Sectiune pentru limba româna > Emisiuni Radio/TV

TVR1-Teoria Conspiratiei - Masoneria in Romania [Cristian Rautu]

(1/11) > >>

spooky:
http://video.google.com/videoplay?docid=-7407698756728401254&hl=en

http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=-7407698756728401254&hl\=en

uforever:
Salut Spookie, intamplator am ajuns la acest subiect, stiu ca postarea e veche si nu imi fac sperante ca imi raspunzi.Am si eu o intrebare vis-a-vis de emisiunea postata de tine, daca ai ceva timp si chef poate imi raspunzi.Pana acum 2 ani Masoneria mi se parea un fel de partid cu ritualuri salbatice, penibile si cu membrii caraghiosi ce poarta acel sort haios, dupa ce m-am interesat un pic mi-am dat seama ca e ceva mai serioasa treaba.Eu cunosc trei masoni(simpli amici), nu se ascund, stie toata lumea ca fac parte din aceasta organizatie, sunt mandrii ca sunt masonii, dar nu vorbesc  nimic despre activitatea lor.Intrebarea mea e: care crezi ca este scopul acestei emisiuni, vad ca sunt politicieni care nu sunt prea incantati de masonerie, emisiunea pare corecta, parerile impartite, etc., dar totusi, care crezi ca este scopul real al acestei emisiuni?(informativ nu cred)

Multumesc, Uforever.

fiulploii:

--- Quote from: uforever on  18 February 2012, 00:56:27 ---Intrebarea mea e: care crezi ca este scopul acestei emisiuni, vad ca sunt politicieni care nu sunt prea incantati de masonerie, emisiunea pare corecta, parerile impartite, etc., dar totusi, care crezi ca este scopul real al acestei emisiuni?(informativ nu cred)

Multumesc, Uforever.

--- End quote ---
In orice Sistem sau in orice Organizatie exista mai multe nivele de ..cunoastere a scopurilor si/sau metodelor reale de atingere a scopurilor propuse .
 In societatile zise secrete  :lol: exista nivelul vizibil si nivelul ascuns .
 Exista peste tot categoria numita idiotii utili , indivizi avizi de putere , bani, faima , celebritate . Astia tre sa fie in vizorul mass-media sau a publicului tinta si sa faca fapte bune, filantropice sau fapte mai putin bune, depinde de interesul de moment al ...puterilor conducatoare . Nu inseamna ca toti cei avizi de putere, bani, faima sau celebritate fac parte din categoria mai sus enuntata , insa majoritatea da  :lol:
 In general, vulpea cand nu ajunge la struguri , spune ca sunt acri.

Sper ca nu te-a deranjat interventia mea .  8-)

zana@M:

--- Quote from: uforever on  18 February 2012, 00:56:27 ---Salut Spookie, intamplator am ajuns la acest subiect, stiu ca postarea e veche si nu imi fac sperante ca imi raspunzi.Am si eu o intrebare vis-a-vis de emisiunea postata de tine, daca ai ceva timp si chef poate imi raspunzi.Pana acum 2 ani Masoneria mi se parea un fel de partid cu ritualuri salbatice, penibile si cu membrii caraghiosi ce poarta acel sort haios, dupa ce m-am interesat un pic mi-am dat seama ca e ceva mai serioasa treaba.Eu cunosc trei masoni(simpli amici), nu se ascund, stie toata lumea ca fac parte din aceasta organizatie, sunt mandrii ca sunt masonii, dar nu vorbesc  nimic despre activitatea lor.Intrebarea mea e: care crezi ca este scopul acestei emisiuni, vad ca sunt politicieni care nu sunt prea incantati de masonerie, emisiunea pare corecta, parerile impartite, etc., dar totusi, care crezi ca este scopul real al acestei emisiuni?(informativ nu cred)

Multumesc, Uforever.

--- End quote ---

Citeste aici scopul masoneriei....
http://despremasonerie.blogspot.com/

Si aici despre masoneria din Romania.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Francmasonerie

SLEAH19:

--- Quote from: fiulploii on  18 February 2012, 01:09:08 ---....
 Exista peste tot categoria numita idiotii utili , indivizi avizi de putere , bani, faima , celebritate . Astia tre sa fie in vizorul mass-media sau a publicului tinta si sa faca fapte bune, filantropice sau fapte mai putin bune, depinde de interesul de moment al ...puterilor conducatoare . .....

--- End quote ---

Câtă dreptate ai fiulploii !   
Că începi să devii ,, dubios" . O să stau cu okii şi cu urekile mai ciulite decât până acum la ce reproduci.
Masoneria de masă este în plin avânt în ultimii ani .Dacă faci mici investigaţii ,,noninvazive" , poţi observa recrutarea tipologiei de oameni expuse de tine în tot felul de :  Lions Club, Rotary Club,   ....şamd Club.

La acţiunea de ajutorare a sinistraţilor zapezii , cei din AR şi TM , s-au mobilizat , au achiziţionat alimente , medicamente ,etc, le-au trimis cu 2 avioane iar la achitarea facturilor s-au ţepuit unii pe alţii. Româneşte.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version