Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Eveniment cosmic

Creat de Alethia_Spitz, 12 Octombrie 2006, 12:02:11

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Alethia_Spitz

Un eveniment cosmic declanºator pe 17 octombrie 2006

Traducere Mariana Strãuþ

Acesta este începutul, unul dintre multele evenimente cosmice
declanºatoare ce vor avea loc de acum ºi pânã în 2013. Un fascicul de luminã
ultraviolet pulsatilã (UV) radiind din dimensiunile superioare din
Universul-2 îºi va încruciºa drumul cu Pãmântul în aceastã zi. Pãmântul va
rãmâne în bãtaia acestei raze UV aproximativ 17 ore din timpul vostru.

Aceastã razã rezoneazã cu chakra inimii, este fluorescent-radiantã în
naturã ºi de o culoare bleu-mov. Deºi rezoneazã în aceastã bandã de
frecvenþã, este mai presus de spectrul de frecvenþã al Universului-1 în
care vã alfaþi voi cei de pe Pãmânt. Cu toate acestea, datoritã naturii
sufletului vostru ºi grupurilor de suflete ce opereazã in bandele de
frecvenþã ale Universului-2, acest eveniment va avea un efect.
Efectul este cã fiecare emoþie ºi gând va fi amplificat ca intensitate
de un milion de ori. Da, vom repeta, va fi amplificat de un milion de
ori ºi chiar mai mult. Fiecare gând, fiecare emoþie, fiecare intenþie,
fiecare dorinþã, indiferent dacã este bunã, rea, pozitivã, negativã, va
fi amplificatã de un milion de ori ca putere.

Ce înseamnã asta? Din moment ce manifestarea întregii materii se
datoreazã gândurilor voastre, cum ar fi de exemplu asupra a ce vã
concentraþi, aceastã razã va accelera aceste gânduri ºi le va solidifica cu o
vitezã acceleratã determinându-le sã se manifeste de un milion de ori mai
repede decât ar fi fãcut-o în mod normal. Pentru cei ce nu înþeleg:
gândurile voastre, asupra a ce vã concentraþi creeazã realitatea voastrã.
Aceastã razã UV poate fi deci un instrument periculos. Cãci dacã vã
concentraþi asupra unor gânduri care vi se par negative, ele se vor
manifesta în realitatea voastrã aproape instantaneu. Dar în acelaºi timp
aceastã razã UV poate fi un dar dacã alegeþi sã fie.

Misiunea-1017 cere ca aproximativ un milion de oameni sã se concentreze
asupra gândurilor pozitive, benefice, bine intenþionate pentru ei
înºiºi, pentru Pãmânt ºi Omenire în aceastã zi. Gândurile voastre pot fi de
orice naturã alegeþi voi, dar amintiþi-vã cã indiferent asupra a ce vã
veþi concentra va fi manifestat într-o perioadã de timp relativ mai
scurtã decât cea anticipatã. Pentru unii, cele ce se vor întâmpla vor fi
aproape la limita miraculosului.

Tot ce vã cerem este sã vã concentraþi asupra gândurilor pozitive de
iubire, prosperitate, vindecare, bogãþie, bunãtate, recunoºtinþã.
Aceastã razã UV va fi la intensitatea maximã timp de 17 ore pe data de
17 octombrie 2006. Indiferent pe ce fus orar vã aflaþi orele
aproximative sunt: de la ora 10:17 dimineaþa pe data de 17 octombrie ºi pânã la
1:17 dimineaþa pe 18 octombrie. Perioada de vârf va fi la 17:10 (5:10
pm) pe 17 octombrie. Nu este necesar sã vã aflaþi în stare de meditaþie
în acest timp, deºi ar fi benefic. Timp-cheie/hiatus, indiferent pe ce
fus orar vã aflaþi, va fi ora de vârf 17:10 (5:10 pm).

Poate cã la aceastã orã veþi putea gãsi o oazã de liniºte sau un loc în
care sã vã concentraþi. Cel mai optim este undeva în mijlocul naturii,
sub un copac mãreþ sau lângã valurile oceanului. Concentraþi-vã asupra
a orice doriþi. Ce vi se cere este pentru beneficiul întregului Pãmânt
ºi al Întregii Omeniri, sunt gânduri pozitive care emanã iubire.

Noi numim acest eveniment declanºator al razei UV, portalul "818". Vã
rugãm sã trimiteþi mai departe acest mesaj la cât de mulþi oameni care
credeþi cã vor utiliza aceste eveniment cosmic declanºator pentru a se
concentra asupra gândurilor pozitive, bine intenþionate. Este nevoie ca
aproximativ un milion de oameni de pe întregul globul sã participe
activ la acest eveniment. Vã rugãm sã utilizaþi orice mediu de comunicare
aveþi la dispoziþie. Aduceþi-l la cunoºtinþã cât mai multor persoane
posibil. Avem nevoie de cel puþin un milion de oameni pentru a declanºa o
tranziþie pentru omenire de la separare ºi fragmentare la unificare ºi
unitate. Aceasta este o ocazie pentru a vã lua înapoi ceea ce este de
drept al vostru, cum ar fi Pacea ºi Prosperitatea pentru întreaga
Omenire ºi pentru întregul Pãmânt.

Acesta este un dar, sã-i zicem un colac de salvare pentru universul
vostru, un rãspuns la rugãciunile voastre. Ce faceþi voi cu acest dar ºi
dacã alegeþi sã participaþi sau nu este alegerea voastrã.

spooky

unde si cand a fost publicat acest articol? sursa originala?
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Elvin

    cine e atat de putin la minte incat sa creada o asa bazaconie ? chiar daca ar fi posibila treaba [sa se amplifice de '1 milion de ori' gandurile] cu siguranta exista o forta superioara care va ingradi o asemenea manifestare. Pentru ca in lume se afla suficienti nebuni, psihopati care ar dori sa moara toti pamantenii, si deci pe 17 ar trebui sa murim toti din cauza acestora.

DepthOfField

adevarat..acest mesaj pur si simplu are caracteristicile spam-ului... acele mesaje de tipul "citeste si da mai departe", cu scopul stiut de a cumula cat mai multe adrese de email sau ID-uri de mesenger valide, sau alte scopuri..gen experimente sociale ("cati participa", "care e varsta medie", cat de mult se propaga, tiompul de propagare etc.). Iar ca aceste experimente sa aibe succes, subiectul ales trebuie sa fie unul foarte plauzibil si atragator.
Sau poate ma insel, si acest mesaj, doar intamplator are semnalmentele spamului... Ramane de vazut.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm



toma

CitatRamane de vazut.
Pai...mine e 17! Vorbim pe 18 :wink:
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

pri3st3ss

azi e 19, nu s-a intamplat nimic demn de pus sub lupa pe 17...
eu una m-am simtit mult mai plina de energie,dar probabil eram sub influenta celor expuse de Alethia_Spitz  si incepusem sa notez cam ce se intampla in fiecare ora....

ceva totusi am observat, cristalele mele au capatat o stralucire deosebita la ora 17.48....

a mai patit cineva ceva? vi s-au indeplinit gandurile?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

maya

ei...au anuntat la stiri pe la radio parca despre achizitionarea de catre "primarie" a peste un milion 1.000.000 de saci de plastic in asteptarea mortii multor oameni din cauza epidemiei de "gripa" ce urmeaza sa apara. "gripa " zic ei dar se pare ca au mai "aparut" asa din senin si alti citiva virusi "necunoscuti' ai tuberculozei , pneumonie etc si cava tipuri de noi cancere...
"Asta" ca eventuala explicatie a efectelor subtile, insesizabile inca de oameni a ceea ce s-a produs pe 17 oct.
Inca un aspect de retinut: un eveniment cosmic nu e ca "o galeata de apa ce-ti cade in cap " si gata...inceputul, momentul maxim si mai ales rezonanta propagata pot avea efecte devastatoare...
Om mai trai cativa si Om mai vedea. :mrgreen:

toma

 :? :?Pe cine a deranjat interventia mea din 18.10???De ce a fost stearsa??????Ceva mici dictarori pe aici????? :-o Nu-i bai sa mai scriu una :lol:
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

pri3st3ss

 :lol: nu te da batut, toma!! ce ai scris,sunt chiar curioasa!

maya, cam cand se preconizeaza aparitia efectelor,ai idee? sau racirea asta brusca e una din repercusiuni? ( glumesc,bineinteles :wink: )
sper sa fie iar propaganda cu gripa,ca si anul trecut, pt ca nu vreau sa imi fac vaccinul!!! :x
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

toma

Pri3st3ss, ce sa scriu textul a fost cam asa:
Mda. Ma uit in oglinda si parca m-am bronzat nitel. Hm. Plac la servici, incercind sa vad ceva deosebit. Da, parca pe Dimbovita curge ceva cleios si suspec....mustele biziiau....Sa fie de la lapte si miere? Ba mai e ceva, maidanezii din haita cu care intru in conflict in fiecare dimineata, nu din vina mea, probabul considera ca le incalc teritoriul, isi tin cozile intr-un mod nefiresc de suspect. Sa fie de la cei citiva covrigi pe care ii poarta???
Ajung la servici: seful nu s-a bronzat deloc, a tunat si fulgerat toata ziua!

Dar s-ar parea ca nu a conveit.
Probail trebuia sa scriu asa:
In ziua de 17, mi-am ales un loc linistit, muzica ambientala. M-am gindit la binele lumii. Trebuie facut ceva, prea multa ura. Nu stiu cum a trecut timpul, dar pot spune ca la un moment dat am simtit ceva deoasebit. Era ca un fel de curent ce mi-a strabatut intreg corpul o stare deosebite de bine.
A doua zi dimineata am incercat sa vad daca s-a schimbta ceva. Greu de spus, poate prea curind! Viata ne invata ca trebuie sa asteptam cu rabdare.
Dar...Privind cu atentie in camera parca ceva era schimbat. Nu-mi dau seama ce. Poate bucuria de a privi cu caldura fiecare obiect din jurul meu. Parca fiecare obiect iradiaza, asemenea cristalelor mele de cuart, o lumina deosebita. Da, cristalele sunt sigur altfel. Am luat unul in mina. Imediat am simtit din nou acel cutent deosebit si o stare de beatitudine deosebita. Am luat unul din cristale cu mine si am plecat spre servici. Haita de maidanezi din fata blocului m-a urmarit linistita, ingaduitoare chiar ca i-am incalcat teritoriul, ceea ce pina mai ieri nu se intimpla. Parca si lumea din tramvai era mai relaxata, mai linistita. Am ajuns la birou si m-am apucat de lucru stiind ce ceea ce fac va folosi multor oameni.....Totusi in dupa amiaza trecuta s-a intimplat ceva, ceva sublim......

Probabil atunci textul nu ar fi fost sters!
Acuma te intreb si eu, sincer, e vreo deosebire intre cele doua texte de mai sus??? Eu sunt convins ca nu!
P.S. Sunt convis ca si aceasta interventie va fi stearsa. Nu-i bai! Pardon BAN!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

pri3st3ss

ba mie mi se pare ca e o diferenta....

in acea zi, eu cel putin, am incercat sa surprind pe fata omului un zambet  ,chiar daca ceasul a a sunat cu 5 min dupa ora setata, chiar daca mergea la un serviciu unde probabil seful "nu se bronzase"...

.. am gasit puterea de a ma trezi in fiecare dimineata si a surade soarelui si vrabiutelor care asteapta mancare la geamul meu...si asta inca de acum 5 luni..probabil am avut deja parte de  revolutia cosmica personala

sa nu o lungesc... nu cred ca avem nevoie de un eveniment cosmic si raze UV speciale ca sa gandim pozitiv...sau sa fim un pic poeti,asa cum ai fost tu....sau sa fim oameni cu ceilalti oameni...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

toma

Citatsa nu o lungesc... nu cred ca avem nevoie de un eveniment cosmic si raze UV speciale ca sa gandim pozitiv...sau sa fim un pic poeti,asa cum ai fost tu....sau sa fim oameni cu ceilalti oameni
Da Pri3st3ss, mare dreptate ai. Din pacate putini inteleg acest lucru.
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

maya

Citat din: pri3st3ss din  20 Octombrie 2006, 21:22:57
:lol: nu te da batut, toma!! ce ai scris,sunt chiar curioasa!

maya, cam cand se preconizeaza aparitia efectelor,ai idee? sau racirea asta brusca e una din repercusiuni? ( glumesc,bineinteles :wink: )
sper sa fie iar propaganda cu gripa,ca si anul trecut, pt ca nu vreau sa imi fac vaccinul!!! :x
#pri3st3ss...daca vrei sa scapi (mai repede) de aceasta lume (si sa ajungi pe ai'lalta) poti sa-ti faci vaccinul antigripal "gratuit"... :mrgreen: ma mir (-si nu ma mir in acelasi timp) ca romanii fac atata reclama provaccin (cu toate ca in UE se stie ca vaccinul are reactii adverse mortale)...
Pai radiatia aia "sapa" continuu...la nivelul Planetei nu stiu ce aparatura de masurare a efectetor au "savantii"; dar la nivelul organismului uman, daca de ex. un organism nu este suficient de "pregatit (revin ulterior cu explicatii despre " a fi pregatit") atunci celulele vor incepe sa se dezvolte haotic provocand tot felul de "cancere" si alte malformafii functionale ale sistemelor biologice ( si apropos de asta chiar si la "radio romania" au anuntat ca in urmatorii 2-3-4 ani, milioane de oameni vor muri "accelerat datorita "radiatiilor").
Daca organismul uman (individual) este "pregatit" atunci structura ADN-ului de va modifica in functie de necesitati (sum influenta radiatiei inalte).