Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Umanoizi zburãtori (flying humanoids)

Creat de cristi, 09 Ianuarie 2006, 22:20:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

cristi

lam pus aici ca tot ufos raman.. stie cineva ceva despre subiectul asta.. this is something very weird fiindca s pare ca sunt ostili!

http://www.rense.com/general66/flying.htm

http://www.rense.com/general48/entity.htm

http://www.rense.com/general66/humsan.htm

APOLLO

Asta e ceva tare si nu am mai auzit de asa ceva pana acum! Chiar par a fi umanoizi cu aparate de zbor.Nu am citit toate articolele,dar e posibil ca si americanii sa fie implicati.Asemenea tehnologie de zbor nu mi se pare a fi imposibila pt. americani mai ales ca au baze in apropiere (Los Alamos).
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

wlady

posibil , dar intr-un link am observat ca acel "om" are un fel de propulsor ! deci este probabil sa fie chiar u om pt ca nu cred ca prieteni nostri de pe alte planete vor sa vada aerodinamica trupului nostru :-d

wlady

deci ostili nu as crede ca sunt dar se poate sa fie nishte americani ce nu vor sa le fie divulgat secretul si recurg la violenta !  :(

ryn

Probabil ca v-ati saturat sa tot dau exemple despre inventii si inventatori romani. Aparatul si personajele din foto seamana mult cu un proiect dezvoltat de SUA pe baza unei inventii a lui Coanda apartul fiind numit Viespea. Multe din inventiile lui Coanda au avut aplicatii in tehnica militara de aceea sunt clasificate Strict Secret. Perioada in care a colaborat cu armata SUA este un mister si pentru cei mai apropiati colaboratori ai lui. La fel si o buna bucata de vreme din perioada cand a lucrat pentru englezi. Dar sa revin. Aparatul initial a fost un rucsac care continea un mic motor cu reactie. La inceput autonomia de zbor era destul de mica dar prin aplicarea unor noi tehnologii acest aparat putea zbura ore intregi. Ulterior pentru simplul fapt ca gazele rezultate in urma arderii combustibilului erau prea aproape de pasager - adica in carca lui- s-a trecut la realizarea unui alt dispozitiv. Inchipuiti-va un L; pe treapta lui se urca pasagerul iar dispozitivele de propulsie erau pozitionate pe linia verticala a L. Astfel zona de iesire a gazelor se situa sub pasager. Si inca un lucru : aceste aparate au intrat in dotarea standard a armatei americane.

wlady

Sunt de acord cu ryn si mai ales faotul ca ei sunt "ostili" arata faptul ca este strict secret ! Americanii nu inceteaza sa ne uimeasca ( fie ca de data asta este vorba de inteligenta unui roman !) !

ryn

Pai asa sunt romanii de obicei.   :D  Daca te gandesti la Persu, Coanda, Poenaru, Tesla, Hermann Oberth si mai stiu eu care altii oare cati stiu ca asta inseamna asa: forma aerodinamica a masinii, motorul cu reactie vezi RR, stiloul cu rezervor vezi Parker si Bic, curentul alternativ vezi GE, rachete cu combustbil lichizi vezi V1 si V2 si misiunile Nasa...

draculasblood

asta e deja prea aiurea...e facuta de oamnei oameni...

wlady

Bai fratilor am urmarit o inregistrare in care OZNul era sub forma unei broaste testoase ( nu glumesc !!! ) . Acu ce sa cred s-au apucat brostele sa faca FZuri ?? :lol:  :roll: . Oricum e posibil sa fie o tehnologie extraterestra la mijloc ! Daca tinem cont de unele informatii , americanii lucreaza impreuna cu alieni la o rasa hibrida ( asa se zice ) . Rezulta faptul ca ei au tot timpul parte de tehnologie extraterestra ! Sa nu mai vb ca acel om era destul de ss si nu cred ca un om s-ar simtii bine la o asemenea inaltime ( mai ales ca , dupa spusele unora , nu au nici un fel de costum protector ) , asta e parerea mea ( proasta , buna ) ,,,,,

wlady

#9
Citat : CONCLUSION
 
It is extremely difficult to try to define the nature or motives of all these specific cases involving human-shaped bodies...or flying creatures. This rare and unique category of sightings reveals indeed a new phenomena and results in a major new challenge to our research.
 
Despite the amount of evidence, testimonials and data gathered in five years of research, we still don't have any clue as to what we are facing here. We recognize that these cases defy common sense.
 
And yet, this fascinating flying humanoid phenomena is happenning and continues amazing us.
 
Santiago Yturria.

Deci se pare ca acei oameni nu prea soun nimic de o posibila tehnologie umana ! Nu shtiu ce sa mai cred !  :cry:

cristi

voi ati citit linku cu politistu atacat d un dasta sau mai bine zis  d o daia care a cazut din cer sa oprit pana aproape d pamant si dupa sa lasat de tot.. cand a venit asta sa vada a ramas uimit era neagra la fata cu ochi mari negrii si cu pelerina neagra a descriso drept o vrajitoare.. imediat ia sarit p masina cu o viteza uimitoare a dat cu masina in spate d frica si dupa putin timp a lesinat.. si nu ma credeati ca sunt ostili :P

draculasblood

CitatBai fratilor am urmarit o inregistrare in care OZNul era sub forma unei broaste testoase ( nu glumesc !!! ) . Acu ce sa cred s-au apucat brostele sa faca FZuri ?? Laughing Rolling Eyes . Oricum e posibil sa fie o tehnologie extraterestra la mijloc ! Daca tinem cont de unele informatii , americanii lucreaza impreuna cu alieni la o rasa hibrida ( asa se zice ) . Rezulta faptul ca ei au tot timpul parte de tehnologie extraterestra ! Sa nu mai vb ca acel om era destul de ss si nu cred ca un om s-ar simtii bine la o asemenea inaltime ( mai ales ca , dupa spusele unora , nu au nici un fel de costum protector ) , asta e parerea mea ( proasta , buna ) ,,,,,
pai poate d'aia vin EI pe terra...ca sa fure broaste !!!  si sa faca FZ dupa modelul lor... :lol:  :lol:  :lol:
on topic :   dar eu nu mi-am dat seama in videoul ala era om om sau un fel de om ???

cristi

probabil ca nu o sa aflam niciodata.. marfa nu ? :(

draculasblood