Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Acceleratie si frana! Documentarele "Discovery"

Creat de paleoastronaut, 20 Octombrie 2006, 22:59:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

paleoastronaut

Aici vreau sa vad ce parere aveti despre CONFIRMAREA teoriei mele pe care am numit-o ,simplu,"Acceleratie si frana"....
Teoria mea explica CUM trebuie sa faci daca vrei sa livrezi OMENIRII un ADEVAR foarte PERICULOS !
Si anume acela ca suntem creatia ALIENILOR,religiile au fost SCOALA prin care am fost educati,iar acum ca ne apropiem de maturizare(ca rasa)trebuie sa ne pregatim de PRIMUL MARE CONTACT OFICIAL.
Cum sa arunci asa ceva in viata omenirii?
Exact ca atunci cand TREBUIE  sa cobori un munte pe o sosea abrupta...
Folosesti FRANA ori de cate ori acceleratia CRESTE PREA MULT...
Daca franezi prea mult masina se opreste....Si nu mai poti cobori muntele...
DAR TU TREBUIE SA-L COBORI!
Dar si daca accelerezi prea tare...risti sa iesi de pe sosea sau sa te dai peste cap...
Si sa STRICI TOT!
Si iata ca ultimul SERIAL DOCUMENTAR marca "Discovery" trece practic peste cam tot ce dezbatem noi pe acest forum....
Cum o face?
Simplu:intai se prezinta subiecte cam ca pe Rufon...Culmea pana si despre DOGONI s-a vorbit...
Bateria de la Bagdad,"carele zeilor",Danicken,Sirius,Orion,Pleiade,Stonehenge--ACCELERATIA
Apoi adeptii teoriei paleoastronautice sunt prezentati in moduri care ii fac sa para(sau sunt alesi anume cei care par) niste ciudati,excentrici,daca nu nebuni de legat--FRANA
Insa la final...Concluzia:
"Daca totusi SUNTEM CREATIA PALEOASTRONAUTILOR atunci ceea ce au lasat acestia in urma mai important nu sunt marile monumente ci ceva mult mai "mic"...produsul unei inginerii GENETICE numit....OM".
Sunt surprins ca nu vad nici o reactie a voastra la acest serial Discovery care APARENT isi cam bate joc de ceea ce dezbat teoreticienii CONSPIRATIEI MONDIALE sau ai paleoastronauticii...
Oricum..Este PRIMA DATA cand se face UN COROLAR al unei MICI PARTI a  DOVEZILOR din domeniu...
Dar mai mult se pare ca nu se poate face ...INCA!
Nu uitati FRANA...Ca e din "SCIENCE FICTION ZONE"...DAAAAA......SIGUR!
Efortul financiar si artistic depus de echipa de la Discovery nu spune decat un singur lucru...
AM INTRAT INTR-O NOUA ETAPA A MARII DEVOALARI...
Sa speram ca planul nu mai are ZECI de ani inainte...Ci doar...ANI.


Necunoscutul

Si eu urmaresc acest serial in fiecrae seara de luni pana vineri la ora 21:00. Mi se pare ca si sapt. viitoare se continua.

Cel mai mult imi place ca cei de la discovery au reusit sa faca o astfel de emisiune in care sunt prezentate cazuri si dovezi interesante, dar in acelasi timp emisiunea este amuzanta  :lol: pentru ca oricine sa fie atras de emisiune.  :-)

8-)



paleoastronaut

#2
Cine mai urmareste serialul de pe "DISCOVERY"?
Daca sunteti capabili sa faceti ABSTRACTIE de VADITA incercare de a-i cataloga pe TRUE BEALIVERI in categoria ciudatilor....
Atunci veti observa un interes NOU pentru a aduce TOTUSI,chiar si intr-o forma UMILITOARE(prin bataia de joc la adresa domeniului) acest subiect pe ecranele a sute de milioane de telespectatori din toata lumea...
Nu mai au incotro...
DAR TREBUIE SA INDULCEASCA HAPUL...
Ca prea e amar pentru cei care cred in teoria lui Darwin si pentru cei religiosi....
E greu sa accepti ca ZEII erau de fapt PALEOASTRONAUTI in costume spatiale...

dedeiu

paleoastronaut, daca maine le arati oamenilor ca cei care ne-au construit erau alte fiinte, ori vor innebuni, ori se va crea un haos, ori te vor lua peste picior, etc. Iti dai seama ca un preot care crede cu tarie in dumnezeu, incepe sa inteleaga ca nu e vorba de unul ci de mai multi, incepe sa faca spume si sa innebuneasca sau sa nu te creada. Multi oameni nu se pot adapta la nou sau la realitate.

Alethia_Spitz

Da cam asa e. Auzisem de pe la tv sau citisem intr-o carte de istorie nu mai stiu unde ca inainte se credea ca Pamantul era plat iar cand s-a descoperit ca e rotund au mai trecut ceva secole pana ca oamenii sa accepte adevarul.

Skywalker

#5
 Alethia, sti ca din cea mai timpurie perioada a omenirii, deja se stia ca Pamantul este sferic si se invarte?
 
   La egipteni, Zeul Creator era reprezentat de un scarabeu. Pentru ca asa cum scarabeul invarte bila de gunoi, sa-i spunem asa, si in aceea bila isi depune ouale, tot asa si Zeul Creator invarte pamantul pe orbita, dand viata in el.

  Inca din anul 2950 i.e.n. Chinezii considerau deja Pamantul ca fiind sferic.Si tot in China antica, Lao Tzi proclamase ideea
ca fortele divine nu au nici o influienta asupra proceselor terestre, totul in lume aparand si evoluand pe cai proprii.
Sia Hong (sec II i.e.n.) elaboreaza o teorie cum ca :"Pamantul se misca continuu, dar oamenii nu observa acest lucru;
Ei sunt asemenea unor indivizi inchisi intr-o corabie ; cand corabia se deplaseaza, nu isi dau seama de realitatea
deplasarii." Tsi Mang emite o teorie pe baza careia albastrul cerului e doar un efect optic, nu un corp solid sprijinit pe ceva.
Iar stelele si Luna se misca libere in spatiu. Un alt astronom chinez, Li Tii respinge ideea primejdiei prabusirii cerului.
Chinezii aveau dupa cum se pare, cunostiinte avansate de astronomie.   

Citatpaleoastronaut, daca maine le arati oamenilor ca cei care ne-au construit erau alte fiinte, ori vor innebuni, ori se va crea un haos, ori te vor lua peste picior, etc. Iti dai seama ca un preot care crede cu tarie in dumnezeu, incepe sa inteleaga ca nu e vorba de unul ci de mai multi, incepe sa faca spume si sa innebuneasca sau sa nu te creada. Multi oameni nu se pot adapta la nou sau la realitate.
Dedeiu, daca tot ai vorbit de preoti, biserica, sti ca in Vechiul Testament e plin de dovezi paleoastronautice! Numai ca sunt mitizate, iar noi, oamenii de rand, trebuie sa credem in ele ca si mituri. Vechiul Testament a fost scris cu mii de ani dupa niste texte sumeriene, in care se spunea despre "zeii" colonizatori, care au creat in vase de argila niste hibridari intre maimutele de atunci si ei, astfel obtinandu-se omul. Iar in V.T. Aceasta apare: omul a fost facut din pamant. Apoi Edenul era un loc undeva in Irakul si Iranul de azi, in care extraterestrilor le trebuiau ceva resurse. Si au folosit pentru lucrari omul, rasa nou creata. Insa omul nu era construit ca sa se poata reproduce. Oamenii erau "fabricati" de extraterestri doar atunci cand considerau ei ca e nevoie.
Iar pacatul originar, fructul interzis ce a fost de fapt? Oamenii au reusit sa se reproduca, maniind astfel zeii. Iar apoi asta s-a interpretat ca o razvratire a omului impotriva lui Dumnezeu. Si azi, in loc sa fim mandri ca ne-am castigat independenta in fata colonizatorilor, reusind sa ne reproducem singuri, noi trebuie sa inghitim povestea cu pacatul originar.
 
-Later Edit-
  Exista dovezi care sa sprijine aceste afirmatii, insa trebuie sa le adun pe toate la un loc. Promit ca le voi scrie.

dedeiu

Si "zeii" ce au creat? Barbatul si femeia deodata? Nu ei ne-au creeat organele sexuale ca sa avem puterea de a ne reproduce? Adica e ilogic ce spui. Daca ei ne-au creeat fizic, barbat + femeie, ne-au oferit organe sexuale, la ce se asteptau? Sa se bronzeze cu ele la soare? Este scris in creierasul nostru, cand vezi o femeie goala...

Skywalker

Chestia asta cu primii oameni sterili se poate explica. Atat in cazul plantelor, cat si a animalelor, daca obtii niste hibrizi din specii indepartate ca rudenie, hibridul obtinut este steril, chiar daca are organe sexuale. Iar in cazul combinarii annunakilor(adica extraterestrilor colonizatori, asa cum apar in textele sumeriene) cu maimutele de pe Pamant, e clar ca cele doua rase nu au nici cel mai mic grad de rudenie. Asa ca e normal ca oamenii obtinuti sa fi fost sterili. Acuma cum au ajuns sa se poata reproduce? Asta inca nu am gasit si poate va ramane un mister.

Alethia_Spitz

Pai daca e asa cum spui tu Skywalker, pomul acela din care primii oameni au mancat fructul interzis posibil sa fi fost un pom pe care l-au creat EI in laborator cu puterea ca orice persoana sterila mananca din el sa poata procrea. Spun aceasta deoarece cred ca EI au o tehnologie foarte avansata si pot crea orice in conditii de laborator.

dedeiu

Pomul ala este un mare subinteles. Biblia explica acest lucru ca fiind pomul cunoasterii interzise, adica binele si raul. Omul vedea doar "binele" si acum noi platim pentru ca a venit sarpele care a manipulat femeia care a manipulat barbatul. Sumerienii au o poveste asemanatoare cu o zeita parca care a creat o gradina numita culmea Edinu. Oricum, din egipt pleaca vechiul testament.

Dreamy

Citat din: dedeiu din  24 Octombrie 2006, 22:30:22
paleoastronaut, daca maine le arati oamenilor ca cei care ne-au construit erau alte fiinte, ori vor innebuni, ori se va crea un haos, ori te vor lua peste picior, etc. Iti dai seama ca un preot care crede cu tarie in dumnezeu, incepe sa inteleaga ca nu e vorba de unul ci de mai multi, incepe sa faca spume si sa innebuneasca sau sa nu te creada. Multi oameni nu se pot adapta la nou sau la realitate.

De ce sa un gandim si altfel, de exemplu, s-a dovedit ca pe parcursul intregii istorii, oamenii au fost atrasi tocmai de lucrurile stranii si iesite din tipar si daca se mai adauga si la asta interdictia bisericii e si mai atractiv, ultimul exemplu de acest gen - mult blamata carte ca si  filmul produs dupa ea, Codul lui da Vinci.
Daca ne gandim ce efect a produs faptul ca biserica s-a opus lansarii filmului(sali arhipline in cinematografe) ca si publicarii cartii, atunci ne dam seama ca nu o sa inebuneasca nimeni si nici haos sau altceva de genul asta nu se va intampla(ca dovada ca nu s-a intamplat nimic de genul asta).
Sincer, nu am urmarit serialul, insa am convingerea ca se va mai relua iar atunci poate o sa am si o parere referitoare la cum se trateaza subiectul in documentar.
Si as mai avea o idee la cum percep oamenii teoria paleoastronautica, cred ca totul depinde de credinta, cultura si civilizatie.
Normal ca un om trait la tara in cultul bisericii, nu va putea niciodata accepta alta idee despre originea omului decat cea pe care i-o ofera biserica si implicit Biblia, dar nici nu vor inebunii si nici haos nu vor crea, pur si simplu nu vor crede.

Skywalker

Oare nu deviem de la subiect?
   
Citatpomul acela din care primii oameni au mancat fructul interzis posibil sa fi fost un pom pe care l-au creat EI in laborator cu puterea ca orice persoana sterila mananca din el sa poata procrea

  Alethia, nu era vorba strict de un pom, asa cum zice si Dedeiu:
CitatPomul ala este un mare subinteles.
Chiar si Sarpele are un subanteles. Actiunea Annunakilor a fost mereu sabotata de catre niste extraterestri competitori(dupa unii autori, acestia ar fi venit din Pleiade), care au fost apoi introdusi in credinta populara sub forma unui diavol urat si cu coarne.
   Insa e adevarat ca acel pom a fost ceva creat de "zei", de care oamenii sterili din vremea aceea nu aveau voie sa se atinga. Apropo: unde scrie ca Adam si Eva pe vremea cand erau in Eden, se puteau reproduce?

    Poate ca bine zici tu, Dreamy, ca nu va fi haos nici cand se va lansa oficial varianta scrisa de Sumerieni, cu privire la originea noastra. Insa guri mari tot vor fi.

In rest, exista deja creat topicul Zeii de ieri:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,157.0.html, unde exact despre extraterestri colonizatori este vorba. Voi continua acolo cu niste dovezi.

paleoastronaut

#12
Vedeti voi ....pe "Discovery" nu este doar un serial....E o adevarata CAMPANIE de promovare a IMAGINII alienilor....de familiarizare a noastra cu ideea ca ei EXISTA....
In occident religia nu mai inseamna aproape NIMIC....DE aceea ei isi permit sa COMUTE de pe imaginile biblice cu "Stalpi de foc" si "Nori de lumina" pe cele ale unor OZN-uri cilindrice sau sferice....MITUL ESTE TRANFORMAT IN TEHNOLOGIE....
Religia devine..palpabila!
Este PRIMA data din cate stiu eu cand isi promoveaza un serial prin VIDEOCLIP!
Dar conform mecanismului pe care eu l-am descris cat mai explicit drept "ACCELERATIE SI FRANA"....Ufologii si "paleoastronautii" sunt INCA tratati cu scepticism si sunt pusi deseori in posturi UMILITOARE....
Pasul urmator va fi sa se renunte si la asta...
Videoclipul se termina cu mesajul acesta ULUITOR ca si continut ideatic(chiar si  pentru mine,pentru ca se confirma ca la manual ce prevazusem...):

Citat"Pentru importanta contributie adusa de EXTRATERESTRI la dezvoltarea omenirii , "Discovery" spune :MULTUMIM!"

Bineinteles..dupa cateva secunde se specifica:"SCI-FI  ZONE!"

V-ati prins cum e cu tehnica "A-F"?(acceleratie-frana)

Iata si textul melodiei cantate de...."extraterestri"...

Si campania este intitulata..."OAMENII AU NEVOIE DE AJUTOR"(humans need help)

CitatAll You Need is a Heart or Two


Lyrics by Neil Bishrey
Music by Charles-Edouard de Surville

There's a sea that's full of Mercury
There's a primitive kind of industry
And there's a sort of Low Technology
And there's a lack of Anti-Gravity

There's a Moon that only we can see
On the dark side of Humanity
And all the sons and all the daughters say
They wouldn't have it any other way

Don't need three eyes to be an alien
Don't need two arms to be a man
Don't need feelers, to feel compassion
Don't need to fear us, to understand
Every planet, every nation
Any species any race
Don't need teleportation
Or a scary face
Every planet, every nation
Purple orange grey or blue
There's one qualification:
All you need is a heart or two.

In this world beyond the Galaxy
There's a sky that hides their misery
And there's a light that only love can find
And there's a hope for all of Humankind

So let's give them more than sympathy
In the name of Alienity
Give them Close Encounters openly
And let our inspiration set them free

Don't need three eyes to be an alien
Don't need two arms to be a man
Don't need feelers, to feel compassion
Don't need to fear us, to understand
Every planet, every nation
Any species any race
Don't need teleportation
Or a scary face
Every planet, every nation
Purple orange grey or blue
There's one qualification:
All you need is a heart or two.


Sponsored by the Discovery Channel

Conform "glumei" (foarte serioase de fapt) "Discovery" alienii s-au saturat sa ne vada CAT DE LENT PROGRESAM si s-au decis sa NE DEA INCA O MANA DE AJUTOR si sa NE GRABEASCA INCA O DATA EVOLUTIA....

Dar pentru marile mase analfabete sau inapoiate tehnologic si rupte de cursul rapid mondial....inca nu e timpul...
La IASI de exemplu de sfanta Parascheva anul acesta s-a batut orice record de pelerini....PESTE 1 MILION!!!!!
Si in occident exista boala si suferinta...dar la noi dupa 16 ani de manipulari rusesti acestea sunt acutizate..ce sa le spui bietilor oameni?ca sunt manipulati de mii de ani?
Ca vietile lor nu au decat o SEMNIFICATIE STATISTICA?
Si mie cand am aflat si CONSTATAT asta nu mi-a fost deloc usor..au fost ANI de REVOLTA INTERIOARA...
Dar pana la urma te obisnuiesti...
Cu gandul ca esti rezultatul unor experimente genetice...
De fapt scopul meu este,dupa ce MARELE ADEVAR va fi facut PUBLIc,sa aflu DACA si CAND vom fi in sfarsit LASATI SINGURI ....
Sa fie rasa care ne-a creat cea care negociaza ACUM cu americanii?
Iata adevaratele intrebari la care NICI EU NU AM INCA un raspuns....
Cate rase au intervenit in evolutia noastra?
Care a fost PRIMA?
Ce au intentionat LA INCEPUT ALIENII?
Ce au intentionat CEILALTI?
Sa fie miturile prometeice,satanice,de tip "INGERI CAZUTI" de fapt razvratiri REALE ale unei parti din ELITA ALIANA care ne-a creat?
Exista de fapt O INTELIGENTA COSMICA UNIVERSALA care SUPERVIZEAZA peste TOATE evolutiile tuturor raselor cosmice?
O inteligenta care in virtutea INFINITATII spatio-temporale putea aparea si SINGURA?
Papa stiti  ce a raspuns cand a fost intrebat daca EXISTA ALIENI PE TERRA?
Asculta si tu Ciuciulete,Toma,Apocryphos,membri fondatori pentru care pana si OZN-urile DOVEDITE sunt de fapt MADE IN USA....

Citat"SUNT SI EI COPIII LUI DUMNEZEU"

NO COMMENT.