Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce vrem de la RUFOn?

Creat de Shadowman, 17 Noiembrie 2006, 22:40:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban


Anna

pai eu vreau asa
1: sa se discute mai mult de ozeneu si lucruri conexe si mai putin despre cafelutze de dimineatza, ursuletzi, bancuri, mai nou politica,natura(nu ca nu ar fi frumos dar sunt alte forumuri unde se face asta)...ca nu de alta da ma apuc si eu sa deschid topic la cafenea cu prezentarea victoria's secret ca tot e forum cu useri majoritari de gen masculin(LOL) si nu in ultimul rand si cel mai important sa se dea mai putin cu parerea la parerea altuia.
2: sa posteze si spooky si ryn mai mult... :roll:
deocamdata cam atat: ma mai gandesc si va mai transmit.... :mrgreen:

darkness

multi forumisti buni au parasit forumul pt ca e deja prea incarcat cu de toate,in afara de ozneistica..
gasesti tot,ca la piata...
pe mine nu ma intereseaza politica si dzeu si religia..e ok sa se vorbeasca despre ele,atata timp cat stau in "casutele" lor si nu migreaza spre alte topicuri..

partea cu natura si arta mi se pare ok, mai ales atunci cand postam imagini din calatoriile noastre...poate eu nu voi ajunge niciodata in madive..
mai ales,a fost interesant in topicul cu natura,atunci cand un  membru a postat noile specii care au fost adunate de catre  oamenii de stiinta,deci aici eu sunt perfect de acord...


as vrea o "epurare genetica" a forumului...si dc nu, o prezentare victoria`s secret :roll: :lol:

ryn si psooky nu cred ca au atata timp liber cat ar vrea,ca altfel ar posta...eu le propun sa isi ia o secretara care sa scrie concluziile la care ajung si sa posteze pe forum in numele lor :lol:

Max C.

Si daca Dumnezeu e un ET si se plimba cu OZNu prin galaxie si lasa semne prin iarba :wink:....de ce sa mai vorbim de acest fenomen al OZN ??? Vedeti domnilor ,aici e faza...nu faceti legatura dintre ele!!!
Doamne ajuta!!! :-)

lylyt_ice

max c.iar ai deslegat enigma.E foarte dificil cite odata dar cum am da-o noi,fara religie si scrierile f.vechi nu mai putem face nici un pas mai departe.Ozneurile nu sint productul evolutiei umane,ele ne sint semnalate foarte clar din toate timpurile,prin intermediul acestor povestiri "RELIGIOASE",care nu sint altceva decit date istorice de mare valoare(chiar daca oamenii au fost fascinati de necunoscut si si-au format in jurul lor religii in care din pacate unii  cred si acum si nu s-au trezit nici pana astazi la realitate).
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Nox

#80
Citat din: darkness din  19 Mai 2007, 22:22:43
multi forumisti buni au parasit forumul pt ca e deja prea incarcat cu de toate,in afara de ozneistica..gasesti tot,ca la piata...
pe mine nu ma intereseaza politica si dzeu si religia..e ok sa se vorbeasca despre ele,atata timp cat stau in "casutele" lor si nu migreaza spre alte topicuri..

partea cu natura si arta mi se pare ok, mai ales atunci cand postam imagini din calatoriile noastre...poate eu nu voi ajunge niciodata in madive..
mai ales,a fost interesant in topicul cu natura,atunci cand un  membru a postat noile specii care au fost adunate de catre  oamenii de stiinta,deci aici eu sunt perfect de acord...


as vrea o "epurare genetica" a forumului...si dc nu, o prezentare victoria`s secret :roll: :lol:
ryn si psooky nu cred ca au atata timp liber cat ar vrea,ca altfel ar posta...eu le propun sa isi ia o secretara care sa scrie concluziile la care ajung si sa posteze pe forum in numele lor :lol:

darkness eu te-as contrazice un pic... eu cred ca deja exista o selectie naturala a forumistilor si cred ca vor ramane doar cei mai buni (iar a fi bun e relativ si tine de multe variabile), iar aici doar timpul va decide.

asa ca nu trebuie sa-ti faci griji... vb lu ryn: "fiecare pasare pe limba ei piere"
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Shadowman

#81
Citat din: bluemoon8520 din  20 Mai 2007, 17:52:20
darkness eu te-as contrazice un pic... eu cred ca deja exista o selectie naturala a forumistilor si cred ca vor ramane doar cei mai buni (iar a fi bun e relativ si tine de multe variabile), iar aici doar timpul va decide.

asa ca nu trebuie sa-ti faci griji... vb lu ryn: "fiecare pasare pe limba ei piere"

  Eu nu-l contrazic...Dimpotriva,il sustin... Mai mult,voi fi mai critic !
Selectie naturala a forumistilor...?
Care forumisti...? Cei care discuta de gripa "pasareasca",evenimentele din 11 septembrie...?
De NOUA ORDINE MONDIALA,de masoni,francmasoni,"iluminati"...? De razboiul din Irak,
de schimbarile climatice,de armele care pot modifica clima,de incalzirea globala...? Subiecte care au de-a face cu ufologia....!
RUFON-ul (si forumul RUFON...) cred ca se distanteaza mult de "miezul problemei"...
E firesc sa iasa "scintei" pe forum,ori sa intilnim mesaje prin care se cere sa discutam
despre ufologie si nu despre "cite-n luna si-n stele"...
Sau e un mod mai subtil de a induce celor interesati de UFO si ET ca ,vezi domne',e o conspiratie terestra in jurul nostru,nu e UFO ,nu e nave extraterestre si ET, e armele Pentagonului,e organizatiile secrete din America,Europa Occidentala care ne "vrajesc "cu iluzii si cai verzi pe pereti...
Qui prodest ...?
Bietul Paleoastronaut (fost membru...) nu stia de ce se simtea manipulat pe acest forum...!  :-)
E firesc sa-ti plece membrii (unii cu potential...) cind forumul se transforma intr-o "ciorba" de subiecte,cind se deviaza,mai mult sau mai putin voit,de la "miezul problemei"...Si, la fel de firesc, sa nu poti "concentra" un nucleu
de adevarati pasionati care sa contribuie la elucidarea problemelor ce tin de ufologie...
E jenant,e penibil,e strigator la cer sa gasesc subiecte despre "conspiratii" ale unor organizatii...Discutam de NOM,de America (al carei aliat suntem...) ,de masoni,iluminati,francmasoni...Dar uitam sau ne facem ca nu vedem,ca un sfert din populatia globului (spre Rasarit...) are Internetul cenzurat ori trebuie sa obtina aprobarea organelor de politie (sa nu zic "militie"...) pentru a da un "search" pe Google...Interesant, in tarile unde masonii defileaza pe strazi poti sa deschizi gura,poti sa te exprimi liber,poti sa injuri guvernul, fara teama ca vei petrece noaptea la sectia de politie-militie...Ori printr-un loc uitat de lume,unde primesti chiftele sau portocale cu prastia...! Ne uitam in gradina altuia,(deh,meteahna veche...capra vecinului e totdeauna mai grasa...!) dar nu ne  uitam la noi in ograda...Apropo',gaseam mai interesante niste articole care sa faca lumina in cazul "conspiratiilor " din Romania...Noua Ciocoime Nationala,dosarele Securitatii, "extraterestrii" turnatori,delapidatori,manipulatori printre noi...In Romania...! 
Mda...Vedem firul de par din ochii unora dar nu vedem arborii sequoia din ochii altora...
Sau din ochii nostrii...
Cind incepi sa te asezi in prea multe luntrii,risti sa te scufunzi in mijlocul lacului...
Asta e riscul "ciorbelor" ...La un moment dat ti se face greata...Si te ridici de la masa...!
Ma gindesc ce-ar insemna o reuniune a membrilor RUFON in care s-ar discuta despre multele subiecte din forum...Cred ca subiectele legate de ufologie s-ar pierde prin "mormanul" de subiecte...
Din acest motiv, multe din initiative n-au finalitate...Se sare de la una la alta,se discuta de una si de alta,ori  ajungem sa ne certam din diverse motive ...In final ,subiectele specifice unui astfel de forum se pierd prin "coctailul" de probleme abordate...
Deocamdata atit...Am stirnit destule "valuri"...
Am credinta ca sunt (sper...!) membrii ai forumului care sa-mi impartaseasca punctul de vedere...
Sper sa fie gasita si o solutie...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Anna

Aceasta "selectie naturala" ii jigneste oarecum pe cativa forumisti buni care au plecat, precum baaron, paleoastronaut si mai sunt destui dar nu imi vin acum in minte, si ii urca in slavi pe multi useri care au adevarat comportament de spam-eri pe forum, si culmea pe deasupra si mult tupeu sa se ia de altii :-D

Nox

#83
Shadowman, eu nu vad care e problema ta...(sau poate vad...)

Din cate observ forumul RUFOn e structurat in categorii (topicuri) de discutie de destul de relevante.

Nu cred ca te obliga nimeni sa dai click pe "Noua Ordine Mondiala (NOM/NWO)" ca sa ajungi la "OZN-uri în România"... sunt separate... foarte separate!!!

Si sunt destui membri care se limiteaza la a posta doar in topicurile care ii intereseaza.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Arckadii

Shadowman, gresesti.

Atata timp cat tot ceea ce ne inconjoara este o necunoscuta si atata timp cat ne cufundam in iuresul de informatii si descoperim ca stim din ce in ce mai putine lucruri oricat de mult am citi, eu consider ca nemultumirea ta este nejustificata.
Este normal sa discutam despre masoni, NOW, Dumnezeu, fenomene paranormale etc etc etc deoarece toate au ca punct comun extraterestrii, ozn-urile, si insasi existenta omului pe pamant.
Spuneai ca din cauza amalgamului de informatii, unii utilizatori ai forumului au decis sa paraseasca zona dedicata discutiilor.
Ei bine, nu stiu de unde ai tu aceasta informatie insa nu este nicidecum adevarat. Cred ca de ce s-au saturat unii sunt ironiile, sarcasmul nejustificat, bataia de joc.
Cu ce te deranjeaza pe tine ca discutam mai multe lucruri? Tu vezi numai inainte? Nu este normal sa ne punem intrebari? Spune-mi te rog, daca vezi un glob luminos pe strada ce poate fi? Un inger, o fantoma, un fulger globular, un ozn, o arma noua, ceva tinut secret si eliberat atunci? Nu vezi ca toate se leaga? Cu cat discutam mai mult cu atat cunoastem mai mult, desi ne afundam tot mai mult in lucruri pe care nu le vom cunoaste poate niciodata.
Tine seama de asta.

Ark

Shadowman

Citat din: Arckadii din  21 Mai 2007, 19:30:30
Cu ce te deranjeaza pe tine ca discutam mai multe lucruri? Tu vezi numai inainte? Nu este normal sa ne punem intrebari? Spune-mi te rog, daca vezi un glob luminos pe strada ce poate fi? Un inger, o fantoma, un fulger globular, un ozn, o arma noua, ceva tinut secret si eliberat atunci? Nu vezi ca toate se leaga? Cu cat discutam mai mult cu atat cunoastem mai mult, desi ne afundam tot mai mult in lucruri pe care nu le vom cunoaste poate niciodata.
Tine seama de asta.
Ark

Nu cred ca prin mesajele postate  am dovedit ca port ochelari de cal...Si n-am postat 5 mesaje pe tot forumul...
Am pomenit de fantome,fulgere globulare,ingeri in mesajul anterior...?
Eu cred ca discutind prea mult pe marginea altor probleme,ne abatem de la specificul forumului...Si nu va mai fi "RUFON"...Ci altceva...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

Citat din: bluemoon8520 din  21 Mai 2007, 19:18:04
Shadowman, eu nu vad care e problema ta...(sau poate vad...)
Din cate observ forumul RUFOn e structurat in categorii (topicuri) de discutie de destul de relevante.
Nu cred ca te obliga nimeni sa dai click pe "Noua Ordine Mondiala (NOM/NWO)" ca sa ajungi la "OZN-uri în România"... sunt separate... foarte separate!!!

Ai dreptate,nu ma obliga nimeni sa dau click pe topicurile respective... :-)
Problema e alta :Care e domeniul de activitate al organizatiei RUFON...?
Desluseste misterul "gripei pasaresti"....? Schimbarile  climatice...? Vrea sa faca lumina in evenimentele din 9/11...?
Crezi ca tine de domeniul UFO...? ASFAN-UL ,SPRE EXEMPLU,NU DISCUTA DESPRE ACESTE FENOMENE SI NU LE POSTEAZA PE PRIMA PAGINA !
ASTA E PROBLEMA !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Nox

Citat din: Shadowman din  21 Mai 2007, 19:55:26
ASFAN-UL ,SPRE EXEMPLU,NU DISCUTA DESPRE ACESTE FENOMENE SI NU LE POSTEAZA PE PRIMA PAGINA !
ASTA E PROBLEMA !

ASFAN-ul e istorie!!!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Anna

@Shadowman
daca stateam dupa ASFAN noi nu mai aveam forum sa ne bagam in seama. Si forumul asta chiar arata bine si e gandit foarte bine. Problema nu consta in NOM,Dumnezeu,Iluminati sau masonerie. Problema consta in topicuri care nu sunt nici macar conexe fenomenului UFO. Destindere, destindere....dar parca e prea multa in detrimentul OZN si conexe. A si cum a zis Ark, contribuie si lipsa de bun simt a unora de aici....care sa ma repet majoritatea sunt spam-eri.

Shadowman

Ramine intrebarea :" Care e domeniul de activitate al organizatiei RUFON" ?
Ufologie si ALTELE...? Din denumire nu reiese acest lucru...
Comparatia cu ASFAN nu trebuie facuta atit timp cit n-au forum...Eu ma refer strict la domeniul de cercetare...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY