Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN [Arad, jud. Arad] [23 noiembrie 2006]

Creat de byteflowsoft, 23 Noiembrie 2006, 20:43:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

byteflowsoft


Shadowman

   Daca nu primesti sprijinul autoritatilor si nici vinatorii nu vor sa te ajute,
iti sugerez sa-ti faci un stoc important de artificii si petarde (tot se apropie
sarbatorile...) Cind se apropie obiectul "inamic",urca pe acoperisul blocului si apara-ti vitejeste linistea caminului...
  Ai un link folositor : http://ueba.net/hosted_pages/Home-Made-Bazooka-20060719
  Bazooka cu artificii...!
Sau poti construi o catapulta ori o arbaleta gigant...
Succes in lupta cu OZN-urile !  :wink:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

byteflowsoft

Citat
Daca nu primesti sprijinul autoritatilor si nici vinatorii nu vor sa te ajute,
iti sugerez sa-ti faci un stoc important de artificii si petarde (tot se apropie
sarbatorile...) Cind se apropie obiectul "inamic",urca pe acoperisul blocului si apara-ti vitejeste linistea caminului...
  Ai un link folositor : http://ueba.net/hosted_pages/Home-Made-Bazooka-20060719
  Bazooka cu artificii...!
Sau poti construi o catapulta ori o arbaleta gigant...
Succes in lupta cu OZN-urile !  wink

"mersi" pt mishto ...
sau scuze in cazul in care vorbesti serios

jackie28t

Shadowman a glumit!Oricum sunt sigur ca si el este interesat sa stie cam ce-ar putea fi acel obiect.
La modul cel mai serios.  :-D

byteflowsoft

#49
cam mare diferenta intre :
Citat
1."Puterea de a judeca corect lucrurile..." , "a deveni mai bun in argumente", "efort de a te informa...","lucruri noi care trebuiesc luate in calcul"....La-la-la si lu-lu-lu...
  Toate astea se dovedesc a fi- IN UNELE CAZURI !-apa de ploaie sau frectii la picior de lemn...Cit timp nu ai acces la unele informatii secrete ,clasificate si care-ti pericliteaza cel putin sanatatea,nu-ti ramine decit sa stai
pe margine si sa filozofezi pina iti creste barba ca la mitropoliti...Ca o fi una sau o fi alta...Pentru mine treaba e destul de clara...DOSARILI ! Ori "dosarili" fiind ascunse,vorba ta,te citez : " Discutia devine una de scandal ,fara sustinere in afirmatii."
  Cit despre ,te citez,:"Multi refuza acest duel , luand totul ca pe un afront personal.",da,asa este,simt cum "unii"
ne jignesc "intelighentia",crezindu-ne handicapati... grin

si :

Citat
Daca nu primesti sprijinul autoritatilor si nici vinatorii nu vor sa te ajute,
iti sugerez sa-ti faci un stoc important de artificii si petarde (tot se apropie
sarbatorile...) Cind se apropie obiectul "inamic",urca pe acoperisul blocului si apara-ti vitejeste linistea caminului...
  Ai un link folositor : http://ueba.net/hosted_pages/Home-Made-Bazooka-20060719
  Bazooka cu artificii...!
Sau poti construi o catapulta ori o arbaleta gigant...
Succes in lupta cu OZN-urile !  wink

   "La fereastra casei tale
      Un OZN sperie si deranjeaza tare..."

Pentru a pune capat acestei situatii inadmisibile (deranjarea linistei locatarilor din zona,frica,anxietate
la aparitia obiectului,iti sugerez sa anunti "organele competente" din zona in care locuiesti ...
Poate iti vor oferi explicatii despre OZN-il ce apare in fata ferestrei tale...Si intereseaza-te daca aveti vreun club de aeromodelism prin oras...
Daca OZN-ul va mai apare si "organele" nu ti-au oferit nici un raspuns,sa fii atent la un posibil zgomot de pusca,pistol mitraliera sau ceva asemanator...Probabil "organele" au luat cunostiinta de declaratiile tale,le-au tratat cu seriozitate si au lansat o operatiune mai mult sau mai putin secreta de capturare a acestuia...
Daca-l vezi ca pica din inaltul cerului,fa un efort si deplaseaza-te la locul impactului si transmite-ne informatii
"live"..Vezi nr.de telefon al lui Spookie in profilul sau personal...Nu uita sa iei si aparatul foto cu tine,sa avem si noi ce vedea...
Daca "organele" n-au tratat serios spusele tale,iti sugerez sa anunti Asociatia Vinatorilor si Pescarilor Sportivi din
oras...Poate vreunui vinator sportiv i se va face mila de tine si ceilalti care sunt deranjati si va lansa un "proiectil"
in directia obiectului "enervant"...Daca pica ,da o fuga la locul impactului,baga-l intr-o sacosa si posteaza-l pe forumul RUFON...
  Don't panic ! smiley


itzi inteleg frustrarea shadowman; si eu vreau access la informatii la care sunt in mod sigur stiu ca nu voi avea access vreodata si o las balta deci ... tu vad ca ma banui de ceva de care esti 98% sigur dar nu poti sa demonstrezi , d-acilea probabil si mishto-ul ; dar presupunand ca chiar tot ce fac aicea eu e o mare pacaleala , atunci care ar fi  diferenta intre ce fac eu si mishto-ul tau ?

cred ca eu te banui de o mare istetzime iar tu ma banui de ceva mai putzin laudativ pe mine ... oare cum sa realitatea .

Shadowman

 Eu vorbesc serios !
Ce poti face altceva ? Sa ne povestesti inca 5 ani de acum pe forum ca-ti tiuie
urechile si stai speriat in fotoliu...? Vrei sa ajungi la psihiatrie bolnav de nervi...? Sau sa-ti muti domiciliul fortat... ?
Pune mina ,fa ceva,rezolva situatia !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

sxn_b

Pai si ce sa faca, Shadowman?Poate propui tu ceva.  :-)
CitatDaca nu primesti sprijinul autoritatilor si nici vinatorii nu vor sa te ajute
Ce autoritati?Ce vanatori? Cum ar fi sa se duca la politie sa zica ca in fiecare zi prin fata ferestrei sale trece un OZN?

Shadowman

#52
Citat din: sxn_b din  03 Decembrie 2006, 21:17:44
Pai si ce sa faca, Shadowman?Poate propui tu ceva.  :-)
Ce autoritati?Ce vanatori? Cum ar fi sa se duca la politie sa zica ca in fiecare zi prin fata ferestrei sale trece un OZN?

  E interesant ca locuieste intr-un bloc,iar obiectul scoate ,il citez :"niste sunete ingrozitor de ascutite in zona blocului in care locuiesc...face mult zgomot , se misca relativ greoi..." 
  Nu ar fi normal ca si alti locatari ai blocului sau persoane din cartier (presupun,nu cunosc zona ,dar nu e intr-o zona izolata din cite am inteles...) sa se plinga de zgomotul produs...? Sau sa-l observe...? Sa se intereseze daca mai sunt persoane care se pling de "sunete ingrozitor de ascutite" ,"mult zgomot"... Ar trebui sa fie,n-o fi cartier de surzi...Sa ia martori si sa se duca cu ei la "autoritati" (poate la politie,poate in alta parte...) E clar ca nu o sa depuna plingere la macelarie,cofetarie sau supermarket...Cui ai dori sa se plinga...? Noua ...? Daca ar avea probe video,audio (chiar ,sa-l inregistreze...!),martori ,ma indoiesc ca nu va fi ascultat cu seriozitate...
  Chiar, sa  inregistreze sunetul...!
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

sxn_b

Aici ai dreptate, dar ar fi bine sa nu spuna ca e un ozn care il deranjeaza  :-D . Poate ar trebui sa vorbeasca cu ceilalti locatari si sa ii intrebe daca nu aud si ei acel zgomot. Daca si ei aud, sa mearga la politie, daca nu sa faca cat mai multe poze.  :-)

toma

Shadowman, mi-ai luat-o inainte, tama asta voiam sa spun si eu.
Daca faptul relatat este real, nu crezi ca antenele noastre proteviste, avide de senzatii tari, ar fi fost deja acolo??? :wink: 14 zile e totisi ceva, nu? Multe parti ale povestii sunt trase de par! :mrgreen:
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

byteflowsoft

Citat
Shadowman, mi-ai luat-o inainte, tama asta voiam sa spun si eu.
Daca faptul relatat este real, nu crezi ca antenele noastre proteviste, avide de senzatii tari, ar fi fost deja acolo??? wink 14 zile e totisi ceva, nu? Multe parti ale povestii sunt trase de par!

ce tare ... azi dimineata am sunat la NATIONAL TV si ANTENA 1 si le-am trimis si un mail cu linku catre topicu de pe acest forum ... cei de la national TV au zis ca fac mishto si mi-au inchis telefonu' iar la antena 1 mi-au zis sa vin cu martori si probe video nu cu poze... am fost in bloc la mine azi la 3 vecini cu care ma inteleg mai bine iar doar 1 dintre ei a auzit si el ceva suspect si nu voia sa apara la TV ca ii era rusine ... asa ca de la a zice pana la a face e cale lunga ...



Shadowman

Citat din: byteflowsoft din  04 Decembrie 2006, 21:54:41
ce tare ... azi dimineata am sunat la NATIONAL TV si ANTENA 1 si le-am trimis si un mail cu linku catre topicu de pe acest forum ... cei de la national TV au zis ca fac mishto si mi-au inchis telefonu' iar la antena 1 mi-au zis sa vin cu martori si probe video nu cu poze... am fost in bloc la mine azi la 3 vecini cu care ma inteleg mai bine iar doar 1 dintre ei a auzit si el ceva suspect si nu voia sa apara la TV ca ii era rusine ... asa ca de la a zice pana la a face e cale lunga ...

Semper unus ,semper nullus...
Un singur martor nu este suficient...
Din pacate va trebui sa te "inarmezi" cu destula rabdare pentru a putea demonstra ...
Sincer,te compatimesc...
Mult noroc !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Dreamy

Citat din: byteflowsoft din  04 Decembrie 2006, 21:54:41

ce tare ... azi dimineata am sunat la NATIONAL TV si ANTENA 1 si le-am trimis si un mail cu linku catre topicu de pe acest forum ... cei de la national TV au zis ca fac mishto si mi-au inchis telefonu' iar la antena 1 mi-au zis sa vin cu martori si probe video nu cu poze... am fost in bloc la mine azi la 3 vecini cu care ma inteleg mai bine iar doar 1 dintre ei a auzit si el ceva suspect si nu voia sa apara la TV ca ii era rusine ... asa ca de la a zice pana la a face e cale lunga ...



byteflowsoft.... vad ca ai un Canon PowerShot A530...decat sa ciocani din usa in usa pe la vecini sau sa dai telefoane pe la televiziuni, nu e mai simplu sa-ti sacrifici o zi si sa filmezi nabadaiosul obiect care a inceput sa ne dea la toti dureri de cap??
Ai filmul...ai dovada si bineinteles automat se vor deschide toate usile!!!

Daca stam asa si noi intrebam tu te faci ca ne raspunzi sau ma rog ca te interesezi ...o sa ne ducem cu gandul ca ai ceva de ascuns ...

deci BAFTA la vanatoare...

Shadowman

Byteflowsoft,incearca sa-ti faci o retea de "informatori"...Prieteni,vecini,cunostiinte
din zona care te-ar putea alerta in momentul in care apare OZN-ul si nu esti acasa...Sa te instiinteze,pe cit posibil telefonic si in timp util,pentru a-ti oferi informatii...Poate te poti deplasa dupa obiect,poate le poti da citeva indicatii... (sa-l inregistreze,spre exemplu,daca au posibilitati...)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jackie28t

#59
Citat din: toma din  04 Decembrie 2006, 19:27:35
Daca faptul relatat este real, nu crezi ca antenele noastre proteviste, avide de senzatii tari, ar fi fost deja acolo??? :wink: 14 zile e totisi ceva, nu? Multe parti ale povestii sunt trase de par!

Citat din: byteflowsoft din  04 Decembrie 2006, 21:54:41
ce tare ... azi dimineata am sunat la NATIONAL TV si ANTENA 1 si le-am trimis si un mail cu linku catre topicu de pe acest forum ... cei de la national TV au zis ca fac mishto si mi-au inchis telefonu' iar la antena 1 mi-au zis sa vin cu martori si probe video nu cu poze... am fost in bloc la mine azi la 3 vecini cu care ma inteleg mai bine iar doar 1 dintre ei a auzit si el ceva suspect si nu voia sa apara la TV ca ii era rusine ... asa ca de la a zice pana la a face e cale lunga ...

byteflowsoft,
ai dat dovada de seriozitate si de un lucru maretz.Te rog tinene informati despre acel obiect.Suntem toti cu urechile deschise.
Si te rog byteflowsoft sa ignori acei indivizi care raspund ironici si tot intra  cu expresii ca '' Multe parti ale povestii sunt trase de par!''
Ei nu stiu altceva decat sa se bage in seama cu lucruri negative.Daca-i ignori le arati cine sunt ei cu adevarat. :-D LOL