Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN-uri in Chisinau

Creat de Domodar, 28 Iunie 2006, 02:50:41

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Domodar

in viata mea am vazut doua fenomene pe care nici acum nu le mai pot explica la cei douazeci de ani pe care ii am.
Primul a fost cind am iesit la 4-5 ani  seara cu mama mea afara si deja era aproape intuneric si era vara (spun doar ceea cemi amintesc... dar daca imi amintesc ceea ce sa yntymplat la virsta de 4 ani inseamna ca intr-adevar a fost ceva).... mama mea vorbea cu o vecina iar eu ma uitam in jur... m-am uitat in sus si am vazut acolo un cerc cu o raza de 1 cm inconjurat din toate partile de puncte mici si multe luminoase.... cercul era si el luminos insa pal.... din 20 in 20 secunde el disparea treptat si tot asa shi aparea...
Al doilea a fost la virsta de 17 ani cind eu cu inca 6 prieteni de ai mei am vazut in acelasi timp cum pe la vreo ora 3 shi ceva de noapte un punct care la inceput parea sa fie o stea, la un moment dat a inceput in proportzii constante sa se mareasca ca peste 7 secunde sa ajunga la marimea lunii,  iar apoi sa dispara brusc... poate oare fi acesta un meteorit sau asha ceva?

jackie28t

Salut Domodar...
Foarte interesante experientele relatate de tine mai sus.Nu am nici o idee cam ce-ar fi putut fi dar dupa cele spuse sigur sunt OZNuri,obiecte la care noi nu avem o explicatie.Sunt sigur ca sunt foarte multi aici care au avut la fel experiente ciudate legate de OZNuri.Eu am avut ocazia sa vad o bila, mare  cat doua case, de culoare fosforescenta cu o coada verde fosforescent care se deplasa usor printre munti.In fata se vedea chiar clar chiar aerul inpins de presiunea obiectului ca la o cometa cand intra in atmosfera numai ca obiectul era cam la aprx.500 m altitudine.Am ramas statuie aproximativ 15 secunde si-ti pot spune ca obiectul a fost atat de real ca apa limpede de izvor.Ce-am simtit in acele momente le pot simti si-n ziua de azi si inca nu-mi pot explica ce-am vazut acum 7 ani.Era ceva ce nu am vazut in viata mea ceva din afara lumei noastre.Inca-mi sta acele imagini imprimate in memorie.Daca ma crede cineva? :roll: hmmm. nu-mi pasa deloc.Eu stiu ce-am vazut si stiu foarte bine ce-am simtit in acele momente.Greu de crezut dar adevarat. :|
oricum multumesc pentru relatari Domodar si bine ai venit printre noi.Sper sa revii mai des pe-aci si sa discuti cu noi toti alte subiecte legate de fenomenul OZN.Suntem toti aici sa invatam unul de la altu. :-D