Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ghidul investigatorului OZN

Creat de Shadowman, 06 Decembrie 2006, 15:37:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

criss

Scuze,pt.abaterea de la subiect.Referitor la nr. de telefon ...intentia a fost de ada o nota cat mai reala acelei ipoteze si mai important,este faptul ca Romania nu este ocolita de aceste obiecte zburatoare,care,de ce nu,sfiodeaza fizica si tot ce cunoastem noi despre aparatele de zbor.In cazul unei observatii,martorul,nu stie ce are de facut,nu stie la cine trebuie sa apeleze.Cred ca un nr. de telefon ar fi util...

Shadowman

#31
  Daca aveti un telefon 3G ( cu cartela sau abonament ) la operatorii de telefonie mobila Vodafone sau Orange si observati un OZN ,puteti apela organizatiile care studiaza OZN-urile,cercetatorii independenti,televiziunile,ziarele,organizatiile (non)guvernamentale,prietenii ,familia sau vecinii si sa le aratati,in direct,imagini de la fata locului... :rainbow: Desigur,cel (cei) apelati trebuie sa posede un telefon 3G si sa se afle in aria de acoperire 3G a operatorilor de telefonie mobila din Romania.Pentru a afla zonele de acoperire 3G,consultati hartile de acoperire 3G ale operatorilor.
  In marile orase si imprejurimi ( din Romania ) serviciul este disponibil...
  Pentru a oferi credibilitate observatiei dumneavoastra,nu ezitati sa folositi video-telefonia !
  Pozele si filmuletele care ,probabil,vor fi efectuate de catre martorii OZN-urilor, sunt probe foarte discutabile...O transmisie,in direct,sporeste considerabil credibilitatea observatorului.Chiar daca filmarea e slaba calitativ si la o rezolutie scazuta... 
  Unii cititori,obisnuiti cu telefonia 3G, vor gasi ,probabil,inutil acest mesaj si vor zimbi ironic.Din pacate,am intilnit destule persoane care nu s-au gindit la aceasta posibilitate...! Ca sa nu mai pomenesc de cei care habar n-au ca exista telefonie 3G in Romania...Sau poseda telefon si nu stiu sa-l foloseasca...
  Telefonia 3G e utila si la transmiterea live ,in direct, a fenomenelor "par-anormale"...!  :-D :-D :-D
  Desigur ,e utila si la multe,multe altele ! 8-)  Nu ofer sugestii,va las sa descoperiti !  :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

#32
   Recomand viitorilor investigatori sa urmeze cursuri specializate...Un bun investigator = un bun "puisor de  Sherlock Holmes " !  8-)  :lol:
   
Cautatul in gunoaie va poate oferi surprize si enorme satisfactii profesionale !  :-D
  "Puiºori de Sherlock Holmes, fabricaþi în România"
http://www.gandul.info/viata/puisori-de-sherlock-holmes-fabricati-in-romania.html?3931;4013166

  Si doua link-uri pentru cei interesati :
http://www.postuniversitar.ro/detail.php?study=10736
http://www.scoaladedetectivi.ro/
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

#33
    Cum ii poti surprinde  pe reptilieni in timp ce-si modifica fizionomia...? :evil:  Cu camera de filmat color ascunsa in cravata !  :-D
    " Camera de filmat color ascunsa in cravata "
http://www.funnybox.ro/produse/camera-de-filmat-color-ascunsa-in-cravata-cu-player-mp4-512mb-flash-/

   Esti curios sa stii cu cine vorbeste extraterestrul deghizat ? :roll:  Vrei sa afli daca pune la cale o rapire ?  :evil:
   SPY SOFT GSM PREINTIMPINA RAPIRILE !  8-)

    SPY SOFT GSM (pentru NOKIA,SAMSUNG,LG,telefoane cu WM)
http://www.okazii.ro/catalog/19623530/SPY-SOFT-GSM-pentruNOKIA-SAMSUNG-LG-telefoane-cu-WM-.html
    Phone Spy Software 2.0.6
http://www.rocketdownload.com/program/phone-spy-software-97473.html
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

#34
 
Filmati extraterestrii si nave spatiale !
Cum ? Simplu :

    BOND ! JAMES BOOOOOND !  8-)

Microcamere mascate-n pixuri,nasturi,ceasuri,ochelari,tablouri si multe altele !
Sisteme de supraveghere discreta si p-r-o-f-e-s-i-o-n-a-l-a !
Siguranta si incredere !
http://www.microbest.ro

  Vizitati-l ! V-au filmat deja !  :lol:

Impinziti cu aparatura de supraveghere,munti,paduri,islazuri si sosele ! Nu- i ratati !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

spooky

nu crezi ca e suficient?... hai sa revenim la chestiuni serioase.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Shadowman

#36
Citat din: spooky din  12 Martie 2009, 12:41:09
nu crezi ca e suficient?... hai sa revenim la chestiuni serioase.

      Urmarirea,filarea,interceptarea,ascultarea,monitorizarea,manipularea,intoxicarea,"sifonaria","cameleonismul",cenzura,privitul prin pereti,prin corespondenta electronica,pozarea in extraterestrii binevoitori, sunt "sporturi nationale" pe unele planete din afara sistemului nostru solar...! Ori preocupari de baza,extrem de serioase (si banoase) ale unor rase "aliene" pe planeta noastra...! Asa mi-a soptit un extraterestru deghizat in vinzator la un raion de lenjerie intima...Intercepteaza si mesajele batute la tastaturile pc-urilor de la bordul navelor,asa de destepti sunt extraterestrii astia...! :-o Si multi,multi pamintenii nu stie,ca nu e suficienti de dezvoltati spiritual...! :cry: Marea majoritatea,sarmanii,nu si-au deschis a treia pleoapa a celui de-al treilea ochi, sa vada si sa constientizeze cu ce se ocupa unii extraterestrii din galaxie...! Ca ,daca ar stii, i-ar vedea,i-ar localiza si i-ar deslusi pe "alieni"...!  :wink:
E o chestiune EXTREM ,EXTREM DE SERIOASA !
Da' multi paminteni nu vor sa auda...  :oops:
Si pamintenii au mijloace de urmarire,interceptare,supraveghere ale extraterestrilor.Eu doar ii informez pe semenii mei paminteni de existenta acestora...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

#37
 "Camera ascunsa in ochelari de soare !"




"Camera in ochelari cu slot pentru SD Card 8Gb cu rezolutie inalta"
http://www.microbest.ro/microcamere/produse_microcamere/prod101.htm

   BOND ! JAMES BOOOOOND !   
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

#38
   Momirea si pescuitul "guvidului" !  :lol:

"MANIPULAREA INFORMATIONALA SI STRUCTURILE MEDIATICE"
http://www.preferatele.com/docs/psihologie/11/manipularea-informat1.php
( DE CITIT ! )

Ce este manipularea ?
Ce este mesajul persuasiv ?
Ce este zvonul ?
Ce sunt intoxicarea,dezinformarea,propaganda ?

Citez :
"Ca principale fatete ale minciunii, literatura de specialitate propune urmatoarele:
• dozajul savant de jumatati de adevar cu jumatati de minciuna, primele determinand acceptarea celorlalte, si aceasta cu atat mai usor cu cat opinia publica este neutra sau deja partizana;
• minciuna absoluta, adesea eficace datorita enormitatii sale;
• contraadevarul, neverificabil datorita lipsei de martori;
• minciuna prin omisiune, in special aceea care neglijeaza sa prezinte informatia in tot contextul ei;
• valorificarea detaliilor, a faptului intamplator in detrimentul esentialului estompat in mod savant;
• amestecarea faptelor, a opiniilor sau persoanelor echivalente, care, intr-o anumita varianta, vor putea fi condamnate cu usurinta folosind o ilustrare adecvata, chiar daca este abuziva;
• reminiscente false sau comparatii nejustificate;
• minciuna inecata intr-un noian de informatii, existand posibilitatea de a fi regasita ulterior pentru a servi drept punct de referinta;
• citate aproximative sau trunchiate;
• afirmatii facute pe un ton angelic, dezinvolt sau indignat;
• exagerarea apocaliptica a unui fapt accesoriu si fara importanta in numele unor principii morale;
• slabirea adevarului printr-o prezentare sarcastica sau persiflatorie;
• etichetarea interlocutorului atribuindu-i o pretinsa apartenenta la un anumit sistem de idei ce poate fi respins mai usor decat discutarea in detaliu a argumentelor veritabile prezentate;
• forma superioara a utilizarii manipulative a minciunii ramane insa spunerea adevarului lasandu-se sa se inteleaga ca este minciuna, sau negarea unei afirmatii in asa fel incat interlocutorul sa creada ca, de fapt, este aprobata de cel ce o formuleaza si o emite."

(H.P. Cathala, Epoca dezinformarii)

Informatii utile in munca de investigare !  :wink:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

#39
 Pentru cercetatorii obiectelor zburatoare neidentificate si (sau) fenomenelor paranormale,un filmulet interesant  : Cum sa (nu) prinzi un soricel !  :wink:
http://www.220.ro/emb/RhB3xyobx8
  :lol: :lol: :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

Un filmulet care indeamna la meditatie :



:wink:
Si pescarii pot fi prinsi,nu doar guvizii !  Cit de usor musca momeala... 8-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

CP

Observ ca s-a deviat un pic de la subiect. Daca esti martorul unui fenomen OZN incerca urmatoarele lucruri :

1. Apropie-te cat de mult poti fara a te pune in pericol.
2. Un aparat de fotografiat sau o camera de filmat e intotdeauna binevenita.
3. Nu intra in panica, ramai concentrat.
4. In cazul in care nu dispui de un dispozitiv de inregistrare, o foaie si un pix e mai mult decat nimic (deseneaza si ia-ti notite)
5. E bine sa existe si un al doilea martor, insa acesta trebuie sa fie o persoana cu sange rece care sa nu-si piarda cumpatul.
6. Dupa ce nava dispare, cauta probe si ia cantitati mici de sol pt investigatie (acolo unde este cazul)
7. Nu fugi la politie sau alta institutie guvernamentala pt a le spune ce ai si ce ai vazut / filmat / fotografiat / desenat / notat.
8. Ia legatura cu o persoana care se ocupa cu investigarea fenomenului OZN (foloseste Google)
9. Incearca sa monotorizezi pe cat posibil zona in care a fost observata nava.
10. Documenteaza-te pe internet in legatura cu forma, marimea, detaliile aparatului observat.

Xanadron

As mai adauga un alineat:
11. Oricat de clar si cu oricati martori alaturi vei fi vazut OZN-ul sau chiar ozenistii din el, :martiansad: e preferabil sa-ti tii gura fiindca:
a) vei deveni penibil in ochii totutror amicilor/cunoscutilor/colegilor.
b) daca lucri-n domenii sensibile, risti chiar sa fii concediat in anumite cazuri
c) in cazul intilnirilor de grad apropiat, singurul om tentat sa te creada va fi nevasta - convinsa c-ai pus-o de-o acuplare experimentala :-D c-o ET languroasa.:-)

Serios acum, mai scriam p-aici ca, si daca ET-ii ar dansa cazacioc pe gazonul din fata Casei Albe si-ar fi pozati de sute de turisti, sigur s-ar gasi destui sceptici care sa spuna c-a fost o regie cumva. ;)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

delllia

eu nu fac nicio investigatie, extraterestrii nu exista , probabil vom avea onoarea sa ne fie prezentati de catre americani ceva procreatiuni crescute in laborator, despre ozn-uri holograme si cateva aeronave create in scop militar si cam atat. Sunt holograme pentru ca oricat de aproape au fost , nu au putut fi folografiata cu deamanuntul, nu au textura obiectelor de sine statoare, sunt doar holograme.

mariusvlad

Maaaaaama ce m-am speriat!!!  :? Mi-am cautat si eu un loc'sor sa trag un pui de somn printre buruienile crescute pe aici ferm convins ca pe topicul asta nu mai posteaza nimeni si tu imi faci bau. Am crezut ca e un... :-)
In alta ordine de idei, eu acum ce ii spun neveste-mi dupa ce am tinut-o vreo juma' de ora in frig benoclandu-ne la luminite ciudate care nu prea aveau treaba cu legile fizicii? Ca era un film american pun in share cu satelitul pentru delectarea noastra? De-o fi proasta ma va crede, de nu ma aleg eu cu titulatura de prostul casei.  :x Mai bine nu ma risc si ramane cum am stabilit.