Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce vrem de la RUFOn?

Creat de Shadowman, 17 Noiembrie 2006, 22:40:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calinahanna

@max c

Pare cam ironic raspunsul tau..
Ma rog, poate am formulat eu intrebarea gresit.
Intentionam sa afirm ca nu e chiar asa usor sa dai randament cu burta goala...

Dar... cu ocazia greselii mele mai vad si eu ce cred unii, altii...  :-D

alx

Citat din: Shadowman din  10 Aprilie 2007, 20:24:52
  Ce fain ar fi...!
  Un vis frumos,Alx...
  Insa visul poate deveni usor realitate daca te afli in posesia multor hirtii emise de banci si folosite ca mijloc de plata... :-D
Alx,sa inteleg ca ai descoperit o comoara...?  :-)   :wink:

din nefericire(sau din fericire) nu am descoperit o comoara;sigur ca ar fi greu ca un singur om sa suporte cheltuielile de organizare pentru un congres,dar daca ar fi 15-20 de astfel de oameni...plus un pic de mediatizare,suficient pt.a atrage si ceva sponsorizari...poate ca imposibilul ar fi posibil...cine stie...

Citat din: calinahanna din  11 Aprilie 2007, 11:49:55
@ all

Sunt si eu de acord cu voi.
Intrebarea pe care v-o adresez, insa,  este urmatoarea... Sponsorizarea Rufon-ului cine o asigura?
Nu de alta, dar... e un factor extrem de important...

cred ca in acest moment Rufon-ul functioneaza pe principiul ''cine l-a creat,sa-l intretina!'' adica probabil Spooky plateste!Si probabil ca membrii Rufon(nu cei de pe forum) ar putea plati o mica cotizatie...putin de la fiecare,mult pe ansamblu...ce spuneti?

Citat din: max c. din  11 Aprilie 2007, 14:49:31
Grupurile oculte ,NWO binenteles ...cine altcineva? :-D
daca ar fi asa,ar fi super!Adica ar folosi si banii lor la ceva!  Din nefericire,organizatile astea,daca exista,prefera sa ''investeasca'' in alte chestii,in presedinti,dictatori,guverne marioneta,etc.! 
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Unidentified

ce zici alx te intereseaza ?
http://www.disclosureproject.org/repsannouncement.htm
Se poate realiza asa ceva? Facem o traducere la conferinta cu subtitrare ,adunam oameni etc. .

Shadowman

#63
   
                                                    CERERE


   
       Subsemnatul Shadowman,cetatean si om liber al planetei noastre dragi (invadata de OZN-uri...),va rog sa-mi cititi acest mesaj si sa-mi comunicati parerea dumneavoastra...
  Doresc deschiderea pe forumul RUFON a unei sectiuni intitulate "TOP TEN RUFON" (sau top 20,13,44...functie de dorintele conducerii,membrilor forumului,cititori...)
  TOP TEN RUFON ar putea contine,spre exemplu,urmatoarele sectiuni sau sub-top-uri :
cele mai interesante mesaje si topicuri,cele mai interesante filmulete UFO,cele mai reusite falsuri,cele mai interesante (credibile...)cazuri de "abduction",cele mai bune si argumentate mesaje in favoarea existentei ET si a navelor spatiale extraterestre ,cel mai critic si obiectiv membru,cel mai naiv forumist...Rezumind,un top cu "cel mai cel " si "cea mai cea"...subiectele urmind a fi stabilite de RUFON,de membrii forumului...
  Cred ca top-urile ar da un "imbold" serios membrilor forumului...S-ar crea o
adevarata competitie,calitatea mesajelor ar creste simtitor,argumentele ar fi foarte bine "cernute" inaintea postarii pe forum,atitudinea membrilor s-ar schimba considerabil...
  Pentru  a elimina subiectivismul,erorile,simpatiile,"nepotismul" si alti factori care ar putea arunca o umbra de indoiala in alcatuirea top-urilor,propun divizarea in trei sectiuni :
1. TOP TEN RUFON - in care vor vota doar conducerea si membrii RUFON
2. TOP TEN FORUM - in care vor vota doar membrii forumului RUFON
3. TOP TEN CITITORI -in care vor vota cititorii paginilor de pe forumul si site-ul RUFON...
  Din nefericire,nu cunosc modalitatile si nu am cunostiintele necesare in domeniu
pentru a stii daca se pot "implanta" pe site aceste top-uri si sistemul (aferent...) de vot...Cum a fost "KARMA",spre exemplu...Banuiesc ca se pot gasi solutii alternative,mai simpliste,gen "vot prin mesaj" sau vot direct prin inscrierea pe un topic a preferintelor fiecaruia...
  Consecintele "implantarii" sectiunilor "TOP TEN" pe forumul si site-ul RUFON...?
  Cred ca :
            "Viitor de aur site-ul RUFON are
             Si prevad a lui inaltare...!"
             Si,de ce nu...?- SPONSORIZARE...!

  Caz in care astept felicitarile,masa si dansul...!  :lol: Si drepturile de co-autor...!  :lol:
  Va multumesc pentru timpul acordat si inchei cu apelul : "Rufon-isti din toate zarile sprijiniti-(va)-ma...!"

                                              Shadowman...
 
 

 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Dreamy

Cred ca cea mai potrivita intrebare ar fi fost:

CE VREA RUFON-ul DE LA "RUFON"?

Cand se va lamurii acest aspect, atunci ne vom "lumina" si in privinta CE VREM SAU CE CAUTAM PE RUFON?
Pana atunci va doresc numai bine!!!

Shadowman

#65
 Sunt destule subiecte  care as fi vrut sa le discut cu membrii RUFON sau cu conducerea sa (multi-putini,nu stiu...)
Un exemplu : cei din conducerea RUFON sunt instiintati ca ,ieri ,spre exemplu , in 10 localitati din tara au fost raportate aparitii OZN...Martorii au raportat 4 intilniri de gradul 3 in Moldova,in Transilvania s-au descoperit 3 cercuri in lanurile de griu sau porumb ale satenilor iar in Muntenia martorii raporteaza ca obiecte discoidale si trapezoidale de mari dimensiuni zboara in zig-zag deasupra primariilor sau a islazurilor...
Ryn,Spooky,aveti aparate de teleportare ca-n serialul Star Treek...? Sa fiti prezenti
in toate localitatile din tara in timp util...? Poate aveti alte probleme mai urgente de
rezolvat,poate sunteti obositi ori indispusi...Poate nu sunteti in tara...
  La asemenea cazuri e bine sa fii prezent in cel mai scurt timp posibil...Altfel apar
reporterii televiziunilor care iti pot prezenta stirile intr-un mod scandalos...In majoritatea cazurilor...Sau intervin organe "de partid si de stat" care  trimit o "comisie de ancheta"  pentru a cerceta cazurile (ca sa folosesc limbajul de pe timpul lui Ceasca...) Iar rezultatele le vor face publice "La anu' si la multi ani !"
  Imi place de cei din RUFON-ul ca dau dovada de transparenta...Expun materialele,se zbat sa ajunga primii in zonele de interes,nu dosesc informatiile,intreaba publicul...Isi recunosc greselile,tin cont de criticile aduse ,sunt deschisi la sugestii ,pareri sau sfaturi ale "maselor largi,populare..."
Si ,mai presus de toate,pun pasiune in ceea ce fac...
RUFON este o organizatie in care as putea avea incredere ca nu "doseste" sau "masluieste" informatiile sau probele...Modul in care prezinta materialele imi intaresc ideea...
Chiar daca,uneori,din diverse motive,mai mult sau mai putin,nu se ridica la pretentiile,
destul de ridicate, ale unor membrii ai forumului...   
Lucruri care m-au atras sa vin pe acest forum...
Se simte nevoia unui "congres extraordinar" sau a unei "plenare" cu membrii interesati ai forumului pentru clarificarea (sau dezbaterea...) anumitor chestiuni...
De exemplu : modul de acoperire al teritoriului,cit de prompt pot trimite o echipa la fata locului,cum poti deveni membru RUFON,care sunt cerintele,obligatiile,drepturile...
La o viitoare "plenara" sper sa fie clarificate aceste probleme...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Rayden

@Shadowman

de unde ai informatiile cu intalnirile de gradul 3 din Moldova ?

...si tot ce ai mai zis acolo ???

be a good friend and ..share..

Shadowman

Citat din: Rayden din  13 Mai 2007, 15:38:42
@Shadowman
de unde ai informatiile cu intalnirile de gradul 3 din Moldova ?
...si tot ce ai mai zis acolo ???
be a good friend and ..share..

Observ ca alti membrii nu mi-au adresat aceste intrebari...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Anna

@rayden
shadowman a presupus, a expus un caz POSIBIL. El e mai subtil asa de fel, trebuie doar sa te prinzi de esenta. :wink:

Rayden

@Anna,

merci de info..

@Shadowman

esti tare ce sa mai ..mai sa te cred...ca ne-au invadat  :ufo:

ryn

bravo sha esti mare, multumesc din inima

alx

de data asta se pare ca Shadowman a pus punctul pe 'i'...si nu pot sa nu fiu de acord cu el...oricum am vazut ca in acest moment RUFON-ul are 1008 membri...si nu vorbesc de forum...sigur mai sunt aici oameni interesati cu adevarat(in afara de Spooky,Ryn),dispusi sa-si sacrifice timp si bani,pentru a scoate adevarul la iveala,oricare ar fi el...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

CHIP

@alx
Subscriu la ideea ta ca fiecare membru al RUFON sa poata contribui financiar sub forma unei cotizatii.Iar cu bani mai multi poti face mai multe.

xennon_2000

asta cu banii cam greu.....
Sa vedem daca vrea cineva si cat vrea sa dea....

Shadowman

#74
 Ce mai vreau de la RUFOn...?
Doresc sa efectuati si  filmari de la inaltime,in locurile in care efectuati anchete...
CUM ?
Probabil asteptati sa va spun sa inchiriati un avion, sa va cumparati un elicopter si sa faceti studii de la inaltime...Ori sa va construiti un scaun zburator...Sau sa va lansati cu deltaplanul...ori sa cumparati un satelit de observatii in infrarosu...
NU !
Am remarcat in mai multe emisiuni sau stiri ( unde s-au dezbatut ori prezentat  subiecte ca Padurea Baciu,Faget,satul Fintina din judetul Brasov,Ribicioara,Trifesti,Gogoiu..unde,in acest ultim caz,Spooky facea schite si exersa desenul tehnic...) lipsa unor  filmari facute de la inaltime...Filmari  care v-ar fi usurat mult munca....Plus nervii si timpul pierdut...Sa nu mai vorbim de amanunte care ar putea arunca o alta lumina asupra cazurilor...
Ar fi recomandat sa va confectionati (ori sa cumparati...) acel obiect care sa-l ridicati la inaltime si sa-i atasati o camera video sau un aparat de fotografiat care are si functii de inregistrare video...
Costurile (cred...) ar fi  mici  pentru un aparat care sa se ridice in aer si sa mentina la inaltime o greutate de maxim 1-2 kg ( nacela,sfori de sustinere-depinde de inaltime...-camera video sau foto-video...)
Poate v-ati gindit si voi la aceasta solutie...Cazurile le-ati putea analiza dintr-o alta perspectiva si intr-o alta lumina...La propriu si la figurat...!  :-)

PS : O idee pentru topicul "GHIDUL INVESTIGATORULUI OZN"...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY