Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Forum

Creat de spooky, 08 Decembrie 2006, 17:14:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

fiulploii

 Se pare ca nu merge notificarea pe email daca am un mesaj personal desi casuta respectiva este bifata.  :-D

Arhanghelul

Citat din: fiulploii din  03 Ianuarie 2014, 22:02:57
Se pare ca nu merge notificarea pe email daca am un mesaj personal desi casuta respectiva este bifata.  :-D

Se pare ca ... inca nu merge ...   :fullmoon:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

alx

Se pare ca este o problema cu serverul de e-mail al forumului,de aceea mesajele de atentionare nu sunt trimise pe mail.Am vorbit cu Paul si maine va rezolva problema,acum nefiind ipe langa server.
O seara buna tuturor.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Nox

Pot confirma că funcționează notificarea prin email.  :star:
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

alx

Citat din: Nox din  06 Ianuarie 2014, 19:59:10
Pot confirma că funcționează notificarea prin email.  :star:
Si eu pot confirma ca toata lumea a primit toate notificarile pe mail,notificari care nu au fost trimise. Dintr-o cauza necunoscuta,una dintre setarile serverului de mail bloca trimiterea notificarilor...am rezolvat problema,si sper sa nu mai apara. Daca sesizati si alte neregularitati,va rog sa postati aici,pentru a fi rezolvate.
   Multumesc.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arhanghelul

Confirm ca mi-a umplut casuta de email cu toate "vechiturile "...  :evil: :-D :-) :martiansmile: :rainbow:

In sfarsit ... am revenit la NORMAlitate ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

horia2008

Calendarul nu este functional / accesibil.
Zice A aparut o eroare!  Anul este gresit.



alx

Citat din: horia2008 din  11 Ianuarie 2014, 18:21:42
Calendarul nu este functional / accesibil.
Zice A aparut o eroare!  Anul este gresit.
Nu cred... :D :D :D :D :D :D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Nox

Hmmm... și la mine merge (Firefox 26.0).
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

horia2008

#69
Citat din: alx din  11 Ianuarie 2014, 18:31:49
Nu cred... :D :D :D :D :D :D
:-o :-o :-o :-o :-o
hmm, s-a reperat anul; merge; alx a fost mai iute...
da' nu mergea, pt. ca si ieri m-am uitat si nu mergea, dar am zis sa-l mai las poate-si revine...


Arhanghelul

Citat din: horia2008 din  11 Ianuarie 2014, 19:24:43
:-o :-o :-o :-o :-o
hmm, s-a reperat anul; merge; alx a fost mai iute...
da' nu mergea, pt. ca si ieri m-am uitat si nu mergea, dar am zis sa-l mai las poate-si revine...

Confirm cea zis colegul horia2008 ...

Oricum este bine ca sa remediat foarte rapid.
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

Citat din: Guest din  18 Aprilie 2014, 20:32:36
Eu am inceput sa primesc mailurile generate automat de forum, direct in sectiunea SPAM. Cred ca trebuie facut ceva in sensul asta, probabil are legatura cu acel link infectat. Eu folosesc yahoo.com.

Bifeaza ca ...  nu este SPAM ... este de la tine ... probabil a fost luat vreun mesaj ce l-ai bagat la gramada cu alte reclame ... pi spam ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

acme

Iconul de la Like duce catre o imagine inexistenta: http://www.rufon.org/forum/Themes/default/images/admin/custom_like.png sau NSAu mi-l filtreaza
We're born alone, we live alone, we die alone.

classic

Citat din: acme din  14 Iunie 2014, 14:05:46
Iconul de la Like duce catre o imagine inexistenta.

Le-am atras si eu atentia aici!. Tot aici gasesti solutia si raspunsurile oferite :p Oricum,  imaginea  inexistenta nu face decat sa ingreuneze serverele si viteza de raspuns a browserelor care acceseaza forumul. 
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

uforever

Ce se intampla cu Like-urile primite? De ce nu se afiseaza numarul real? am pierdut ceva cat nu am mai intrat pe aici?  :|