Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Umanoizi zburãtori (flying humanoids)

Creat de cristi, 09 Ianuarie 2006, 22:20:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ryn

In filmul de mai sus nu vad altceva decat exact ceea ce va spuneam mai devreme un clasic aparat autonom de zbor.

draculasblood

deci e cam acelasi cu cel "eorul" topicului nu ? :lol:  :lol:  :lol:

wlady

filmu mi se pare cunoscut si din cate am auzit ar fi facut .....

draculasblood

pai tocmai asta zic si eu...e ceva "made in terra"  ... :)
dar zic ca seamana cu cel despre care e vorba pe topicul asta...

ryn

Haideti sa terminam cu subiectul asta  :-D .

ryn

#20
Stiu de la un fost colaborator al lui Coanda asta, dar veti gasi in prima biblioteca o carte despre inventatorul roman (cand ajung sa accesez biblioteca mea am sa va dau si numele si autor si tot.
Este greu de gasit imagini deoarece v-am spus SUA l-a angajat pe Coanda pentru acest proiect si este clasificat ca fiind Strict Secret)
Detalii moderne despre aparat http://www.swissrocketman.com/srm_galery.html unde veti gasi o varianta comerciala folosind un motor reactiv cu H lichid dar aparatul original avea un motor cu reactie. Motor pe care il puteti cumpara de pe situl de mai sus!
Cine vrea sa trimita aceste date si celor (NU ma refer la acest forum) care au umplut netul cu extraterestrii zburatori si fantasmagoriile de rigoare, le pot da si nr de tel al fostului colaborator al lui H. Coanda ca inca mai traieste!  :?

ryn

 :-D Seamana cu ce am descris mai sus. Daca as avea "boala" pe un politist si as avea un aparat de genul asta (chiar cine se baga la construirea unui astfel de rucsac zburatori? ) si m-as camufla in ET ...

ryn


draculasblood

si pe aci prin Azerbaidjan am auzit pe unii oameni prin autobuz vorbind despre oameni care zburau...

ryn

Poate fi legat de mitul preotilor tibetani care au capacitatea de a levita. Oricum nu am informatii despre un proiect din fosta URSS care sa includa folosirea unor aparate autonome de zbor. Totusi si tu acasa poti sa construiesti un astfel de aparat e destul de usor mai ales ca pe piata gasesti tot ce iti trebuie si sa ai ceva cunostinte de fizica si chimie.

Skywalker

Nu numai tibetanii pot levita.
Iar despre aparatul  sa-i zicem "made at home", mai greu ai gasi un motor, asa ca atare. Sau daca gasesti, gasesti unul vechi, care mai functioneaza, mai nu...

ryn

Ma refeream la tibetani pentru ca sunt mai aproape de zona unde te aflii. De levitat poate levita oricine daca are pregatirea necesara sau accidental.
In cazul de fata nu e necesar un motor pentru ca e vorba de un motor reactiv, practic un spatiu inchis care rezista la corodare si presiune unde sa aiba loc reactia chimica.

baaron

Eu as propune sa oprim acest subiect cu flying humanoids pentru ca este pueril...

Exista calugari tibetani care pot levita si nu numai calugari tibetani insa de aici pana la oameni zburatori mai e cale lunga.

Concluzie:
Toata povestea cu oamenii zburatori este o mare gogoasa iar daca intradevar apar diversi zburatori prin diverse parti ale lumii cred ca putem multumi pentru acest subiect celor care lucreaza din greu sa mentina interesul nostru treaz si neobosit in studierea acestui important caz. :evil:

assiris

Sunt foarte curios, pina unde vor putea merge oamenii cu imaginatia in descrierea OZN-urilor "vazute"?
Assiris

ryn