Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce ar trebui sa facem daca intalnim un extraterestru?

Creat de adelinn, 24 Noiembrie 2006, 23:45:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Anna

Citat din: CHIP din  30 Aprilie 2007, 09:32:12
Poate ca intr-o zi vreunul dintre noi va intalni cu adevarat vreun extraterestru.Oricum cred ca acestia ne privesc cu,,superioritate,,si cred ca raporul de forte in ceea ce priveste tehnologia este evident in favoarea lor iar ei stiu asta.
sincer...am senzatia ca daca as intalni unul m-as simti inferioara tehnic dar superioara dpdv moral si spiritual. :-D

Nox

Citat din: max c. din  27 Aprilie 2007, 17:13:50
Asa este ...acesta agresivitate se datoreaza fricii de necunoscut care ne caracterizeaza.


Se cheama instinct de auto-conservare.

Citat
Aggression against outsiders
The most apparent type of aggression is that seen in the interaction between a predator and its prey.

An animal defending itself against a predator becomes aggressive in order to survive and to ensure the survival of its progeny. Because aggression against a much larger enemy or group of enemies would lead to the death of an animal, animals have developed a good sense of when they are outnumbered or outgunned. This ability to gauge the strength of other animals gives animals a "fight or flight" response to predators; depending on how strong they gauge the predator to be, animals will either become aggressive or flee.

sursa: http://en.wikipedia.org/wiki/Aggression

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Marius MMG

 :-D Pai daca il vezi in Romania sa il intampini cu paine si sare, asa ca la noi sa se vada ca romanul e ospitalier  :-D

Mihai_Tm


pri3st3ss

si palinca :lol:

eu una cred ca daca as intalni un ET,m-as bloca...apoi Dzeu cu mila,totul va depinde de cat de repede imi voi reveni din uluire...
-in primul rand cred ca  voi incerca sa imi pun ordine in idei  si voi verifica mai intai daca am consumat ceva alcool sau nu - asta daca mai apuc si nu ma examineaza ei :lol:
- in al doilea rand, daca sunt inca la locul meu: il voi contacta telepatic pe ciuciulete  :wink::-D, poate e totusi o iluzie...
- in al treilea rand , tot cu conditia ca eu sa fiu totul in locul de observare: as incerca sa imi gasesc aparatul si sa ii fac o fotografie.. degeaba am sa ii fac,fotografiile mele ies pline de "fantome", dar cine stie,poate am noroc si poate ET va fi amabil sa se opreasca fata-profil :lol: si poate o sa imi dea si o adresa de mail/ id si un autograf...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

calinahanna

@ pri3st3ss

.. Si pe urma iti va spune ca deja stii prea multe si trebuie sa-l urmezi.. asta in cel mai fericit caz.   :mrgreen:

darkness

priestess,vrei cam multe de la sarmanul ET..ti-am spus eu asta iarna, imi iau costum si mergem in padure si ma fotografiezi,fata- profil si nici nu te alegi cu memoria stearsa sau experimente medicale..promit ca nu te rapesc :-D

darkness

Citat din: calinahanna din  01 Iunie 2007, 12:27:19
@ pri3st3ss

.. Si pe urma iti va spune ca deja stii prea multe si trebuie sa-l urmezi.. asta in cel mai fericit caz.   :mrgreen:

da,one way ticket 2 the moon :-D
deci?ramane cum am stabilit?

pri3st3ss

#68
nu vreau pe luna :x..
undeva mai aproape de soare se poate :roll: ? mi-e cam frig,nu de alta :lol: :lol:
dark,daca tii neaparat, mergem si te fotografiez,postam fotografiile aici si le trimitem si la tv,sa vedem ce iese :lol: :lol: :lol:

Citat din: calinahanna din  01 Iunie 2007, 12:27:19
@ pri3st3ss

.. Si pe urma iti va spune ca deja stii prea multe si trebuie sa-l urmezi.. asta in cel mai fericit caz.   :mrgreen:
nu,draga,nu scapi asa usor de mine :lol:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

calinahanna

@pri3st3ss

Dar... de ce zici asta? Cine a spus ca vrea sa scape de tine? ... Of, of... cum ma faci sa fiu off-topic. :cry:

darkness

mmm,cat fight?

ok,priestess,venus e o destinatie buna? :-D
stai sa iau salariul si sa gasesc costum si mergem.

pri3st3ss

Citat din: calinahanna din  04 Iunie 2007, 09:30:24
@pri3st3ss

Dar... de ce zici asta? Cine a spus ca vrea sa scape de tine? ... Of, of... cum ma faci sa fiu off-topic. :cry:

glumeam,calina,nu te supara!
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Stefy1994

hmm...daca as intalni un ET,probabil as incerca sa ma imprietenesc cu el.Sau as incerca sa fug,cu toate ca frica m-ar tine pe loc :-D
Friendship is the greatest treasure

darksid3

Citat din: pri3st3ss din  31 Mai 2007, 20:30:22
- in al doilea rand, daca sunt inca la locul meu il voi contacta telepatic pe Ciuciulete, poate e totusi o iluzie...

Subscriu
11.11

lylyt_ice

 Cred ca, un extraterestru, daca bate cararile pana la noi, stie cat de cat modul nostru de a ne comporta, deci eu cred ca as incerca sa-mi stapanesc uimirea, l-as saluta si as astepta reactia lui...oricum daca are ganduri rele ...nu as avea nici o sansa importiva lui. Daca mi se pare ca- i de "jucarie" (artificial), atunci as incerca sa-l stric, daca nu...zic si eu cat apuc din "TATAL NOSTRU"...! Dar sper sa fie de gasca... nu agresiv. A! si as face tot posibilul sa nu-l privesc in ochi... :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?