilor facute de Contele I...si nu poti judeca un om dupa o singura carte...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."