Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Dan Burisch

Creat de cristi, 15 Ianuarie 2006, 15:47:58

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

cristi

Am citit mult despre Dan Burisch.. multe lucruri sau intamplat cu si despre el.. orikum..

http://www.danburisch.info/

DE CITIT!

http://www.danburisch.info/b2/dialogues/ccom_11_13_3dd.htm

mie din tot ce am citit tipu asta mi se pare ca ar vrea sa spuna totul p fata.. nu ca nu a spus destul pana acum.. cautati p siteu ala si gasiti multe raspunsuri.. astept pareri..

draculasblood

mai intai lamureste-ma cine e acesta ? :o

cristi

Dr Dan Burisch Area 51 microbiologist :D un om extraordinar d destept.. precum a fost descris de unu cu care sia dat intalnire(ar putea fii candidat la premiu nobel) care vrea sa faca total disclosure.. care se pare ca traieste dupa ce sa presupus ca ar fi fost ucis.. e poveste uriasa.. oricum ce spune in dialogul ala.. mi s pare foarte naspa..

http://www.angelfire.com/pe/peter7/Links/libraryReading.html

draculasblood

deci el a declarat oficial ca lucreaza la 51 ?
deci exista acea zona sigur ...
si a spus cate ceva despre zona aia ? ca nu am gasit ... :?

baaron

Mda....Burisch nu mi se pare decat o marioneta in tot ansamblul asta pro si contra ET.... desi povestea lui este aproape SF ca sa nu mai pomenesc de ceea ce aduce el personal in discutie cu toate rasele de ET si asa mai departe, cred ca important pentru noi ar fi de retinut faptul ca la ora asta toata presa americana si televiziunea de acolo sunt sub tutela directa a unei  anume organizatii careia nu ii mai pomenesc numele, asa ca sa nu ne mire faptul ca peste 80 la suta din ceea ce iese la iveala pe acolo sunt facaturi.
Eu nu contest faptul ca este posibil sa fi lucrat in Area 51 insa in acelasi timp as vrea si niste dovezi concrete cum ar fi niste poze reale si netrucate....niste martori oculari....eventual fragmente video sau audio....chestii de genul asta.....Ozenistica de asta de doi lei se face peste tot in lume.....Cercetarea adevarata se face in urma unor dovezi incontestabile.

Spre exemplu nu poti sa spui ca navele spatiale le am facut noi acum vreo 20 de ani cand exista sapate in piatra si in munte acum vreo 10000 de ani si chiar mai mult (Mesopotamia,Iran, Egipt...etc) desene reprezentand exact navele spatiale din zilele noastre.
Haideti sa fim seriosi....oare ce or fi vrand sa exprime primitivii aia de acum 10000 de ani....cu siguranta nu vreo reclama la Gilette.

wlady

am auzit ceva despre el .. da nush daca e real  :roll:

spooky

Citat din: baaronEu nu contest faptul ca este posibil sa fi lucrat in Area 51 insa in acelasi timp as vrea si niste dovezi concrete cum ar fi niste poze reale si netrucate....niste martori oculari....eventual fragmente video sau audio....chestii de genul asta.....Ozenistica de asta de doi lei se face peste tot in lume.....Cercetarea adevarata se face in urma unor dovezi incontestabile.

Incerc sa raspund si eu... poate am putea sa-l comparam cu Bob Lazar... vestitul si faimosul... dar poate ca nu e bine sa-l catalogam asa... in domeniul acesta e foarte greu sa separi informatiile...  si orice informatie care o ai e pretioasa si isi are locul ei in puzzle si are un sambure de adevar...  dar e cam utopic sa vrem astfel de dovezi concrete care le-ai mentionat doar ca sa consideram declaratiile unei persoane... poate din aceasta cauza MULTI nu ies la suprafata si cei care ies la suprafata... poate daor 1-2% publicul larg reuseste sa afle despre ei...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Flight33

Ma intreb si daca nu primeste "protectie" ce face?  se duce cu informatiile in mormint, cel putin Bob Lazar a vorbit. Indiferent daca ce spune este sau nu adevarat.

Flight33

Spunea Dan undeva in declaratiile sale ca acolo in Zona 51 sunt tinuti prizonieri oameni pe care se fac experimente "inpotriva vointei lor" lucrul asta ma duce cu gindul la filmul Cube Zero.....ceea ce nu este prea placut.

baaron

#9
Se prea poate ca totul sa fie doar un simplu teatru regizat....

//bluemoon8520 [fara text integral cu bold]

Flight33

apropo tot de zona 51 acum vre`o 5 ani a venit un om care lucreaza in acolo in baza, nu stiu exact daca a venit cu treburi dar a vb cu cineva de aici din buc, ceam auzit eu de la o pers apropiata celei cu cu care a vb "pers" aceea este ca ei au in mina bagat un chip si in permanet sunt urmariti pas cu pas. Alceva nu stiu si nici nu am auzit,gen ozn sau ET.