Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OTV - OZN [DORNEANU, SIRBU, STRAINU] [11 noiembrie 2006]

Creat de spooky, 10 Noiembrie 2006, 10:40:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Va anunt cu o zi intarziere ca am fost invitati sa participam la emisiunea  "Dan Diaconescu direct" de pe postul OTV.

In principiu, emisiunea va incepe la ora 21:00... cred ca atunci vom intra si noi...

Sper sa putem pregati cateva materiale mai bune...

http://video.google.com/videoplay?docid=2419401600700831976

http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=2419401600700831976
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

udar

hahhahahha, OTV :)))))))))))))

Later edit:
Citat din: udar din  26 Octombrie 2006, 20:57:59
Daca v-ar invita postul OTV sa participati la o emisiune v-ati duce?

ce ziceti? am materializat invitatia asta la OTV? :D
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

Dreamy

Citat din: spooky din  10 Noiembrie 2006, 10:40:34
Va anunt cu o zi intarziere ca am fost invitati sa participam la emisiunea  "Dan Diaconescu direct" de pe postul OTV.

In principiu, emisiunea va incepe la ora 21:00... cred ca atunci vom intra si noi...

Sper sa putem pregati cateva materiale mai bune...

Hello Spooky!!

Nu inteleg a fost emisiunea aseara sau va fi in seara asta??

Udar
Citat din: udar din  10 Noiembrie 2006, 10:43:33
hahhahahha, OTV :)))))))))))))

Nu conteaza postul de televiziune atata timp cat se promoveaza fenomenul OZN...care stim cu totii ca este foarte putin mediatizat!!!
LOL

dedeiu

"Subiect: Emisiune OTV, sambata 11 noiembrie, de la 21:00"
Suntem in data de 10 noiembrie, ziua: vineri.

sxn_b


udar

Citat din: dreamy din  10 Noiembrie 2006, 11:10:22
Nu conteaza postul de televiziune atata timp cat se promoveaza fenomenul OZN...care stim cu totii ca este foarte putin mediatizat!!!
LOL

Stiu asta dreamy, si sunt perfect de acord.  :-D Ma gandeam insa la faptul ca in data de 26 Octombrie 2006 am prevazut ca va exista o invitatie la OTV  :roll:
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

Dreamy

Citat din: dedeiu din  10 Noiembrie 2006, 11:27:34
"Subiect: Emisiune OTV, sambata 11 noiembrie, de la 21:00"
Suntem in data de 10 noiembrie, ziua: vineri.


ups...scuze...m-a ametit entuziasmul!!! :-D
multam de atentie dedeiu

udar se pare ca ai premonitii..... :lol:...concentreaza-te si la numere la loto!!! :wink:

...ideea e, ca... e de bine ca sunt din ce in ce mai dese emisiunile de gen si ma bucur ca Spooky este din ce in ce mai des pe stical sa destainuie - printre altele - cat mai mult din evenimentele si fenomenele pe care le dezbatem si noi aici....deci BAFTA si sa speram ca Dan Senzationescu :evil: nu o sa bata prea rau campii si o sa te lase sa spui ce ia de spus :wink:

Max C.

Mult succes la dezbateri!!! Binenteles asteptam si inregistrarea  :-D
Sper sa dureze macar o ora  :|

jackie28t

Spooky,va urez mult succes la emisiune si astept cu drag linkul cu inregistrarea.Daca pe voi va vad asa de rar aici pe forum macar la televizor sa va vad un pic :-D LOL

ryn

Fara suparare am fost rari la vedere pentru ca umblam pe teren mai mult. Mama imi spune ca au trecut peste 6 luni de cand nu m-a vazut eu spun ca nu m-a vazut de la plecarea mea la Cluj. Fiecare cu punctele sale de referinta temporale... :-D

Necunoscutul

Mult noroc, sper ca emisiunea va fi interesanta si sper ca veti prezenta noi materiale.

Eu nu prind OTV, poate faceti o inregistrare va rog si o postati pe Google Video ca sa o vedem si noi astia care cu prind OTV-ul.


8-)

jackie28t

Citat din: ryn din  11 Noiembrie 2006, 17:20:33
Fara suparare am fost rari la vedere pentru ca umblam pe teren mai mult. Mama imi spune ca au trecut peste 6 luni de cand nu m-a vazut eu sun ca de la plecarea mea la Cluj. Fiecare cu punctele sale de referinta temporale... :-D

Te-nteleg ''ryn'' si pentru mine situatia e la fel.
Sunt atatea de facut si atat putin timp ca ar trebui sa ne clonam de zece ori ca sa le putem face pe toate. :-D LOL

AdiM

Citat din: spooky din  10 Noiembrie 2006, 10:40:34
Va anunt cu o zi intarziere ca am fost invitati sa participam la emisiunea  "Dan Diaconescu direct" de pe postul OTV.
In principiu, emisiunea va incepe la ora 21:00... cred ca atunci vom intra si noi...
Sper sa putem pregati cateva materiale mai bune...

Daca aveti o inregistrare video a emisiunii, puneti-o pe net. Altfel, putina lume se uita pe OTV. E un post mic si cu gura mare, da emisiuni interesante si pe subiecte controversate, amestecate cu emisiuni de tot risul... Dar daca ati ajuns acolo, cereti inregistrarea, cred ca o puteti obtine.

udar

Emisiunea de pe OTV a fost bestiala... Am ras in hohote in anumite momente.
Cand am dat pe OTV si l-am vazut pe D-l Strainu am strigat, evident: "Hooray!". Pentru ca mi-e foarte "drag" personajul. Ascultandu-l mai mult mi-am dat seama ca e un om destul de inteligent si cultivat intr-ale ufologiei, insa asta nu il face mai putin antipatic in ochii mei. Ceea ce m-a distrat a fost ca pentru fiecare subiect, dansul scotea o carte din tolba si ne indemna sa o citim, acea carte fiind in toate cazurile scrisa de domnia sa.

Legat de prezenta domnilor spooky si ryn, stiu ca este foarte simplu sa dai sfaturi din spatele monitorului sau televizorului, insa ma voi avanta totusi in cateva critici, sper eu, constructive. D-l Dorneanu s-a aratat mai putin rosiatic, deci mai putin emotionat ca la emisiunea precedenta, ceea ce e un lucru bun. Totusi, discursul sau a fost unul sacadat, ceea ce nu e foarte usor de urmarit de oamenii din fotolii. D-l Strainu, care desi are un discurs vadit militaresc, pare totusi mai hotarat si putin mai coerent in explicatii, de aceea mi s-a parut evidenta tendinta lui Diaconescu de a-i acorda mai multa atentie ca sefilor de la Rufon. D-le Florin Sirbu, ati fost extrem de fluent si de clar in exprimare, de ce nu ati intervenit mai des? Trebuia la un moment dat sa luati "meteoritul sentimental" al lui Strainu si sa i-l bagati putin pe gura ca sa mai taca si sa vorbiti dvs mai mult.

Per ansamblu insa, trebuie sa spun ca a fost una dintre cele mai bine structurate emisiuni, cel putin mie asa mi s-a parut, si desi e deja agasanta prezentarea de fiecare data a acelorasi filme cu Fagetul si cazurile clasice, e poate o modalitate in plus de a fixa in mintea telespectatorilor anumite cazuri de referinta.

Desi cu siguranta nu va pretati la asa ceva, ar trebui sa cresteti putin graul de senzational al informatiilor pe care le prezentati, astfel incat acest gen de emisiuni sa aiba mai mare audienta si deci, sa fie mult mai pregnant prezente pe micile ecrane. Cateodata se cer si sacrificii, si a trata totul intr-un mod stiintific, sec, e de cele mai multe ori plictisitor pentru neinitiati, de aceea nu ar fi stricat mai multa propaganda pe ideea ca extraterestrii au fost cei care au creat cercurile din campul de la Fantana.

In concluzie, trecand peste reclama mascata la BMW, care pana la sectiunea "care acum produce automobile" era ok,  :lol: pot sa spun ca a fost o emisiune reusita si ca va felicit pentru participare. la mai multe !
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Mersi udar pentru tinerea la curent.Nu am vazut inca emisiunea dar astept cu nerabdare inregistrarea. :wink: