Sectiune pentru limba româna > OZN - generalități

OZN-uri lânga biserici?

(1/4) > >>

Shadowman:
OZN-uri lînga biserici ? OZN-uri linga manastiri? Iata o intrebare si pentru dumneavoastra...
 Am incercat sa gasesc un raspuns la aceasta intrebare. Surprinzator,am constatat
(...din cite cunosc...) ca nu s-au inregistrat cazuri de aparitii OZN in imediata
apropiere a acestora ! Exista numeroase raportari,filmari ale OZN-urilor in diverse locuri
de pe suprafata Terrei (si in afara ei...):aeroporturi,orase,cimpii,lacuri,munti,magazine,porturi
cimitire,sate,statiuni balneoclimaterice,blocuri de locuinte,benzinarii,locuri mai mult sau mai
putin locuite dar nu am gasit (cel putin pina acum...) o marturie care sa-mi raspunda afirmativ la aceasta intrebare ! Ori  nu am gasit-o eu...As adauga si "schiturile", asezarile calugaresti in care traiesc mai multi(repet : MAI MULTI!) calugari...
 Daca aveti cunostiinta de cazuri petrecute in imediata apropiere a acestora ("imediata apropiere" suna derutant,dar,sa convenim : o distanta sub 200-300 de metri...doar nu asezate pe turla...!) astept raspunsurile dumneavoastra...Ma intereseaza in mod deosebit cazurile care sunt descrise ceva mai amanuntit obiectele zburatoare neidentificate
(forma,detalii,zgomote produse,etc) si mai putin cele in care sunt reduse la simple globuri de lumina miscatoare,care pot face obiectul multor contestatii,interpretari sau controverse...Evident ,ma intereseaza daca aveti cunostiinta de cazuri petrecute
in ultimele doua secole...In epoca moderna...
 Multumesc pentru  atentie !

Elvin:
     pai cea mai nerushinata aparitie ozn si cu o grosolana intalnire de gradul III a avut loc langa bordeiul pustnicesc al Parintelui Cleopa, cam prin 1965
     http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,547.0.html

Shadowman:
 Cunosteam cazul... Ma intereseaza,repet,cazurile cu MAI MULTI martori ! Cu mai multe declaratii ! Linga biserici sau manastiri ! Nu cazurile petrecute in bordeiuri sau chilii izolate cu un singur observator...

paleoastronaut:
Exista un BASM nu stiu sigur daca este romanes dar l-am citit acum vreo 17-18 ani in care este vorba de o fiinta"draceasca" ce dorea sa rapeasca un copil dintr-o comunitate..deoarece ii fusese promis si creatura "lucrase" la aparitia lui....comunitatea se strange intr-o biserica,deci INAUNTRU si respinge prin rugaciuni atacul o data..A doua oara cratura RAPESTE COPILUL si se inalta a cer cu el...Pana la urma copilul invinge creatura..nu imi mai aduc aminte cum..Stranie poveste pentru copii nu?Mi-am crapat capul si tot nu mi-=am amintit in ce carte e povesti era si aceasta! :-(..Dar inca o data..straniu basm,nu?

Elvin:
     seamana suspect cu o intamplare pretins reala despre un alt copil care a fost 'fagaduit" diavolului inca de la conceptie, si care la 15 ani a fost luat de diavol. Si asta era protejat intr-o biserica, in altar, unde se ruga un preot cu viata sfanta ce stia ca la onomastica de 15 ani a copilului acesta urma sa fie luat. Dar nici in altar n-a scapat. Pentru ca preotul slujind liturghia, l-a luat chiar de sub ochii lui si chiar din altar, cu un tupeu nemaiauzit. Atunci sarmanul preot s-a intrerupt de la slujba, s-a pus in genunchi, si s-a rugat cu lacrimi pana a fost adus inapoi copilul.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version