Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce vrem de la RUFOn?

Creat de Shadowman, 17 Noiembrie 2006, 22:40:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Dreamy

Frumos discurs Shadowman, ca de fiecare data, insa ai pierdut ceva din vedere ce sperai tu si alti cativa, ca si mine de altfel, e greu de gasit pe RUFON, nu cred ca ce ai vazut cu proprii ochii iti poate confiram cineva de aici ca ar fi fost real(din contra), cred ca nici RUFON-ul sau altcineva de exemplu "organizatiile de cercetare UFO", NU "pot" confirma nimic.... de ce??.... pai noi oameni ca gena suferim de SECRETOMANIE, credem ca informatia = putere(ceea ce este si adevarat) insa in cazul de fata cred ca puterea pe care o avem noi oameni este infima....
Am sperat si eu ca si tine sa vad ceva mai multa seriozitate din partea unor persoane care au promis sus si tare ca o sa avem parte de dezvaluiri din expeditii si cercetari, insa se bazeaza pe faptul ca si ASTEPTAREA este un lucru de care omul se cam satura!!
Deci daca tu mai astepti iti urez NERVI e fier si TARIE de otel!!!!

Shadowman

Citat din: ryn din  15 Ianuarie 2007, 16:35:39
1. Nu, Asfan nu se numara printre acestea. Am avut discutii mai serioase (din pricina libertatii in exprimare de care dam noi dovada pe site si in emisiunile la care am participat articole etc) cu unii membrii dar nu e vorba de incidente ci mai degraba de colaborari fructuoase. Chiar am facut niste drumuri impreuna, am participat la un simpozion cu unii membri, avem printre noi membrii Asfan. Intentia noastra e de a initia contacte mult mai adanci cu colegii Domnului Hobana si al Dl. Farcas.

  In cazul in care veti avea "contacte mult mai adinci" si "colaborari fructuoase" poate
va veti interesa si de soarta pelerinei ciobanului Traian Crisan,una din putinele probe materiale ale evenimentului de la Arad din vara lui 1994,care a fost dusa la analize...
  Poate cei de la ASFAN stiu ceva de soarta acesteia...
  Nu s-a mai pomenit nimic de ea...
  Daca puteti...

P.S : Nu cred ca o "toala" ar putea ajunge la "top-secret"... :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

DepthOfField

dreamy a spus:
CitatRyn, Shadowman...incetisor sa nu va inecati....lucrurile mai devreme sau mai tarziu tot se vor lamuri intr-un fel sau altul...acum ramane de vazut daca vor mai avea vreo relevanta pentru noi
Ryn, felicitari chiar imi luasem gandul de a mai astepta ceva materiale din cele promise....da-i inainte banuiesc ca asta-i doar inceputul...a si sa nu uit am inceput sa-ti cresc karma ...pe parcurs voi mai vedea

Shadowman a spus:
CitatPovestile Seherezadei sau 1001 de nopti pe RUFON !

Darkness a spus:
Citatcata rabdare? inca 50 de ani?!
apropo...au trecut 50 de ani de la roswell,dc nu spune nimeni nimic?
viata personala e una si cea profesionala alta, ar trebui sa le imbine mai bine,ca asa doar ne rezumam la ceea ce presupunem noi datorita zecilor de informatii de pe net/media si nu facem nimic,doar ne pierdem timpul...

Elvin a spus:
CitatPentru viitor asteptam de la useri sa posteze nu numai texte monosilabice sau gangureli onomatopeice

Si altii au mai spus cate ceva in aceste sensuri...
Unii nu au mai spus chiar nimic de multa vreme (!) (or fi ocupati?...)

Acuma vin si eu si repet ce au mai zis ceilalti  :roll:

Cred ca e de inteles ca lumea vrea mai multa actiune din partea Rufon... mai multe dezvaluiri, mai multa miscare... mai multe concluzii transante.... ... si ca in acelasi timp forumul nu e decat o anexa mai mica... adica timpul trece, rabdarea se subtiaza, presiunea asupra voastra imi dau seama ca e in crestere, asteptarile sunt mari. Va trebui sa le faceti fata, sau....
Sau ma insel si exagerez.
Insa, cand faci valuri, vine si ecoul. Sa speram ca va veti descurca multumitor, sa impacati si capra si varza.
Keep it up!
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

jackie28t

De aceea am si scris in trecut in acest topic,repet.............

Citat din: jackie28t din  20 Noiembrie 2006, 22:32:57
Va felicit pe toti cei care v-ati spus opinia despre subiectul acestui topic chiar si pe Shadowman.
Toate au rostul lor :-)

Cu o parere as contribui si eu putin daca-mi veti permite.
Aici este doar un ''forum'' unde discutam anumite subiecte.Unele mai serioase altele mai distractive si asa mai departe.
Foarte multi dintre voi stie ce inseamna un ''FORUM'' fara a li se arata o definitie.
Dupa cum s-a observat si in acest topic nimeni nu doreste nimic de la RUFON deoarece am fi prea aroganti daca ne-am astepta la extraterestrii si nave spatiale puse pe tava din partea rufonului.
Cred ca nici RUFON nu doreste nimic de la noi decat putina seriozitate in subiectele pe care le discutam ....sa fim uniti si sa participam cat de cat cum putem cu informatiile pe care le detinem sau le vom detine ce ar putea ajuta in descoperirea adevarului.
Discutand intr-un mod prietenesc si in acelasi timp serios vom ajunge sa ne cunoastem unul pe altul mult mai bine si fiecare va putea contribui cu cate putin prin talentul si cunostiintele lui pe care le are.
Toti avem de invatat unul de la altul.

Ufologia nu consta doar in aparitia extraterestriilor pe teritoriul romaniei sau cate OZNuri au aterizat in Bucuresti,Ploiesti si asa mai departe.Sa fim norocosi ca nu exista multe cazuri in Romania ca copii nostrii sa nu fie marcati pe viata prin vederea unor ocupanti off-planet.Sunt unii oameni care au suferit si care mai sufera din cauza lor.
Daca un OZN aterizeaza in Braila sau in Ungaria sau la granitza cu Bulgaria....gnditiva care este esenta UFOLOGIEI?
De a afla adevarul nu?Adica cateva intrebari care ne framanta pe noi toti cei interesati de ufologie.
Cine sunt ei extraterestri?
De unde vin ei extraterestrii?
Ce vor defapt ei extratraterestrii de la noi?
Sunt ei extraterestrii un pericol pentru noi?
etc etc...lista cu intrebari fara raspunsuri ar putea continua foarte mult.Defapt ceea ce cautam noi si cea ce dorim noi sa aflam este doar adevarul indiferent din ce locatii de pe planeta asta provin informatiile si indiferent de la ce organizatie fie ea RUFON sau alta.Binenteles tinandune intotdeauna o minte deschisa la cea ce cercetam.
Extraterestrii sunt defapt,oricum ''extra-noua'' realitatii pe care o cunoastem de acea a-i si numim EXTRA_TERESTRI.
Timpul trece...tehnologia anvaseaza iar daca vom face prea multe mofturi si nu vom fi mai seriosi referitor la subiectele de ufologie,atunci peste o suta de ani copii nostrii vor discuta acealsi lucruri pe care le discutam noi astazi.
Poate ca suntem skeptici intr-un fel pentru anumite subiecte (asta tine de fiecare) dar inca sunt multe de invatat si de descoperit.Fiecare trebuie sa-si deseneze intotdeauna propria lui parere.
Intotdeauna sa-ti pui intrebari despre cea ce vezi,vei citi sau vei auzi.Multe minunatii pot exista in acest mare intins UNIVERS.

xennon_2000

Bine ca ne mai dai un imbold Ciuciulete!!!!!!!!!!!!!...ca vorba ta ...unii nu mai intra de mult timp...e bine ca se mai gaseste careva sa mai incurajeze lumea pe site!Succes in continuare!

CHIP

CRED CA AR TREBUI FACUTA O DISTINCTIE INTRE CEI ,,VISATORI,, SI CEI PE CARE II PASIONEAZA CU ADEVARAT DOMENIUL.DE FAPT VALOAREA UNEI ORGANIZATII ESTE DATA DE CATRE VALOAREA MEMBRILOR COMPONENTI.

alx

Citat din: CHIP din  22 Martie 2007, 22:16:44
CRED CA AR TREBUI FACUTA O DISTINCTIE INTRE CEI ,,VISATORI,, SI CEI PE CARE II PASIONEAZA CU ADEVARAT DOMENIUL.DE FAPT VALOAREA UNEI ORGANIZATII ESTE DATA DE CATRE VALOAREA MEMBRILOR COMPONENTI.

   serios?
ia zi-mi pe cati dintre membrii acestei ''organizatii'' ii cunosti?  ca sa le poti evalua valoarea?
   ca pana la urma,eu pot fi cioban la oi,dar pot fi si Ion Hobana...tu de unde vei afla adevarul...si cum vei face distinctia?
iti recomand sa recitesti topicul asta,sunt niste posturi acolo...poate ca o sa intelegi ceva...
si nu te supara pe mine,da zau ca esti copil...si visator pe deasupra...
    alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

dedeiu

alx adevar ai grait. Asta a spus si Iisus si este de bun simt si anume:Cum poti judeca pe cineva daca nu il cunosti? Pai cum?

xennon_2000

Pentru a ne cunoaste mai bine ar trebui sa se organizeze vreo 4 intalniri pe an cu membrii....daca este posibil si mai multe dar asta tine si de domiciliile membrilor;
Pe ntru cei din Bucuresti sau cei din apropiere nu ar fi probleme, dar pentru cei de mai departe.....cam dificil!
Asa ne vom cunoaste mai bine si....poate pe viitot nu vor mai exista contradictiile dintre membrii; banuiesc ca atunci ne vom cunoaste mai bine si nu vom mai fi asa "duri" in comentarii unii cu altii si nu ne vom mai critica aiurea....dupa cum am vazut eu pana acum, membrii care se cunosc "face to face" sunt altfel intre ei! :wink:

alx

@xennon_2000
  ideea ta este super,din pacate sunt cateva probleme(minore?):
1  la ritmul actual de inscriere pe forum,cred ca ar trebui o intalnire lunara(am vrut sa zic pe luna,da se putea interpreta...)(sau poate ma insel,tinand cont de faptul ca sunt unii care au identitati multiple pe forum...).
2  exista persoane care nu vor dori sa renunte la masca,preferand sa-si pastreze anonimatul,din varii motive.
3  ce te face sa crezi ca dupa ce ne vom cunoaste,nu te voi mai contrazice atunci cand cred/stiu ca nu ai dreptate.
4  mare parte din cei inscrisi au diferite responsabilitati care nu le permit astfel de intruniri,cel putin nu suficient de dese...(eu sunt unul dintre acestia...nu as putea sa ma deplasez prea des la bucuresti doar ca sa particip la o astfel de intalnire...eu fiind din ardeal...si de obicei in pana de timp...desi ar fi super!)
5  CONTRAZICERILE SUNT BUNE!  astfel,se nasc noi explicatii/idei/teorii,uneori si mici razboaie...(astea nu sunt chiar asa de bune,desi o experienta recenta de pe forum indica contrariul...)
    oricum,ideea ramane;cand o sa doriti sa faceti o intrunire altundeva decat in bucuresti,am eu niste idei...

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

xennon_2000

Punct ochit punct lovit! ALX@
Este si ca tine!Asta sa nu nu te contrazic apropos de contraziceri! :-D
Dar ce are Bucurestiul?
Sau...asteptam propunerile tale! 8-)

alx

@xennon
  bucurestiul nu are nimic,da io is ardelean,si avem pe aici atatea locuri frumoase,mai putin poluate(vezi ca are si bucurestiul ceva-poluare),mai aproape de natura,(vezi atlantykron...)deci...cand o sa va hotarati...o sa fac si eu o propunere,dar numai atunci,nu inainte...oricum cred ca va mai trece ceva timp...poate facem un congres(ca tot sunt la moda),cu invitati din ''domeniu'',ceva media,cu participare internationala(frumoase vise,nu-i asa?)etc.   ce spuneti?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Shadowman

Citat din: alx din  24 Martie 2007, 14:43:03
@xennon
  bucurestiul nu are nimic,da io is ardelean,si avem pe aici atatea locuri frumoase,mai putin poluate(vezi ca are si bucurestiul ceva-poluare),mai aproape de natura,(vezi atlantykron...)deci...cand o sa va hotarati...o sa fac si eu o propunere,dar numai atunci,nu inainte...oricum cred ca va mai trece ceva timp...poate facem un congres(ca tot sunt la moda),cu invitati din ''domeniu'',ceva media,cu participare internationala(frumoase vise,nu-i asa?)etc.   ce spuneti?

  Ce fain ar fi...!
  Un vis frumos,Alx...
  Insa visul poate deveni usor realitate daca te afli in posesia multor hirtii emise de banci si folosite ca mijloc de plata... :-D
Alx,sa inteleg ca ai descoperit o comoara...?  :-)   :wink:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

calinahanna

@ all

CitatCred ca e de inteles ca lumea vrea mai multa actiune din partea Rufon... mai multe dezvaluiri, mai multa miscare... mai multe concluzii transante.... ... si ca in acelasi timp forumul nu e decat o anexa mai mica... adica timpul trece, rabdarea se subtiaza, presiunea asupra voastra imi dau seama ca e in crestere, asteptarile sunt mari. Va trebui sa le faceti fata, sau....
Sau ma insel si exagerez.
Insa, cand faci valuri, vine si ecoul. Sa speram ca va veti descurca multumitor, sa impacati si capra si varza.
Keep it up!

Sunt si eu de acord cu voi.
Intrebarea pe care v-o adresez, insa,  este urmatoarea... Sponsorizarea Rufon-ului cine o asigura?
Nu de alta, dar... e un factor extrem de important...

Max C.

Grupurile oculte ,NWO binenteles ...cine altcineva? :-D