Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Video LIVE direct din Afrika!

Creat de jackie28t, 03 Octombrie 2006, 02:41:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

Salutari dragi colegi.
Tocmai am fost anuntat de un bun prieten catre un link pe care as vrea sa-l impart cu voi toti.
Este vorba despre un website in care reda LIVE,adica in direct imagini din Afrika din anumite locatii.Puteti vedea in direct un lac in care unele animale mai trec din cand in cand sa bea apa,insecte ce trec prin camera de filmat pe timpul noptii(dupa cum vazusem eu cu cateva minute in urma)sunetul splendid de jungla si multe alte surprize.Apasati aici si stati la o cafea sau un ceai.Daca apare vre-un Leu atunci sa ma anuntati si pe mine.Daca apare vre-un OZN atunci priviti si notati tot :-D LOL
Va urez vizionare placuta.
http://www.wavelit.com/?ch=Wildlife&sh=africam

Citat
Nkorho Pan is brought to you by Africam.com, ranked as one of the top African wildlife sites on the web. We pioneered the live web cam industry in Africa back in 1998 when we broadcast live images from some of the wildest places on the continent. This was a world first and fast gained popularity world wide. Technology has moved on and we are proud to bring you the first of our live streaming cameras on the Africam Wildlife Channel.

Nkorho Pan is a natural water hole in the prestigious Sabi Sands Private Game Reserve, in South Africa. Nkorho pan is named after Nkorho bush Lodge which gets it name from the Shangaan derivative for the call of the yellow-billed hornbill, a common and unusual looking bird from this area.

jackie28t

Cu placere Blacky :-)
Cineva tocmai avea un link la o filmare ce era defapt in direct cand niste pui de pasari lua nastere. :-D
Aseara tocmai vazusem live un animal cand venise sa bea la rezervorul natural de apa si cateva insecte car au trecut prin fata camerei de filmat.M-a fascinat chiar.

jackie28t

Uitanduma putin LIVE, direct din africa prezentat pe acest link:
http://www.wavelit.com/?ch=Wildlife&sh=africam
cu speranta sa vad un Leu cand vine s-a bea apa la bazinul natural...vazusem cateva insecte ce treceau prin fata camerei de luat vederi dandumi impresia ca observasem OZNuri.
Dar stau si ma intreb daca apare dintr-odata un OZN si aterizeaza acolo direct langa acea balta.Si sa mai vad si ocupantii :roll: :-D LOL

udar

mai da multa apa mai beau bivolii aia. Cred ca 20 de minute am stat intr-una sa vad un bivol adapandu-se :D :D :D
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

LOL Udar :-D Eu tocmai i-mi punesem o cafea fierbinte si plictisinduma de titlurile cu stirile de la evenimentulzilei.ro mi-am spus sa deschid putin acel link si sa admir lacuna afrikana.ROLF,tocmai am vazut cativa bivoli care se scarpinau de copaci si acuma dupa cate vad camera si-a schimbat potitia catre doua pasarele exotice.Oricum sunetul este admirabil :lol:
puteti vedea aici: http://www.wavelit.com/?ch=Wildlife&sh=africam