Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN [Arad, jud. Arad] [23 noiembrie 2006]

Creat de byteflowsoft, 23 Noiembrie 2006, 20:43:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

Citat din: byteflowsoft din  04 Decembrie 2006, 21:54:41
...cei de la national TV au zis ca fac mishto si mi-au inchis telefonu' iar la antena 1 mi-au zis sa vin cu martori si probe video nu cu poze... am fost in bloc la mine azi la 3 vecini cu care ma inteleg mai bine iar doar 1 dintre ei a auzit si el ceva suspect si nu voia sa apara la TV ca ii era rusine ... asa ca de la a zice pana la a face e cale lunga ...

Byteflowsoft,o sa-ti adresez citeva intrebari la care  doresc sa NU-mi raspunzi...
Se pare ca soarta nu-ti suride...
O farima de speranta mai ramine... :-)
Iata intrebarile :
1. Crezi ca poti reproduce sunetul ,cit mai fidel,cu ajutorul unui program de editare sau prelucrare audio...?
2. Crezi ca poti stoca sunetul pe un suport care sa permita ascultarea sa...?
3. Crezi ca poti reproduce sunetul pe un suport mobil si sa-l auda cei din zona...? Ex: Telefonul mobil,walkman...
4.Crezi ca poti sa te afli la o oarecare distanta de obiectul care reproduce sunetul si sa observi reactiile celor din jur...? Ex: apar la balcon,urmaresc cerul,incep sa exclame "iar a aparut obiectul",se opresc din mers si comunica intre ei...
5.Poti sa faci putin pe "ignorantu'" si sa intri in "joc"...? Ex : "Vai doamna (domnule...) dar ce e asta...? Ah,dumneavoastra l-ati auzit si acum o saptamina...?
Interesant,eu nu l-am auzit deloc,mai cunoasteti pe cineva...? Sigur ? L-ati vazut,l-ati auzit...? Nu va cred,ati avut martorii...? Pe la ce ora...? Eu eram acasa,nu se poate...imposibil...! Dar daca insistati va cred...! Etc,etc....
  Si vei obtine niste informatii...
  Poate te vor ajuta...

   PS :Din "Ghidul investigatorului OZN"... :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jackie28t

 :-D LOL Shadowman,
nu stiam ca te-ai apucat de scris si ghiduri pentru investigari de fenome OZN!

DepthOfField

interesant e ca la ultima poza, cea de noapte, lumina aia principala impreuna cu cele 3 mici reflexii slabe de dedesubt, seamana inca destul de bine cu o .. reflexie in geam a vre-unui bec aflat in camera.  :roll:
Sper sa mai apara obiectul ca sa si-l poti filma
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

byteflowsoft

ciuculete dupa cum arat in poza de mai jos cu sagetzele verzi , acolo se afla marginea ramei geamului ; deasemenea mai jos se afla tot o reflexie daca te uiti atent , reflexie a geamului deschis; si inca ceva : in dreapta pozei se afla daca te uitzi atent jaluzele geamului ;


DECI geamul e deschis ; daca vrei poze cu geamul meu o sa-ti fac special ; ca sa le compari cu poza asta ;
BINE
dar diseara ca sa iasa la fel poza

jackie28t

#64
Dupa acel geam este cumva un balcon tot cu geam sau fara geam,sau nu exista nici un balcon dupa geam? :roll:

byteflowsoft

geamurile sunt identice cu cele din fata , adik cu cele din blocul care se vede ; nu e nici un balcon

DepthOfField

#66
geamul tau nu e identic cu cele de vizavi, mai ai un rand de geamuri simple la cam jumatate de metru (parca) mai departe de geamurile cu jaluzele... (vezi prima poza a ta de pe acest topic)
la poza de noapte e de vazut ca geamul (simplu din afara) este deschis (iar cel cu jaluzele nu prea se vede fiind in dreapta in afara cadrului, evident tot deschis si el)... si s-ar vedea ca ai fi fotografiat nu prin geamuri.... totusi imaginea de noapte tot seamana cu reflexia unui bec din camera pe un geam ....
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

bungy

imi puteti da si mie lamuriri in legatura cu 'punctuletul" din dreapta imaginii, va rog...poza a fost facuta cu tel.multumesc
totul este relativ...

calinahanna


DepthOfField

probabil ca e o pasare in zbor... sau poate frunza cazand..sau orice altceva.
sau poate este .... un pixel misterios! Nu stiu cine ce poate spune despre un pixel oarecare intr-o imagine statica. Si oricum, erau topicuri mai potrivite pentru asta. Oricum, bine ai venit, Bungy!

revenind la subiectul de fapt si de drept al acestui topic, vad ca Byteflowsoft nu ne mai spune nimic... Ma intreb daca chiar l-am speriat cu "neincrederea" si "scepticismul" meu, sau ca l-am banuit (nu numai eu) de ceva necurat in demersul lui.. hmm...
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

sxn_b

Daca poza a fost facuta printr-un geam, atunci sigur e ceva pe geam.Am niste poze in care apare un obiect exact ca acesta, dar momentan nu le gasesc.

bungy

poza este facuta afara   deci nu e vb deci nici un geam...am facut mai multe poze  in aceiasi directie aproximativa dar nu cred ca evb de nici un pixel...iar frunza nu este ..e vara..:) :-)
totul este relativ...

sxn_b

Vreau sa te intreb ceva:ai observat obiectul cand ai facut poza sau mai tarziu, pe calculator?

bungy

totul este relativ...

DepthOfField

Bungy, despre ce vorbim noi aici? despre ce OBIECT? despre punctuletul din dreapta imaginii tale, pe care l-am inconjurat eu in cerculet galben aici? daca da, ce concluzii putem trage noi dintr-un PIXEL pe o imagine de slaba calitate?  :roll:

Revenind la topicul de aici:
Eu tot astept pareri de la Byteflowsoft sau altii.. cazul sau a fost unul real sau o pacaleala? Daca a fost real, de ce exista inconsecvente in spusele si imaginile sale?
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm