Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce ziare si reviste de paranormal cititi?

Creat de Alethia_Spitz, 22 Octombrie 2006, 09:19:59

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Kymosabe

Citat din: adrianh din  07 Decembrie 2007, 02:18:16
eu citesc revista "Drcula" si Lumea Misterelor!mi se par doua reviste destul de interesante!


Nu am mai citit de mult revista ,,Dracula'' .
Mai am si acum articolele pe care le decupam din aceasta revista cand eram pustan  :lol:.
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

florinbad

"Revista Fenomenelor Paranormale" - Aurora Inoan
Am toata colectia 1996 - 2007 (m-am oprit prin martie-aprilie, deoarece subiectele revistei au inceput sa se repete). Daca cineva o doreste (sunt peste 500 de numere...) o vand la 1 ban/bucata (50 de ron toate numerele) si i-o aduc la Bucuresti (marti-miercuri am treaba la Bucuresti). Cred ca portbagajul si bancheta din spate imi ajung pentru ele  :-D.
Sporadic, am mai cumparat Revista Misterelor (mai mult pentru...stereograme  :-D)
Sa aveti o zi impecabila !

Lone Ranger

Citat din: adrianh din  07 Decembrie 2007, 02:18:16
eu citesc revista "Drcula" si Lumea Misterelor!mi se par doua reviste destul de interesante!

Mai apare "Dracula"?

dumitruaurel

As  fi vrut  si  eu  sa  va intreb  ce  carti (de literatura , stiintifice sau cat de cat tematice , romanesti  sau  straine ) care  cuprind  fenomene UFO (OZN)  mai vechi (pana  in  1989) ori  mai noi , ati citit pana  in prezent ?
Nu  spun  ca  nu au  aparut  in decursul  vremii  si  diverse articole in ziare sau reviste  despre  aceste  fenome  dar in  general sunt  foarte lapidare si lacunare ...

Nox

#19
Pentru dumitruaurel.
Arunca o privire aici în Bibliotecã pentru carti: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1146.0.html.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

CHIP


mm

"Lumea Misterelor" mi se pare excelenta si nu numai pentru subiectele tratate ci si pentru seriozitatea selectiei subiectelor. De acord cu Shadowman, cred ca toata mass-media romaneasca poate fi incadrata la "paranormal" si chiar, dece nu?, la "anormal'. :lol:
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Urban

#22
Citat din: CHIP din  14 Februarie 2008, 06:52:19
Revista Dracula se poate gasi la orice chiosc de ziare.

Putem considera Click, Cancan si Libertatea ziare "paranormale"?  :ufo:   

CHIP

Citat din: Urban din  07 August 2009, 02:26:34
Putem considera Click, Cancan si Libertatea ziare "paranormale"?  :ufo:   

Paranormale rau de tot :aliendance:

maiami

nu prea citesc ziare si reviste de paranormal de cand a aparut net-ul pentru ca aici gasesti tot ce ai necoie despre fenomenele paranormale
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

Citat din: maiami din  23 Decembrie 2009, 15:22:02
nu prea citesc ziare si reviste de paranormal de cand a aparut net-ul pentru ca aici gasesti tot ce ai necoie despre fenomenele paranormale
Ai grija ca "net-ul" e mai plin de farsori si asa zisi "iluminati" decat in presa scrisa... mare mare atentie!
Binenteles... parerea mea...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

maiami

citesc revista COSMOS a contelui INCCAPPUCIATO
daca ai intrebari sunt disponibil :ufo:
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

Grifon

Se întâmplă să aibă cineva numere din vechea revistă Rufor ? Numerele 4-7, eventual ? Dacă da - si, desigur, de are si amabilitatea de-a înlesni un "share", îi multumesc cu anticipație (nu neapărat cu almanahul omonim, haaha !)

prodcomb

distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit