Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

LUNA, satelit natural sau nava spatiala?

Creat de APOLLO, 23 Iunie 2005, 21:27:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

assiris

Citat din: APOLLO_1 din  27 Iunie 2005, 22:03:10
Eu am propus acest topic crezand ca vine lumea cu ceva informatii interesante pe langa ce stiu eu.Treaba cu luna nu a fost de prea multe ori mediatizata pt. ca e o treaba complicata acolo si nu prea baga nimeni nasul.Inceputul a fost cand Neil Armstrong a aselenizat pe Luna si in loc de celebrele sale cuvine "Un pas mic pt. om , un salt urias pt. omenire" a zis ceva de genul " Ce cacat e chestie aia care umbla prin fata mea si a ajuns inantea mea pe Luna".Cica omu' a vazut activitate pe acolo inclusiv siluete care umblau pt langa situl aselenizarii.Apoi o alta intamplare a fost cu una dintre navele APOLLO care in momentul aselenizarii a produs din cauza motoarelor si a greutatii, o vibratie interioara ,a Lunei, mare care a fost masurata cu senzorii lasati de la una din primele misiuni pe Luna.Acestia indicand forta vibratiei ca si cand Luna ar fi goala pe interior.In plus de ce nu-si arata Luna decat o fatza inspre noi , si care are si chip uman oarecum.Multe din misiunile de pe Luna ,care au vazut si partea intunecata au declarat aparitii multiple de luminite si fenomene ciudate pe partea cealalta.Eu zic ca noi suntem "in cetza rau" cu treaba asta.

Daca ar fi sa dam crezare "Teoriei conspiratiei" cred ca acei lunauti au vazut urmele de pe pamint, in mediul desertic unde au "aselenizat" :P

assiris

Citat din: marian din  07 Iulie 2005, 23:49:40
cred ca luna este un corp ceresc natural care a influentat viata pe Pamant inca de la inceputuri si sunt aproape convins ca ascunde fiinte venite din alte lumi pentru a ne tine sub observatie.
in fine ... sa o lasam pe data viitoare...
bafta
Marian
Probabil de aceea sta cu o singura fatza la noi, pentru a nu ne pierde din vedere... :p

toma

#47
CitatDin cate stiu, in cosmos nu exista forte care sa ingreuneze accelerarea navei.
Nu te supara Skywalker, dar sincer, iti recomand sa pui mina pe o carte de fizica. Ai auzit cumva de a treia viteza cosmica si cam ce face ea?????
Da, simpatica treaba cu rezolvarea parcarii....numai ca la o astfel de tehnologie nu cred ca cineva mai are nevoie de ...automoibil!!! :lol:
Assiris, remarca de nota 10 :lol: :lol: :lol:.
Uite, promit ca daca am timp, o sa scriu cite ceva despre ce e Luna dupe ceruri ce vrea ele!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

Skywalker

CitatNu te supara Skywalker, dar sincer, iti recomand sa pui mina pe o carte de fizica.

Mai Toma, limba chineza o pot invata de 10 ori mai repede decat fizica

Fizica nu m-a pasionat niciodata si nici nu ma va pasiona. Si nici nu o voi intelege niciodata, pentru ca nici n-am inteles-o vreodata. Tot ce-mi amintesc din fizica de liceu e ca aveam o profesoara, ce-i drept tanara si se imbraca sexy, iar eu ma uitam pemanent la ea, insa nu ma gandeam deloc la fizica, ci la,... oricum altceva. Imi mai amintesc cand mai venea si cu vreo bluza decoltata si cand se apleca... si daca nu vroiai sa vezi tot vedeai ceva.

  Hai ca am fost offtopic. Sper sa nu-mi dea mozii acum in cap pentru ca am scris asa ceva pe forum ,insa nu am ce face daca astea sunt amintirile mele despre fizica.
 

pri3st3ss

Citat din: Skywalker din  08 Mai 2006, 20:37:38
CitatNu te supara Skywalker, dar sincer, iti recomand sa pui mina pe o carte de fizica.

Mai Toma, limba chineza o pot invata de 10 ori mai repede decat fizica

Fizica nu m-a pasionat niciodata si nici nu ma va pasiona. Si nici nu o voi intelege niciodata, pentru ca nici n-am inteles-o vreodata. Tot ce-mi amintesc din fizica de liceu e ca aveam o profesoara, ce-i drept tanara si se imbraca sexy, iar eu ma uitam pemanent la ea, insa nu ma gandeam deloc la fizica, ci la,... oricum altceva. Imi mai amintesc cand mai venea si cu vreo bluza decoltata si cand se apleca... si daca nu vroiai sa vezi tot vedeai ceva.

  Hai ca am fost offtopic. Sper sa nu-mi dea mozii acum in cap pentru ca am scris asa ceva pe forum ,insa nu am ce face daca astea sunt amintirile mele despre fizica.
 

cred ca tot fizica era :lol: :mrgreen: :-D :wink: :roll:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Skywalker

Citatcred ca tot fizica era

:lol: :lol: :-D :-D :wink: :lol:
LOL, Pri3st3ss!  :lol:Ai dreptate.

Ti-am ridicat karma pentru asta!!

pri3st3ss

blacky,parca ai dat jucarie noua la copii...  :-D  cat o sa tina chestia asta cu ridicatul si coboratul karmei? :roll: :wink:


Citat din: Skywalker din  08 Mai 2006, 21:30:34
Citatcred ca tot fizica era

:lol: :lol: :-D :-D :wink: :lol:
LOL, Pri3st3ss!  :lol:Ai dreptate.

Ti-am ridicat karma pentru asta!!

ms, Skywalker
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

paleoastronaut

#52
FRATI FORUMISTI!M-am gandit sa postez aici o STIRE care a inceput sa faca valuri peste tot in lume pe net.A DISPARUT FILMUL ORIGINAL CU PRIMUL PAS FACUT DE OM PE LUNA!PRIMUL PAS FACUT DE ARMSTRONG..A DISPARUT!!!!!!!!!
Toti adeptii teoriei conspiratiei de pe forumurile de afara afirma ca in sfarsit prin aceasta "DISPARITIE" NASA accepta tacit ca A TRUCAT PRIMA ASELENIZARE si la presiunile tot mai mari ale fanaticilor forumisti din toata lumea A FACUT DISPARUT FILMUL PRIMEI ASELENIZARI!!!!Daca mai vreti sa vedeti cum minte NASA inclusiv cu filmele transmise de roboteii martieni va invit sa vizitati postul pe care il voi pune la topicul "Constructii pe Marte?Viata pe Marte?"Bravo NASA!In sfarsit dai semnalul ca ai inceput sa pici in bot!
Cat mai tineti ascuns ADEVARUL baieti de la NASA?

udar

Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

paleoastronaut

#54
Vezi UDAR cum "DISPAR"incet -incet TOATE asa zisele dovezi ale vizitei omului pe luna?De fapt in mod sigur americanii au ajuns pe luna si de aceea rusii au tacut..dar filmul prezentat NU A FOST FILMUL REAL AL ASELENIZARII ci un fals regizat si filmat undeva la o baza militara din desertul MOJAVE..dar la presiunile gruparilor tot mai puternice(cum ar trebui sa devina si Rufon) care au cerut RESTUDIEREA SI REEXPERTIZAREA FILMULUI IN ORIGINAL...HOOOPAAAA!NASA A "PIERDUT" FILMUL CU PRIMUL PAS PE LUNA!!!
Sa mai spui ca hackerul acela mintea cand spunea ca NASA STERGE NUMEROASELE CONSTRUCTII SI OZNEURI CE APAR FRECVENT ION IMAGINILE TRANSMISE DE PE MARTE...
Ai vazut la topicul despre marte cum trucheaza nasa pana si filtrele folosite?

AdiM

Citat din: paleoastronaut din  15 August 2006, 20:47:16
Vezi UDAR cum "DISPAR"incet -incet TOATE asa zisele dovezi ale vizitei omului pe luna?

E fantastic cum se poate modifica informatia, chiar si fara fapte...

Cu vreo 500 de ani in urma, oamenii erau convinsi ca Pamintul este plat. Au aparut Galilei si Copernic si apoi toti au acceptat ca Pamintul e rotund, pina azi. Dar acum deja se vehiculeaza intens ideea ca Pamintul nu ar fi doar rotund, ci si gol pe dinauntru, si ca in miezul lui ar trai civilizatii necunoscute celor de la suprafata, si mult superioare ca tehnologie sau intelepciune.

Cam la fel poate fi si cu Luna.
Ca a fost atinsa de om, ca nu a fost atinsa... Savantii zic ca e un corp ceresc compact, dar altii zic ca e o nava spatiala, goala pe dinauntru...

Eu nu tin sa sustin nici una dintre aceste teorii, deocamdata.
Parerea mea este ca toate versiunile sunt posibile, pina cind voi avea dovezi mai clare despre versiunea adevarata.


maya

Chiar...a fost foarte interesanta stirea disparitiei "filmelor originale"... astept cu nerabdare sa apara oficial "filmul creatiei humanoizilor pe Terra".

toma

Daca ati sti numai nitica fizica, ati vedea ca toate bazaconiile aduse in slijba sustinerii ca nu s-a aselenizat sint defapt niste ineptii!.
Si eu stiam un site, "beton" documentat de altfel, in care arata ca Pamuntul este plat, dar ca nu stiu ce conjuratii vor ca noi sa credem ca este rotuind :lol:
CitatDe fapt in mod sigur americanii au ajuns pe luna si de aceea rusii au tacut..dar filmul prezentat NU A FOST FILMUL REAL AL ASELENIZARII ci un fals regizat si filmat undeva la o baza militara din desertul...
Pai daca au ajuns, la ce bun sa mai faci ...falsuri :lol:
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

paleoastronaut

CitatPai daca au ajuns, la ce bun sa mai faci ...falsuri
Tu auzi ce spui TOMA?Chiar te faci ca nu intelegi?Nu s-a aratat filmul initial pentru ca noi,omenirea sa nu PUTEM VEDEA CONSTRUCTIILE LUNARE,RUINELE,OZNEURILE care i-au insotit CONTINUU pe Armstrong si compania...Aceasta nava mama URIASA in forma de cruce a fost fotografiata pe luna de un astronom....iata un exemplu de ce nu trebuie vazut de noi...GOT IT TOMA THE UN-BEALIVER??[/b]

toma

Mai baiete, dar lumea e plina de copii ale aselenizarii. Ce rost ar avea acea "disparitie", daca e reala, decit mania unui colectionar care nu mai are ce face cu banii!!!!
Azi si un tinc isi poate cumpara un telescop mai acatarii cu care poate vedea....praf si stinca. A, scuze, ce vedem noi e butaforie pentru ochii pamintenilor! :lol:
Chiar ati uitat cu totii faimoasele canale de pe Marte, despre care, azi, nu mai vorbeste nimeni?! Ori le-au "pitit" si pe astea mai stiu eu ce conjuratie :lol: :lol: :lol:
Mai baiete, nava in ...cruce :lol:????. Poza o stiu si arata cu totul ....altfel. Ia mai cauta...originalul!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)