Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce credeti ca vor extraterestri de la noi?

Creat de jackie28t, 05 Decembrie 2006, 19:50:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce credeti ca vor extraterestrii de la noi?

Schimb de suveniruri
2 (3.4%)
Genele noastre
3 (5.1%)
Sufletele noastre
3 (5.1%)
Sa ne studieze
19 (32.2%)
Schimb de informatii
2 (3.4%)
Sa ne ajute
9 (15.3%)
Sa se foloseasca de noi
7 (11.9%)
Sa ne cucereasca
0 (0%)
Cu totul altceva...
14 (23.7%)

Numărul total de membrii care au votat: 28

Dreamy

Jackie subiectul topicului este unul foarte interesant, intrebarea find una dintre cele mai rostite sau nerostite intrebari ale domeniului!!!

CE VOR EXTRATERESTRII DE LA NOI??

Citind-o si auzindu-i rezonanta am tendinta de a rade...e ca si cum as fi in fata caseritei de la super market si ma intreb ce vrea ea de la mine???...insa lucrurile nu sunt atat de simple cum par la prima vedere!!

Observ de ceva vreme ca exista tendinta pe mai toate topicurile de "deturnare" a subiectului initial spre glume si bancuri...om fi obositi si poate ca extraterestrii ne-au mai slabit putin bateriile :-D...doar vin Sarbatorile nu??

revin la subiect.... liteady73 si shadowman par a-mi inatri convingerile...eu cred ca nu au nimic de luat ...cam ce ar avea de luat o civilizatie care a depasit cu mult bariera spatio-temporara, viteza luminii...si care poseda o tehnologie mult avansata fata de a noastra??

Convingerea mea este ca suntem sub un "glob de sticla" sub stricta supraveghere....se pare insa ca noi, oamenii, facem tot ce stim noi sa facem cel mai bine si anume AUTODISTRUGERE....
Daca vor ceva de la noi, probabil ca vor sa vada pana unde suntem in stare sa mergem!!

jackie28t

#16
Citat din: dreamy din  06 Decembrie 2006, 21:00:42
Citind-o si auzindu-i rezonanta am tendinta de a rade...e ca si cum as fi in fata caseritei de la super market si ma intreb ce vrea ea de la mine???...insa lucrurile nu sunt atat de simple cum par la prima vedere!!

8-) La supermarket caserita trebuie sa te incaseze prin cea ce ai luat din magazinul ei,numai ca noi nu luam nimic de la extraterestrii.
Ei sunt cei care ne violeaza dimensiunea si spatiul nostru.Ei sunt cei care cand apar ne lasa marcati pe viata.
Ei pot intra prin porti stelare se pot deplasa dintr-o dimensiune in alta si pot sa-si trasforme celulele corpului in antimaterie,efectivi invizibili ce pot trece foarte usor prin pereti de exemplu.Psihicul lor este cu mii si mii de ani poate mai dezvoltat decat psihicul nostru.
Pot intra in subconstientul unei persoane chiar in visul unei persoane si sa o studieze si sa o experimenteze chiar in vis in acea dimensiune.Am cunoscut o persona la care a fost studiata de o rasa de extraterestrii de mic copil tocmai de la varsta de 5 ani.O alta persoana la care i s-a extras propriul copil din fetus inca nenascut.Mai mult despre Hybrizi....cum si de poti citi un intreg capitol de la un investigator care a foat doctor psihiatrist si a investigat peste 200 de cazuri de rapiri adica de ABDUCTION.Vezi aici Proiectul ''Hybrid'': http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,589.0.html
Am intalnit persoane care spuneau ca au fost salvate oarecum de unele boli si de unele ''frici'' (fobii) pot spune asa dupa aparitia lor adica a unor extraterestri.Este adevarat ca in acest mare si intins UNIVERS or fi existand nenumarate rase de viata inteligenta mult mai inteligenta ca noi sau poate ca in curs de devenire ca si noi.Ca si aici pe pamant,cum exista oameni buni si rai asa exista si extraterestrii buni si rai.O fi existand extraterestrii bun si rai dar istoria totusi ne arata prin toate cazurile relatate de la biblie incoace ca EI defapt apar si dispar...ne viziteaza,ne studiaza si ca intr-adevar se folosesc de noi.Odata ce dispar asa de misterios este logic ca nu au interesul sa-si faca reclama sau sa aiba contacte oficiale deoarce inteligenta lor este foarte ridicata si se poate ca ei sa fie foarte in jos spiritual.In unele interviuri pe care le-am avut multi rapiti adica ''Abductees'' mi-au spus ca lasandui paralizati se apropiau cu ochii lor mari de fata lor de parca vroiau sa-i sperie ca sa le fure sufletul.Un fel de convertire sufleteasca.In alte cazuri s-au folosit de ei pentru a li se extrage ADNUL si a forma o alta civilizatie pe o alta planeta.Un alt caz mi-a precizat ca vrea sa-l invete cum sa inteleaga '#The One'# adica spiritul se incarneaza din nou si din nou pana va ajunge un spirit curat.Un fel de spirala.Este foarte complicat sa explic doar in cateva mici propozitii.Mi-ar trebui pagini si pagini asa ca voi incerca sa continui si alta data.ce vreau sa spun de fapt este ca odata ce ei ne viziteaza sunt aici pentru un scop.Defapt poate ca o rasa de extraterestrii a existat dintotdeauna aici pe planeta sub pamant.Intreband pe cineva din cadrul militar ce a lucrat intr-o locatie top-secret si in care se efectueaza clonari de creaturi monstruase in laboratoarele militare cu tehnologie extraterestra avansata,la intrebarea mea cum de noi am ajuns sa avem contact cu ei,mi-a raspuns ca ei erau deja aici.

jackie28t

 8-) Multi spun ca daca Ei extraterestrii vroiau sa ne distruga o faceau de mult.Cred ca este o afirmatie gresita.
Ei se folosesc de noi.De resursele noastre de corpurile noastre ca experimente adica ca niste cobai pe masa de operatie.Ca o hrana spirituala.Totusi cred ca in acelasi timp ne studiaza emotiile..ceva la care ei nu au.Poate ca sufletul este cea ce ei a-l studiaza cu adevarat.Aici ma refer poate la o rasa de extraterestrii care ne viziteaza mai frecvent dupa cazurile de rapiri si contactari relatate public pe intreg globul prin carti si alte dosare ale investigatorilor.Sunt tone si tone de materiale si arhive la care daca le-ati citi ati putea sa va faceti o parere personala.Eu doar afirm parerea mea.Nu oblig pe nimeni sa creada cea ce spun.Fiecare trebuie sa lese putina atentie si sa-si deseneze propria lui parere.
De acea suntem cu totii aici.Pentru a discuta si a afla adevarul.Toti avem de invatat unul de la altul atata timp cat suntem uniti.Defapt toti suntem pe aceasi barca.Planeta Pamant.

jackie28t

#18
 8-) Cand un hot a-ti intra in casa poti sa te plangi la politie si te vei simti mai protejata.Vei dormi mai linistit.Dar cand o creatura cu ochii mari a-ti pare la marginea patului si te trezesti pe urma paralizat pe o masa metalica intr-o nava cu beculete multe si computere ce curg heroglife si la care simtind durearea unui obiect ce intra pe nas si oprinduse in creier sau in alte parti ale corpului pentru a se lasa microcipul sau implantul asa spus de unii rapiti...ei atunci nimeni nu poate sa se duca la politie si sa se planga deoarece se va trezi in realitate intr-o alta dimensiune unde daca va trebui sa se planga la politie se va simti total penibili(acea frica sa nu fie vazuti si luati drept nebuni) deoarece nu are nici un miligram de evidente.Cum se va simti pe urma acea rapita,rapit ce a suferit?Oare ea/el nu se va intreba ce vor ei EXTRA-TERESTRII de la noi?
Unele detalii am redat si inca le voi reda in topicul ''Abduction''~Rapiti de extraterestrii~''
Link direct aici pentru cei care vor sa citeasca: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,354.0.html
Acolo veti gasi chiar si cateva clipuri despre implanturi, un film documentar si alte informatii.

jackie28t

#19
Citat din: dreamy din  06 Decembrie 2006, 21:00:42revin la subiect.... liteady73 si shadowman par a-mi inatri convingerile...eu cred ca nu au nimic de luat ...cam ce ar avea de luat o civilizatie care a depasit cu mult bariera spatio-temporara, viteza luminii...si care poseda o tehnologie mult avansata fata de a noastra??

8-) Daca ei vin de pe alte lumi binenteles ca au multe de laut de la noi cei care suntem diferiti de ei.Ei au ce noi nu avem.Si ei nu au ce noi avem.Imposibil este ceva ce nu stim sau ceva ce nu cunoastem.

Iar de la noi de pe planeta noastra albastra poate ca foarte bogata in anumite resurse fata de alte planete,bineteles ca ar avea multe de luat.Problema ca EI iau ce vor si pleaca.Nu prea putem sa-i oprim de aici si problema inspaimantatoare.Din ce in ce mai multe cazuri de rapiri ABDUCTIONS apar pe plan global.Fema....una din agentiile cu putere din america responsabila pentru multe tuneluri subterane la mii de KM sub pamant,toate in colaborare cu armata SUA si UK.NOM adica Noua Ordine Mondiala a-si desfasureaza agenda sub ochii nostrii.Daca a-i intrebi ti se va raspunde ca sunt tuneluri subterane pentru cazuri de urgenta dar defapt pe marginea cealalta apare un soldat care spune ca in acele tuneluri sunt tinuti prizonieri savanti si oameni ce lucreaza pentru NOM sub amenintarea familiei.Dupa care dupa cateva luni soldatul,inginer si geologistul este gasit strangulat in propriul lui apartament.Cazul lui Phil Schneider de exemplu.Ma opresc aici deocamdata.



Puteti vedea filmul cu discursul lui Phil Schneider de pe legatura de mai jos.
http://www.alienvideo.net/phil-schneider-killed-alien.php

Dreamy

Citat din: dreamy din  06 Decembrie 2006, 21:00:42
Citind-o si auzindu-i rezonanta am tendinta de a rade...e ca si cum as fi in fata caseritei de la super market si ma intreb ce vrea ea de la mine???...insa lucrurile nu sunt atat de simple cum par la prima vedere!!

Jackie am folosit expresia de mai sus incercand sa relevez banalitatea, la prima auditie a intrebarii!!!

Nu am contestat si nu voi contesta vreodata,  dezvaluirile celor care au trecut prin momente de groaza, panica, uimire...la vederea, intalnirea, rapirea de catrea extraterestrii...insa imi rezerv dreptul la o parere...daca am zis stricta supraveghere am considerat ca se include si studierea..
Despre spirit si evolutia lui pe parcursul mai multor vieti cred ca s-ar cuveni un topic separat, deoarece consider ca este un subiect forte dezbatut de-a lungul timpului, s-au scris multe carti...deci merita un interes aparte.

jackie28t

dreamy,nu-i nici o problema. :-)
Eu te-am inteles si am vrut sa adaug cate putin.Toate au rostul lor.Mergem mai departe.Multumesc de raspuns oricum.

sxn_b

#22
Cred ca fiecare ar trebui sa isi justifice optiunea. Pentru ca sunt deja 16 voturi si au justificat decat vreo 6-7.  :-)

Interesent

Buna dimineata.
Intrebarea pusa de Jackie si reiesita de la intrebarea lui AdiM se poate raspunde pe scurt: Extraterestrii cauta prin expeditiile lor in cosmos aceleasi lucruri ca si noi, daca am fi in stare sa calatorim prin spatiu.
Motivele pot fi in cel mai simplu caz, de a cerceta si vedea ce se petrece in alte colturi ale cosmosului pina la cautarea unei planete noi de viata potrivita. Sigur ca si tema de resurse materiale poate fi actuala si un motiv.
Eu gindesc ca atunci cind un popor extraterestru a ajuns la un anumit nivel inalt de evolutie, nu mai au interes sa se comporte asa de barbaric, cum in comentarille anterioare se presupune.
De ce gindim noi, ca toti care vin aici, rapesc, jefuiesc si fac alte prostii? Nu se poate accepta ca acesti oameni pe drumul lor de evolutie calatoresc si cerceteaza pur si simplu celelalte lumi?
Eu am impresia, ca aici pe pamintul nostru, noi ii vedem pe ei (mai ales astazi) numai cu ochi rai.
Daca stam strimb si gindim clar, acesti oameni vor in cele mai putine cazuri ceva de la noi. Histeria cu pamintenii rapiti a aflat dimensiuni catastrofale. Multe din aceste cazuri sint numai produse de fantezie multor oameni, chiar daca acele persoane in analizele sub stare de hipnoza mentioneaza ca ar fi fost rapiti de extraterestrii si violati. Se produce o impresie ca aici se rapeste si violeaza o femeie mai degraba de un extraterestru decit de un pamintean.
Este usor sa se arate tot timpul cu degetul la ceilalti si nu sa se vada realitatea.
S-a relatat ca sistemul nostru solar nu se afla intr-o regiune unde multe rase extraterestre ne pot gasi pe noi bine. Sistemul nostru solar a fost ales intentionat asa "offside" ca refugiatii veniti aici sa poata trai in liniste de aceea care ii urmaresc si vor sa-i distruga.
Cu aceasta ocazie redau citeva informatii referitoare la omenirea noastra.
In sistemul nostru solar, au  fost in trecut 3 (trei) planete locuite de oameni: Malona (cunoscut ca si Phaeton), Marte si Tera (Pamintul). Planeta Malona a fost distrusa acum 75.000 de ani in urma de oamenii de acolo, in urma unui conflict, in felul ca apa unei mari a fost condusa in craterul unui vulcan. Prin explozia provocata acea planeta a fost distrusa. Ramasitele acestei planete se invirtesc ca nor de pietre si asteroizi in spatiul sistemului nostru solar. Unele parti mari au fost atrase de Saturn si inconjoara acesta ca obiecte lunare mici. Fosta pozitie a acestei planete a fost in locul unde astazi planeta Marte exista.
In perioade de mai multi mii de ani, intra in sistemul nostru solar un planetoid numit "Zerstoerer" (citit: Terstoerer, si tradus: Distrugatorul) care prin fortele sale de gravitatie, a smuls planeta Malona din locul ei vechi si adus in acel loc planeta Marte. Deci aceste 2 planete si-au schimbat locurile. Marimea planetei Malona era aproximativ aceiasi ca si Tera. Unii oameni au reusit in ultimul moment al razboiului de pe Malona sa se refugieze pe pamint.
Viata de pe planeta Marte a disparut fortata de puterile cosmice. Chiar daca oamenii de pe Marte s-au mutat pe Tera, au mentinut inca statiuni de cercetari acolo, care dupa un timp mai tirziu au fost abandonate. In viitor, cind pamintenii vor reusi din nou sa cucereasca spatiul, se vor regasi aceste statiuni si adaposturi si vor fi preluate de noi din nou in functiune.
Intrebarea, de unde proveneau oamenii de pe planetele Marte si Malona se poate raspunde: Refugiatii veniti din spatiu, au cautat un loc ascuns de cei care ii urmareau si au ales sistemul nostru solar, care contine un soare, care este pe cale de racire. Asta inseamna ca sistemul nostru solar in citeva miliarde de ani se va raci si este pe cale de colabire. In acest fel nimeni nu cauta un loc care este asa de aspru de trait. Omenirera a trebuit fi modificata genetic ca ea sa poata resista la influentele de pe aceste corpuri planetare noi, deoarece clima era asapra decit era ea obisnuita sa indure. Pamintul sau Tera a fost la inceput o planeta unde unii oameni au fost deportati si expulsati din civilizatia de pe celellate 2 planete, in genul cum Austarlia a fost folosita ca insula de deportatie.
Provenienta oamenilor de pe Malona si Marte merge inapoi pina la neamul lui Henok.
De aici au reiesit popoarele de: Plejari, Maloner, Lyraner, Sirianer (nu au cu Arabii din Siria nimic de a face!!) si Weganer. Asta sa pertrecut cam 12 Milliarde de ani in urma. Pe cind Lyranii si Weganii si-au mentinut abilitatea de a lupta si a se putea apara, au pierdut Malonerii si Sirianerii aceste atitudini. In acest fel Sirianerii au "produs" oameni care au fost modificati genetic, ca ei sa poata sa lupte si sa-i apere de pericole. Prin aceste modificari genetice, s-a prescurtat si durata vietii a acestor oameni manipulati de la 1000 de ani la sub 100 de ani. Totodata a aparut frica, ca acesti oameni manipulati, deveniti barbari, se pot rascula cindva impotriva aceloara care au manipulat, cea ce s-a adeverit la sfirsit.
De acea s-a dat decizia ca toti manipulatii sa fie gasiti si omoriti. Acei oameni manipulati au gasit printre aceia care i-a produs niste aliati, care i-a ajuta sa se refugieze din regiunile  Sirius, si s-a scape de pedeapsa cu moartea. Refugiatii au cautat multi ani un loc unde sa nu poata fie gasiti, unde pina la urma au dat de sistemul nostru solar si s-au stabilit aici. Prin speranta ca ei nu mai pot fi gasiti si ca sa se mearga pe mod sigur, s-au sters urmele de provenienta a oamenilor (pentru urmatoarele generatii) si s-au creiat religiile, prin care se gasise ca instrument de "sinucidere", in felul ca omenirea (de manipulati) se va autodistruge prin conflictele care vor reisi din disputurile de credinta.
Pe cealalta parte nu este avantajos, ca pamintenii au lansat sonde (Pioneer, etc) in afara sistemului nostru solar. Acestea pot fi gasite cindva de acei Siriani, care inca cauta sa ne gaseasca si sa ne distruga.
Aceste informatii au fost date de Plejari noua, ca sa stim de unde venim si care este istoria noastra comuna cu acea a lor.
Ei ne ajuta in felul in care ne da informatii si sfaturi privitor la multe domenii. Multe din acestea sau adeverit si se vor adeveri in timpul viitor. Noi le putem lua in seam si tine cont de ele, sau le lasam la o parte. Fiecare face asa cum gindeste.
Acum revin la remarcarea de sus. In sistemul nostru solar nu primim asa multe vizite, cum noua ni se spune. Mai degraba vad aceste asazise contacte ca o dorinta de a reveni cindva la viata normal si a avea contacte cu alti oameni din afara pamintului. Numai aceste dorinte apar sub mod dureros decit pozitiv.
Si inca un lucru se mai poate spune. Multe din vederile si filmele facute cu nave exotice, nu trebuiesc sa fie de tip extraterestre. Plejarii au spus, ca pe planeta noastra se experimenteaza in secret in diferite parti  si de diferite grupe cu tehnologie foarte inalta. In acest fel daca la nimereala se vede ceva sau se intilneste pe cineva, si echipajul spune ca vine din cosmo, poate sa se distraga atentia, dar in adevar acestia sint paminteni.
Asta nu inseamna, ca nu este posibil ca pamintenii sa primeasca vizita de la extraterestrii, dar locul planetei noastre este mai mult in pustiu, decit linga autostrada.
Va salut -Interesent

DepthOfField

Interesent, istoria Pamanutlui descrisa de tine si asa-povestita de plejari, este o poveste sau scenariu (nu mult diferit de un film SF) pana una-alta, chiar daca face referire la elemente concrete si ipoteze stiintifice cu privire la originea centurii de asteroizi sau a inelelor lui Saturn, deci tu spui foarte corect:
CitatNoi le putem lua in seam si tine cont de ele, sau le lasam la o parte. Fiecare face asa cum gindeste.

CitatPe cealalta parte nu este avantajos, ca pamintenii au lansat sonde (Pioneer, etc) in afara sistemului nostru solar. Acestea pot fi gasite cindva de acei Siriani, care inca cauta sa ne gaseasca si sa ne distruga.
mai rau, semnalele radio-tv emise de Pamant au ajuns deja la cateva zeci de ani-lumina in spatiu, asa ca navetele lansate (Pioneer etc) reprezinta un pericol mult mai mic, caci nici macar nu au iesit inca complet din sistemul solar... dar, intr-adevar, este un argument care suna frumos.
Stii ca (nu numai eu) am o problema cu aceste povesti, Billy Meier si cu asa-zisii plejarii, deci, daca aceste povesti exista relalate si sunt pe undeva logice (si alteori s-a dovedit ca unele elemente sunt gresite!!) nu inseamna catusi de putin ca sunt si adevarate...deci, ramane, asa cum spui, la credinta fiecaruia.  :roll:
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Interesent

Servus Ciuciulete,
multe lucruri apar la inceput ciudate si in domeniul de science fiction, pentru ca nu sint imediat intelese.
Tu nu esti singurul care esti precaut si indoit de asemenea teze, in special cind ele provin din o resursa "polarisanta".
Nici eu nu sint acela care cred si vad numai ce spune un Billy Meier. Dar este remarcabil cind unele teze date de el si de la Plejari, sint ani mai tirziu de savantii paminteni confirmate. Si aici sint sigur ca nu se vorbeste de ceva potrivit la nimereala.
Sa mentionat cu ani in urma, ca pamintenii vor prelungi viata lor prin corectarea defectului genetic. Aceasta corectura se va manifesta in mai multe etape: prima va duce ca omul sa traiasca cam 150 de ani, in a doua se v-a modifica genomul (gasit si isolat singular) ca viata sa se ridice la 500 de ani si la ultima actiune se va reda inapoi omului lungimea vietii la 1000 de ani. 
Aceste operatii genetice care ne vor prelungii viata, o sa ne creeze probleme deosebite cu suprapopulatia pamintului in special privitor la resursele materiale. Se va cauta sa se repopuleze planeta Marte, dar la sfirsit, noi toti o sa trebuiasca in viitor sa abandonam acest sistem solar.
Acesta a fost numai un exemplu mic. Cu planeta Marte si artefactele existente acolo, sint curios si astept, daca aparaturile noastre noi si moderne pot fi in stare sa arate pe suprafata planetei asemenea urme clare si bune si care pot fi folosite ca dovezi la acesta teza.
Cu credinta nu rezolvam problemele care ne asteapta astazi si in viitor, ci prin atentia si intelegerea factelor si trasatura concluziilor logice necesare. Indiferent de la cine aceste informatii provin.

Scuzati, daca am parasit cu comentariul meu tema titlului.
Pe cealalta parte vorbesc (si scriu) de influenta extraterestra asupra civilizatiei pamintene.
Va salut - Interesent.

jackie28t

#26
Interesent,
am citi cu interes posturile tale de mai sus si vreau sa-ti spun ca in nici un caz nu am deschis acest topic sa vorbim despre ce au spus Plejari lui Billy Meyer.Deci toata povestea lunga pe care ai precizat-o si care provine de la Plejari este doar o informatie ce provine de la o singura persona.Pe cand aici vorbim in general despre extraterestrii la care se iau in considerare si marturisirile altor oameni care nu s-au ales doar cu vorbe bune si bomboane le la Plejari asa cum este Billy Meier ci s-a ales cu arsuri pe corp,dureri si marcati pe viata cu o frica cumplita.
te citez Interesent:
Citat din: Interesent din  07 Decembrie 2006, 11:50:29
Aceste informatii au fost date de Plejari noua, ca sa stim de unde venim si care este istoria noastra comuna cu acea a lor.
Deci in cazul in care si pun in ghilimele ''povestea lui Billy Meier'' este adevarata asta nu inseamna ca trebuie sa credetem ce spune el sau sa ne convertam la ce alte fiinte off-planet ca Plejari ne spun noua.La fel de bine ei pot sa si minta nu?De fapt pe cat spun ei adevarul pe atat si mint.Usor usor ar insemna sa deschidem o biserica si sa-i luam pe Plejari drept profesorii pamantenilor si poate sa le dam ofrane si sa ne inchinam lor? Am fi naivi sa traim cu impresia ca noi suntem cei tampiti si ca extraterestrii sunt cei care ne vor scapa de necaz.
Defapt noi facem soarta pamantului dupa cum ne arata si istoria.Extraterestrii doar apar din cand in cand....i-au ce vor si pleaca in lumea lor iar noi ne intrebam ca prostii zeci de ani cine sunt ei.Interesent lucrurile nu stau chiar asa.
Trebuie sa fim cu o minte deschisa la orice directie.

Interesent tu ai spus,te citez:
Citat din: Interesent din  07 Decembrie 2006, 11:50:29
Eu gindesc ca atunci cind un popor extraterestru a ajuns la un anumit nivel inalt de evolutie, nu mai au interes sa se comporte asa de barbaric, cum in comentarille anterioare se presupune.
De ce gindim noi, ca toti care vin aici, rapesc, jefuiesc si fac alte prostii? Nu se poate accepta ca acesti oameni pe drumul lor de evolutie calatoresc si cerceteaza pur si simplu celelalte lumi?
Eu am impresia, ca aici pe pamintul nostru, noi ii vedem pe ei (mai ales astazi) numai cu ochi rai.

Cele precizate de mine mai sus nu provin din partea mea ci din partea celor care au suferit tocmai din momentele cad au vazut acele fiinte oribile care ne sunt off-planet.As vrea sa te pun pe tine fata in fata cu 20 de persone care au fost rapite si care au suferit de pe urma rapirii si inca mai sufera si sa vezi pe urma ce concluzie vei trage.Plejarii nu sunt cei care se numesc extraterestrii.Ei sunt doar o rasa.Iar rasele de extraterestrii ce ne viziteaza pot fi foarte multe.Deci unii pot fi buni unii mai putini buni sau chiar agresivi.Tu ai auzit de reptilieni?
Cunosti cate ceva despre ei?
Ai discutat vreodata cu persoane rapite?
Ai vazut vreodata un extraterestru Interesent?

Sunt sigur ca daca a-i vei vedea nu-i vei iubi chiar asa de mult daca nu vei scapa usor nevatamat.
Defapt tu pe cine-i crezi mai mult Interesent si te rog sa te gandesti profund:
-Pe cei care sunt ca au fost rapiti si ca au suferit sau pe ce care au fost folositi si au scapat nevatamati?

Si apropo Interesent...te rog sa urmaresti acest film.Tot despre extraterestri este vorba numai ca nu este vorba despre Plejari sau Billy Meier ci despre o alta rasa dupa cum poti deduce.
citat extras de pe topicul: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,354.0.html

Citat din: jackie28t din  30 Septembrie 2006, 22:31:27
Voi lasa acum o legatura ce duce la un film in care o ''rapita'' marturiseste felul in care un extraterestrul a actionat cand a rapit-o si cum a reactionat ea.Cazul a fost investigat de Harvard professor of psychiatry John E. Mack.
Te rog sa extragi filmul de pe legatura de mai jos si sa-l vezi cu atentie.
(il potiextrage folosind: ''right click and save target as'')

Excerpt from TOUCHED
An award-winning documentary about John Mack and "experiencers" of alien contact by filmmaker Laurel Chiten
(12 min preview).
http://www.blinddogfilms.com/touched/touched_promo.wmv

DepthOfField

Interesent a spus:
CitatDar este remarcabil cind unele teze date de el si de la Plejari, sint ani mai tirziu de savantii paminteni confirmate. Si aici sint sigur ca nu se vorbeste de ceva potrivit la nimereala.

vezi ca unele au fost infirmate, si tezele sale nu prea trec de stadiul cunostintelor stiintifice de avangarda ale vremii, ceea ce denota ca meier este doar o persoana bine informata. Am spus aici despre asta: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,486.msg9033.html#msg9033
si daca vrei sa mai discutam, sa o facem pe topicul Billy Meier, ca se supara Jackie pe noi ca suntem off-topic.
Eu am punctat ca ceea ce ai spus tu despre istoria Pamantului este deocamdata o poveste frumoasa si atat.. si ca fiecare crede ce vrea.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Interesent

Va multumesc pentru raspunsurile voastre.
Ca sa nu se supere nimeni si sa ramin on-topic, las sursa de informatie la o parte.
Accept critica ca redau informatii primite din alte resurse, dar nu se folosesc informatii la general si de alti membrii tot asa din surse straine?
De fapt, in detaliu nu poate spune nimeni din noi, ce vor extraterestrii aici. Si asta din cauza ca (presupun acest fapt) ca nimeni din noi nu avut ocazia sa intilneasca si sa vorbeasca cu un exterestru sau cu mai multi, si sa intrebe de motivul vizitei aici. Sau gresesc cumva? Dupa cum i-mi inchipui eu, ei sint destul de precauti si nu cauta neaparat contact cu noi, stiind ca pot fi luati prisonieri si in cel mai rau caz sa fie chinuiti si omoriti.
Cine este sigur ca cineva care a fost rapit spune adevarul? A participat cineva ca martor la o asemenea sesiune sa poata confirma ce sa intimplat? Asa se intreaba si atunci cind vorbim de autenticitatea unor poze.
Eu observ o reclama negativa impotriva extraterestrilor la general, si asa cum a remarcat Jackie, exista aceia buni si aceia mai putini buni. Aceia buni nu apar mai nicaieri, ci am impresia ca se generalizeaza rautatea si aceasta se proiecteaza pe toti extraterestrii. Si asta gindesc eu ca nu este un "fair play"!
Ca au existat contacte intre paminteni si oameni extreterestrii, care au continut si examinatii medicale in putine cazuri, nu contrazic. Am o indoila mare, daca numarul imens (din ultimii ani) si cazurile analizate pot fi toate autentice si reale. Toate cazurile se prelucreaza emotional, se crede victima, dar poate se intreaba prea putin: oare, nu s-a putut prin fortele autosugestive sa se produca asemenea rani si intimplari auto-vizualizate? Exista oameni care au demonstrat in unele cazuri, ce forte mentalel pot exista si se pot desfasura care pot produce manifestatii (inca) neexplicabile, pina si la produsul de singere ca stigma religioasa. De ce nu se pot explica in asa fel si rapiturile de paminteni de extraterestrii?
Mai departe nu contest, ca ar exista o rasa omeneasca extraterestra asemanatoare optic a unui reptil, dar cine stie daca nu sint oamenii de aici mascati si imbracati in costume exotice? StarTrek arata ce se poate produce in domeniul de costume si masca.
De ce se crede aici asa usor, ca rapirea este facuta de extraterestrii? De ce nu este o asemenea rapitura ceva pentru science fiction?
Am citit carti (nu de la B.Meier) care relateaza de unele intilniri cu extraterestrii. Aici se scrie mai mult de rautatea si frica pamintenilor si de blindetea extraterestrilor! Pina acum paminteni au vinat navele extraterestre si le-au atacat cu avioane militare si nu s-a petrecut asta invers. Extraterestrii au fost luati prisonieri si nu invers.

Cazurile cu rapire pot fi tot asa de bine inscenate (si regizate cum se mentine si in alte cazuri) si cu asemenea concepte se poate crea o campanie si o parere mondiala negativa asupra extraterestrilor.
Poate este scopul final acela, ca toti paminteni sa vada in extraterstrii numai ceva negativ, sau mai bine interesul public despre ei sa se piarda.

jackie28t

#29
8-) Interesent,Bineteles ca fara evidente un incident de rapire sau de contact relatat de cineva ramane doar o poveste fara sa stim daca s-a intamplat cu adevarat.Asta ramane valabil la fel si pentru povestea lui Billy Meier.Dar cand incep sa se adune aceste incidente tot mai multe de la diferite feluri de personae din mai multe locatii de pe glob,atunci ne pun pe ganduri ca ceva se intampla....si mai mult ca unii chia sufera.Si unele cazuri sunt investigate nu de ufologi ci de doctori psihiatristi.Deci cand cineva sufera,cand mai multi relateaza,cand suferinta se aduna atunci ar trebui sa privim mai serios lucrurile.

Citat din: Interesent din  07 Decembrie 2006, 19:13:37Cine este sigur ca cineva care a fost rapit spune adevarul? A participat cineva ca martor la o asemenea sesiune sa poata confirma ce sa intimplat?


Da!Exista martori.Sunt cazuri de rapiri unde au existat chiar mai multi martori.
Am sa te ajut putin....de acea a-ti spun sa-l lasi pe Billy Meier deoparte timp de o saptamana si sa studiezi serios aceste cazuri.
Un caz bine cunoscut este cel din 1975 The Travis Walton Abduction
Poti citi toata povestea aici: http://www.ufocasebook.com/Walton.html


CitatAs seven loggers began their journey home, they see, a "luminous object, shaped like a flattened disc." All of the men agreed that Travis Walton, captivated by the sight, left the truck to get a closer look. A blue beam hits him, throwing him to the ground. He would vanish for five days, and soon begin telling his story of the inside of an extraterrestrial spacecraft...

Un alt caz din 1968 The Buff Ledge Camp Abduction
Poti citi toata povestea aici: http://www.ufocasebook.com/Buffledge.html


CitatDuring Michael's hypnosis, he vividly recalled his experiences on that night in August 1968. He remembered how the beam of light lifted him into the craft's interior; how he entered a bigger craft, and how he saw Janet lying on a table being examined. The small beings shined a light into her eyes, scraped her skin, and took fluids from her body. "The aliens all looked alike, Michael recalled, and had those large eyes, a mouth without lips, no ears, and two small openings for a nose." MIchael also described the beings as having three pointed, web-like digits for fingers, and their bodies felt "damp and clammy." The aliens related to Michael that their mission was to "make life like ours...other places."

Un alt caz este cel din 1976 The Allagash Abductions
Poti citi toata povestea aici:  http://www.ufocasebook.com/Allagash.html


CitatThe Allagash Waterway incident would involve multiple witnesses. Four artists were enjoying a canoeing trip on the Allagash Waterway when their pleasant evening was turned into a nightmare..A nightmare of missing time..and alien abduction...At first only missing time, and then forgetfulness. Finally a connection is made, and little by the details become known in this compelling case of alien abduction...

Un alt caz chiar cu o fotografie este cazul din 1987 The Ilkley Moor Alien
Note:fotografia de mai jos este o fotografie originala
Poti citi toata povestea aici: http://www.ufocasebook.com/ilkleymoor.html


CitatA policeman named Alan Godfrey claims to have taken a picture of an alien being. If this is true, it is one of a very few in existence. The scary Ilkley Moor in Yorkshire, England would hold the secret of the strange creature encountered one early morning. Godfrey was frightened, but ran after the creature, taking one photograph. See it here. Through hypnosis, he would recall an odd flying object, and an alien abduction...

Si multe alte cazuri de rapiri adica de ''ABDUCTIONS'' le poti citi de la o sursa foarte buna unde este reprezentata foarte bine ca pe o arhiva foarte multe cazuri,vezi aici: Alien Abduction Files: http://www.ufocasebook.com/alienabductions.html