Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Unknown Object with Trail /31 Dec 2005

Creat de jackie28t, 08 Ianuarie 2006, 13:26:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

...

wlady

posibil sa fie o cometa sau ceva asemanator dar dupa inaltimea la care se afla dupa lungimea "cozii" si dupa directie pare a nu fi o cometa . Ce-o fi  :?:

draculasblood


wlady

da exact gunoi spatial , poate era un ufo cu motoru stricat :D acu 5 min am vazut shi yo un ufo ( din nou ) numa ca asta era prea mare shi se plimbaq in spatele norilor !!

wlady

Frate ... e clar ca nu e o FZ da ce naiba e ca nici cometa nu pare sa fie , de gunoi nu mai vbim !

spooky

CitatYesterday on the 5th, she was looking out our den window and called for me to come see this object that was stationary in the sky. She said it was big as a golf ball and copper color looking at it and to bring my camera.

Obiectul e fotografiat pe 31.12.2005. Ceea ce zice ca e stationar se refera la "Yesterday, on the 5th", deci probabil 5 ianuarie 2006.

Dupa mine, obiectul are o coada dar obiectul pare metalic si ca dimensiune as spune ca e destul de mare... as putea aproxima un obiect mai mare decat un avion gen 747...

Obiectul nu pare sa se dezintegreze si structura lui pare intacta... m-as astepta ca la un gunoi spatial la o coada mult mai colorata si sa se dezintegreze mult mai mult... dar obiectul pare sa nu arda ceea ce ma face sa ma gandesc ca obiectul are un scut (fie el obiect natural sau nu), sau este complet, alcatuit dintr-un material(metal) termorezistent... daca ar fi fost un satelit nu cred ca mai apuca nimeni sa il fotografieze asa bine...

Dar materialul e incomplet... ce s-a intamplat cu obiectul fotografiat? A cazut... ??? s-a prabusit???
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

APOLLO

E un meteorit.Am mai vazut si eu asa ceva (stele cazatoare) in momentul cand se imbina ziua cu noaptea deja ele se pot vedea(daca ai noroc sa prinzi vreuna).Eu am vazut , e o priveliste incantatoare dar dureaza cateva secunde 2-3.
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

APOLLO

Si inca ceva...nu avea cum sa fie un obiect stationar cu asemenea "coada".Mi se pare cam ciudat , chiar fake.
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

wlady

Citat din: APOLLO_1Si inca ceva...nu avea cum sa fie un obiect stationar cu asemenea "coada".Mi se pare cam ciudat , chiar fake.

Fake nu e , intrebarea ar fi ce ar putea sa fie.Nu cred ca mai trebuie sa ne facem probleme de realitate sa pt ca este real , dupa cum a spus shi Spooky , este metalic si este posibil sa aiba un scut !  

Citat din: APOLLO_1E un meteorit.Am mai vazut si eu asa ceva (stele cazatoare) in momentul cand se imbina ziua cu noaptea deja ele se pot vedea(daca ai noroc sa prinzi vreuna).Eu am vazut , e o priveliste incantatoare dar dureaza cateva secunde 2-3.

Nu sunt de acord daca ar fi durat 2-3 secunde nu prea ar fi avut cum sa-l prinda in obiectiv !  :wink:

draculasblood

CitatBa e un OZN=Obiect Zburator Neindentificat
Sau poate ai vrut sa spui.....?
FZ tot nu e...
(farfurie zburatoare)
exact...scuze... :D

B.A.M

Cine stie ... poate e un satelit al unei alte civilizatii care trece prin atmosfera noastra !!!

spooky

CitatObiectul a intrat printre nori,se ducea in jos la unghiul cum se vede de aproximativ 45grade.Nu pot spune cat de mare a fost acel obiect,scuze.

Totusi nu zice ce s-a intamplat pana la urma cu obiectul... a vazut vreun contact cu solul? A auzit ceva in urma unei presupuse lovituri cu solul? ... iar supozitiile ca ar fi vorba de o proba spion sunt prea hazardate.

Mie de la inceput mi s-a parut FOARTE suspecta urma lasata precum si neclaritatea si diferenta de pixelare dintre coada si restul imaginii... imi da impresia de fals.

PS: Totusi eu as spune ca ipoteza cu celel mai multe sanse e ca respectivul obiect nu e decat un glob de gheata... care initial a fost foarte mare... si pana la sol nu a mai ramas mai nimic... ceea ce ar putea explica si lipsa informatiilor suplimentare, a coloritului ciudat si a senzatiei de iluminare puternica din partea obiectului, senzatie puternica de suprafata arginitie/lucioasa.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

draculasblood

CitatCine stie ... poate e un satelit al unei alte civilizatii care trece prin atmosfera noastra !!!
cam asa ma  gandeam si eu...

wlady

Citat din: draculasblood
CitatCine stie ... poate e un satelit al unei alte civilizatii care trece prin atmosfera noastra !!!
cam asa ma  gandeam si eu...

Da , e cam incredibil (pt ca n-am alte infouri cred asta ):roll:. Dar cel mai sigur este un glob de gheata cum a zis si Spooky

draculasblood

dar pare prea bine conturat pentru ceva de gheata...