Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Oameni dubiosi

Creat de dedeiu, 21 Octombrie 2006, 00:36:22

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

romulus


Citateu am cumparat o multime de astfel de carti (cind eram mai fraera)
------Ha, ha,..... , ok, punct ochit ....! Si aici sunt perfect de acord cu tine ! Dar , lasa-ma , te rog , sa ma "frig" si eu!!!
------Stii  ce se spune despre copiii care invata din experienta ...: pana nu pun ei degetul si nu se frig, nu le intra in "bibilica" . Subsemnatul, in domeniul asta, (oricat ar parea de curios) ma declar "copilas". Pana cand ma voi convinge ........platesc, ce sa fac. Si totusi........: din cate am observat eu exista cateva aspecte  contradictorii - care pun - concomitent - si semne de + si de - in portfoliul aprecierilor privind persoana in cauza (FLOREA G). Iata doar cateva:
-----La capitolul "plus"! - care este de natura sa dea si oarece credibilitate privind povestile ei:
1.pare o persoana de conditie modesta, cu un nivel de instruire mediocru (ceva apropiat de Petrache Lupu de la Maglavit), ceea ce poate avea ca deductie logica faptul ca exista o posibilitate mai redusa de a fi o manipulatoare "versata" a opiniei publice, cu pregatire solida din punct de vedere teoretic, etc.....
2. Ceeea ce spunea (din cate-mi amintesc) se incadra oarecum in teoria originii extraterestre a omului (Experimentul Terra) explicata insa in termeni religiosi, din cauza intelegerii limitate a persoanei....(de mentionat ca personal , dupa ce am citit Biblia , pe Von Daniken, si altii ca el , si eu inclin sa dau crezare unui asemenea  scenariu  )
3. Doamna a mers personal in directia celor spuse de ea: si-a vandut bunurile proprii, a renuntat la averi, a construit biserici (de fapt a contribuit cu banii proprii la reconstructia unei biserici) , este  la originea unei fundatii crestine care chiar ajuta oamenii saraci;
------La capitolul "minus" :
1. A gasit o editura dispusa sa-i publice cartile si le vinde numai "la gramada" (adica  te obliga sa cumperi cel putin sapte si sa platesti 125 lei, ori toate 250 lei ), ca sa ia mai multi bani.
In discutia mea cu ea,  afirma ca procedeaza asa deoarece are nevoie de bani pentru a putea ajuta la randul ei pe altii.....
-----In legatura cu continutul acelor carti, ma voi gandi si eu ......vorba aceea:  "cu capul" si apoi  o sa va povestesc despre ingeri ....!
----Howgh!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

fiulploii

@romulus

poti sa ne impartasesti din experienta ta referitor la cele zise in postarea ta de mai sus?  :roll:

A fost de bine ?