Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

pusti atins d et

Creat de cristi, 11 Ianuarie 2006, 16:28:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

wlady

f adevarat dar totusi ......... de ce acel ET nu a venit mai aproape ?? ... nu mai stiu ce sa cred .. sunt in ceata

mey_mey

Citat din: draculasbloodce anume spooky ?
iar pentru mey_mey spunem te rog frumos cate alte jocuri cu mingea nu sunt filmate cu telefonul in fiecare zi ? :lol:  :lol:  :lol:

da mai ..dar..nu stiu pare intentionat rau!!! adica cine sta sa filmeze noaptea si filmezi jocu sa zicem...dar de ce a mai filmat dupa..dupa ce sa intors!!! Si cum de celalalt copil nu l putea sa-l vada!!!???(pe et) ma rog..nu stiu ce sa mai cred 50% sunt ca ala era adevarat dar 50% ..nu prea cred ..sunt destule dovezi care se demonstreze ca filmul este la misto! dar sunt si multe care arata ca este adevarat! deci ..eu nu comentez :?  :shock:  :D  :roll:  :wink:  :!:  :!:  :!:

draculasblood

deci a fost o gluma ? :x

ryn

Din ce se vede in imagini este clar ca a fost vb de o gluma. Urmariti umbra personajului lasata pe peretele din dreapta. Acesta se fereste de camera si nu de pusti. La un moment dat se vede cum isi plaseaza un picior in asa fel incat sa nu intre in raza vizuala a operatorului. Din pozitia in care se afla pustiul, adica la 50 cm de personaj, este imposibil sa nu il fi vazut. Dar chiar si asa este ciudat faptul ca pustiul intra in spatiul verde cu capul in jos si chiar se uita in stanga atunci cand se apleaca spre minge. Apoi este reactia sa de a se trage inapoi. Urmariti ce picior misca prima oara (cel de sprijin)si daca isi muta centrul de greutate sau nu, atunci cand incearca sa se retraga. ET scoate capul cu fata spre camera si nu spre pusti... deci...

wlady

asta am explicat si eu , era prea evident (*_*) daca il pun pe un coleg care e suppper slab sa imbrace un costum de halloween in forma de et , aparem la stiri :lol: (*_*)

jackie28t

#20
Chiar daca secventa era aprobata ca una adevarata tot se adunau critici si speculatii....asta e sigur nu va faceti griji 8-) Si sa nu uitam ca daca se publica peste tot a fi o secventa genuida....ganditiva cata panica se va face in intraga lume? :roll:

Ganditiva daca s-ar da la stitri acea secvennta la toate canalele Romane inclusiv PROTV la ora 20,cum vor discuta copii la scoala in urmatoarele zile? :roll:
Cum va lasa parintii copii sa se joace afara? :roll:
Si cum va reactiona intreaga civilizaie? :roll:



Asa ca este o facatura...si DA,este o facatura :-D

ryn

La ce am scris mai sus pot adauga: Cine naiba a vazut ET incaltat cu ghete adidas???

ady73

E interesant ca pustii aceia aveau chef de fotbal pe la 1.00 - 2.00 noaptea... :-)

Mai e si faza ca tipul care filmeaza e pozitionat astfel incat sa-l filmeze pe extraterestru, altfel trebuia sa fie cu obiectivul pe cei doi baieti care jucau miutza...

Si chestia cea mai interesanta, este faptul ca - daca ar fi un extraterestru totusi -  acesta are un comportament ciudat : nici un extraterestru cu mintea intreaga n-ar face ce a facut asta, sa stea ascuns dupa un stalp ca sa sperie un copil... :-)

E intr-adevar o gluma simpatica...  :-)

Alethia_Spitz

Poate ca au si extraterestrii glumetii lor.
S-ar putea ca acel extaterestru sa fie pe planeta lui omologul lui Gabi Jugaru al nostru sau a altora care face emisiuni gen "camera ascunsa". 

Skywalker

Daca ii credem pe extraterestri asa de dezvoltati si evoluati, nu vad cum ar incapea printre ei unul din asta pus pe farse, cum zici tu.
  Am citit mai multe descrieri ale unor civilizatii extraterestre, facute de contactati. Nu stiu daca au fost adevarate sau nu, insa toate vorbesc despre ei ca nu rad, insa sunt tot timpul fericiti. Si intr-o asa societate inalta, la ce le-ar trebui un "Gabi Jugaru" sau un "Daniel Buzdugan" sau altii?
   
   Alethia, nu stiu daca ai inteles ce am vrut sa zic, dar ca sa fiu mai explicit, iti fac o comparatie: Gandeste-te la un grup de oameni de afaceri. Ai avut vreodata ocazia sa stai macar cateva ore intr-un grup de oameni de afaceri? Daca  nu, iti spun ca intr-un astfel de grup fac parte oameni de elita. Si acum gandeste-te cum ar fi ca un om de afaceri sa-si lase costumul si sa mearga pana in Africa la bastinasi, sa imbrace niste haine de-ale lor, sa se vopseasca pe fata si sa inceapa sa  danseze ion jurul focului cu ei. Absurd, nu?
  Tot asa e si cu acesti "ET". Din societatea lor inalta, cine ar veni aici doar cu singurul scop de a ne speria? 

sxn_b

Eu zic ca e fals. Ce motiv ar fi avut? :?