Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

9/11 - Se planuia o extindere a ideii de "terorism"

Creat de LordDraid, 14 Noiembrie 2006, 12:51:41

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

AlyB69

Sant de acord ca trebuie facut ceva,partea proasta e ca, desi sint finantate din impozitele noastre ,reusesc sa le faca foarte subtil,protejati fiind de niste legi facute in favoarea lor;gen secret de stat, etc... Legi care ingradesc accesul la informarea publicului!

LupinThe3rd

Citat din: LordDraid din  08 Ianuarie 2007, 16:56:13
Putem macar sa ne impartim experientele personale , sa facem schimb de experienta si sa fim pregatiti pentru tipul lor de punere in scena a evenimentelor .
:( Nu pot sa ajut, nu de alta dar pe mine nu ma urmareste nimeni. Nu am experienta in domeniu.

LordDraid

Citat din: LupinThe3rd din  28 Ianuarie 2007, 02:42:07
:( Nu pot sa ajut, nu de alta dar pe mine nu ma urmareste nimeni. Nu am experienta in domeniu.

Nici pe mine nu ma urmareste nimeni . si nici nu m-a urmarit nimeni caci nu avea ce sa urmareasca . Nu am fugit nicaieri .
Dar , daca s-ar intampla sa-mi planteze cineva microfoane sau sa se tina dupa mine , mi-as da seama in cateva ore si respectivii ar pati-o atat de rau incat ar fi de invatatura pentru o intreaga categorie umana sa nu mai indrazneasca sa faca asa ceva . si asta cu mana pe lege , in listera si spiritul legii . La urma urmelor daca gasesc un individ in casa la mine , intrat neinvitat, in functie de agresuivitatea si amenintarea pe care mi-o aduce, am drept de veto asupra vietii lui . Legea e lege si nu e gluma . Cine calca peste lege si te urmareste ilegal comite o crima pentru care trebuie sa pateasca . Pentru asta insa trebuie sa fii pregatit sa identifici situatia , sa identifici individul , sa cunosti legea si sa o aplici ca la carte.
Conform legilor in vigoare in Romania , drepturile personale , cetatenesti si drepturile omului primeaza oricaror interese , de orice natura fiind ele .

E ceva gresit in ceea ce am spus ?