Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce ziare si reviste de paranormal cititi?

Creat de Alethia_Spitz, 22 Octombrie 2006, 09:19:59

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Alethia_Spitz


Necunoscutul

#1
Exista o revista interesanta despre OZN-uri, paranormal, medicina alternativa.... Se numeste Nexus, o poti cumpara la:  www.nexusmagazine.ro


8-)

Skywalker

#2
Ar fi revista Enigme neelucidate. Nu as putea sa spun ca se scrie acolo doar de dragul senzationalului, ca articolele scrise acolo le-am regasit si in alte parti, unde erau analizate mai bine.

Necunoscutul

#3
Skywalker, daca este vorba de aceasta revista, am gasit de unde o poti comanda, cred ca-mi fac si eu abonament pe 3 luni....

http://shop.rodipet.ro/magazines/product_info.php?cid=92&pid=2580&lng=ro

8-)

Skywalker

#4
Da, Seeker, exact la revista aia ma refeream. Nu am toate numerele, cumpar cand si cand cate un numar. Imi place ca trateaza un numar mai diversificat de tematici, inclusiv paleoastronautica.

Revista Nexus pare interesanta din cate am vazut. Iti spun mai multe dupa ce imi cumpar un numar.

Necunoscutul

Am si eu o intrebare, am vazut ca exista reviste de paranormal, dar reviste STRICT despre OZN-uri nu exista in Romania?  :?

8-)

Shadowman

Citat din: Seeker din  23 Octombrie 2006, 15:53:52
Am si eu o intrebare, am vazut ca exista reviste de paranormal, dar reviste STRICT despre OZN-uri nu exista in Romania?  :?

8-)

    N-ar strica sa facem noi membrii RUFON o asemenea revista...Materiale sunt destule pe forum...
Membrii pasionati observ ca sunt...Materiale interesante,membrii "combativi"...Unii chiar specilizati pe anumite domenii...L-as propune redactor sef pe Paleoastronaut...! :lol: Are stil ,personalitate,"nerv"...
Se documenteaza (destul de bine...) pune suflet...Cred ca ar avea priza la publicul cititor...Eu chiar
vad in el un posibil gazetar de succes...SERIOS ! Trebuie putin "finisata"  "agresivitatea" lui...
  Sunt sigur ca n-ar da revista faliment... :lol: !
  La stilul care il are ,se lupta Paleoastronaut pina isi vede ideile inscrise in programa scolara ... :lol: :lol: :lol:
 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Skywalker

Chiar vom avea o astfel de ravista, adica acel newsletter, care e inca in faza de proiect.
Insa nu va fi strict despre OZN-uri.
  Pana atunci, cautam membri care sa ne ajute cu articole. Si articole de paleoastronautica as vrea sa aiba revista.

Asa ca Paleoastronaut: Decat sa iti imprastii fortele in zadar, criticand pe unul sau pe altul, mai bine concentreaza-ti forta creatoare ca sa scri articole! Vei fi mult mai apreciat.

Alethia_Spitz

Skywalker a scris: Pana atunci, cautam membri care sa ne ajute cu articole. Si articole de paleoastronautica as vrea sa aiba revista.
pot si eu sa ajut cu ceva articole.

Marius MMG

Citat din: Alethia_Spitz din  22 Octombrie 2006, 09:19:59
Ce ziare si reviste de paranormal cititi?

Mai acum cativa ani citeam o revista cu subiecte paranormale, pe urma am auzit ca aia fabricau subiecte paranormale. Am renuntat la a mai citi revista... si de atunci alta nu ma mai cumparat. Dar poate lucrurile s-au schimbat intre timp.

lylyt_ice

     Marius, multi inventeaza subiecte ,in domeniul paranormal ufo ...etc ...numai cu scopul de a face aceasta tema ridicola.Daca tot au atita experienta acesti indivizi....unde este acela....(egal ce rang sau nume consacrat poarta)care poate explica fara aberatii si minciuni ...ce au vazut cei care au scris Biblia ...sau de unde stiinta popoarelor,cum ar fii Maya...si ce desene sunt acelea gasite pe stinci sau ...anumite fresce iconografice???AICI TOTI TAC:::SAU DAU RASPUNSURI IEFTINE:::DE CE???
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

ariel

 citesc cu mult interes revista "Lumea misterelor" ,subiecte variate,bine argumentate si foarte interesante
 
"Sa avem seninatatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat,curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat si mai ales intelepciunea pentru a face deosebirea intre cele doua posibilitati" (Marc Aurelius)

Shadowman

  Citesc Ziua,Jurnalul Natioanal,Libertatea,Adevarul,Evenimentul Zilei...Sunt pline de "paranormal"...! Ca si posturile nationale de televiziune ,cind prezinta stirile...! In fiecare zi intilnesti cite un caz de "dematerializare","clarauditie","clarviziune"...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

loreley

Mie  imi  place  Doru  de  OTV  care  le  ghiceste  pe  toate :-D Iar revista   Dracula e  superrrrrrrrrrrr :evil:

adrianh

eu citesc revista "Drcula" si Lumea Misterelor!mi se par doua reviste destul de interesante!
Viata e o piesa de teatru,ce trebuie jucata la maxim!Asa ca nu ezitati sa profitati de ea!