Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

EU Exposed

Creat de maya, 06 Noiembrie 2006, 01:34:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


udar

Marea Britanie este una dintre tarile europene cu cea mai mare rata a adeptilor nationalisti din EU. Din aceasta cauza vocea lor se aude atat de pregnant. Dupa ce s-au rugat sa intre in EU, ca erau pe nicaieri, acu se dau mari ca vor sa iasa. Din partea mea sa iasa si sa se izoleze. Oricum sunt cele mai joase scursuri ale Europei, doar pentru acea decizie de a restrictiona accesul romanilor pe piata lor de munca, de parca am fi europeni de mana a doua. Doar ca la fel ca intotdeauna noi suntem un popr extrem de tolerant, si inghitim in sec in timp ce politicienii le pupa curul mai marilor europeni. In loc sa se fi facut imediat apel la boicotarea produselor britanice de catre romani, noi stam cu mainile in san.

Anyway, revenind la ceea ce a postat maya. Este clar ca EU a adus schimbare in tot ceea ce insemna viata europenilor. Statistic vorbind, este o schimbare in bine. Cifrele nu mint, si trebuie sa fie verificate. Europa a resimtit o crestere economica enorma dupa infiintare Comunitatilor Europene. Problema cu nationalistii astia este ca, exact ca si Vadim, ceea ce le iese pe gura contine putin adevar, insa este invelit in mult rahat si practic se neutralizeaza tot ceea ce era bun de la inceput. E cam ca si legea entropiei, a lui Murphy : Daca pui o lingura de vin intr-un butoi cu apa de canal, obtii un butoi cu apa de canal. Daca pui o lingura de apa de canal intr-un butoi de vin, vei obtine apa de canal.

P.S.: Toate cuvintele dure din acest mesaj sunt destinate scumpilor diplomati populisti britanici si tuturor tabloidelor de succes care prezinta poporul roman ca fiind format exclusiv din tigani gunoieri. Sa traiasca cat mai mult, sa-si ia catrafusele si sa plece din UE, ca nu are nimeni nevoie de infumurati imbecili cu insticte de superioritate...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)