Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

UFO hunters

Creat de Shadowman, 15 August 2006, 17:37:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

 Sunt uluit de naivitatea de care unii fani "ET" si ''UFO" dau dovada...Si de usurinta cu care pot fi acestia manevrati.De la miscari pacifiste  ("Traiasca pacea si prietenia intre paminteni si
creaturile extraterestre ! Bine ati venit pe planeta noastra !Voi sunteti salvatorii planetei,va
asteptam cu bratele deschise ! Lumina vine de la rasaritul planetei VENUS ! E.T si implantu'
pus,bucurie ne-ati adus !...) pina la organizatiile care au creat si dezvoltat un veritabil "cult"
al farfuriilor zburatore si ocupantilor acestora,toate acestea (si multe altele :atribuirea de virtuti care mai de care: Doctorii omenirii,Farul calauzitor al lumii,Dascalii nostrii din
nestiut,bla,bla,bla...) toate acestea ma fac sa cred ca avem de-a face cu o veritabila campanie de intoxicare la nivel global...
   "DE FAPT" si "DE DREPT" creaturile extraterestre si navele lor spatiale se fac vinovate de urmatoarele :
  1.RAPIRE SI SECHESTRARE DE PERSOANE,RELE TRATAMENTE APLICATE PERSOANELOR RAPITE,STERGEREA MEMORIEI SUBIECTILOR RAPITI,
SUPUNEREA ACESTORA LA EXPERIENTE CHINUITOARE,TORTURA,VIOLAREA SPATIULUI AERIAN AL TARILOR PLANETEI,TRECERE FRAUDULOASA A FRONTIERELOR ,SPIONAJ,INCALCAREA PROPRIETATII PRIVATE,TULBURAREA DE POSESIE,TULBURAREA LINISTEI PUBLICE,RELE TRATAMENTE APLICATE
ANIMALELOR...si acuzatiile ar putea continua...E CLAR ! Avem suficiente date pentru a deschide actiuni penale impotriva infractorilor si a dispune trimiterea lor in judecata.In loc de aplauze, ar trebui sa ne sesizam din oficiu...
Poate teama ancestrala la vederea acestora nu este pur intimplatoare...Poate generatiile trecute ne-au trimis corect informatiile genetice...Trebuie luata o atitudine impotriva acestor fapte -grave...- ale lor, si nicidecum sprijiniti cu elan sado-masochist (Cu cit ne umilesc ei mai tare,cu atit noi sa ne bucuram mai mult...)
  E limpede, nu vom putea prinde extraterestrii si navele lor zburatoare cu plasa de prins fluturi sau cu super-glue lipit pe crengi.Dar-trebuie sa recunoastem-nici rachetele balistice, satelitii sau trupele de elita n-au reusit sa trimita aceste creaturi extraterestre in fata vreunui tribunal civil sau a Curtii Martiale...Atunci ? Ce facem ? Capitulam ?
Trebuie creata o miscare de rezistenta impotriva acestora...Sa ne punem mintea la lucru si sa avem incredere in ratiunea cu care am fost inzestrati...Nu se poate sa nu-i prindem !  Nu suntem mai prejos ca ei !
  Man,poti fi un "UFO-Hunter"! Ai ocazia -istorica-de a intoarce definitiv roata in favoarea semenilor tai !Ai incredere in puterea si inteligenta semenilor tai,nu-i mai preamari pe "E.T" ca pe niste zei...Sa spulberam odata mitul ca ne sunt superiori !Sa le scoatem din cap (sau ce-or avea...) ideea ca : "Ce are voie zeul n-are voie cimpanzeul" !
Cei ce doresc sa ne unim intr-o organizatie,asociatie,club sau alta forma sub numele de "UFO Hunters - Vinatorii de OZN-uri"sunt rugati sa comunice pe topic...
  Pe EI !

  PS.Conlucrarea cu RUFON ar fi simbiotica : unii le prind ,ceilalti le studiaza !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

udar

Bagi toti extraterestrii in aceeasi oala. Ii consideri pe toti la fel. Asa faci si cu oamenii? Nu exista oameni buni si oameni rai, ci doar oameni rai? Exista dovezi ca in trecut extraterestrii au intervenit activ si pozitiv in istoria oamenilor. De unde stii tu ca in trecut planeta noastra nu a fost salvata de rase binevoitoare de extraterestri?

Esti prea radical. Plus ca sunt foarte curios cum le vei captura pe OZN-uri, atata timp cat nici sa le reperam nu putem...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

Shadowman

1.Extraterestrilor li se vor intocmi procese drepte,cu avocati din oficiu (sau alesi...)
cu posibilitati de recuzare si recurs...Crezi ca toata tarile fac reforme in justitie ?
Eu cred ca nu...Vor fi judecati in litera si in spiritul legilor umanitatii...Cine greseste plateste...Cine nu,e liber!
2.Despre extraterestrii "buni " si "rai" atit am de spus : A intervenit vreun
"bodyguard" extraterestru cind vreun pamintean a fost agresat ? Ma indoiesc...Victimele se duceau cu ochii umflati si cu jalba in protap tot la prima sectie de politie...
3.In ceea ce priveste priveste tehnologia si posibilitatile umane eu cred ca pot fi prinsi.
Prea le "umflam" tehnologia ca-n scenariile de Hollywood ... Posibilitati reduse
ale omenirii? Nu-ti subestima semenii...ne-a ramas totusi SPERANTA ! Cit priveste "serviciul" si "rata la banca" nu inteleg...Incerc sa le gasesc un rost in context: sa munceasca ? OF COURSE,daca au gresit pot munci in folosul comunitatii ! 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Elvin

   Shadowman, nici macar ridiculozitatea acestui text nu va reusi sa-mi schimbe parerea buna despre tine, ca eshti un tip inteligent. Trec peste penibilul 'indemnurilor' tale razboinice
   Legi incalcate ? Pai astea sunt din legislatia omeneasca , nene. Tu-ti dai seama de penibilul acestei pretentii ? Ar avea sens daca ai putea dovedi ca exista o legislatie galactica ce interzice astfel de practici. Dar nu poti. Si cum crezi tu ca-i putem captura ? Se ridica atatea imposibilitati aici incat mai bine tac
  [ridicolul acestei situatii imi aduce aminte de un episod Star Trek numit Heaven, unde pamantenii incalca din greseala o lege a unei civilizatii paradisiace protejata de un fel de "Dumnezeu' (o alta rasa prezenta pe orbita planetei]. Cineva distruge un obiect din greseala, lucru care dupa legile lor era pedepsit cu moartea. Tambalaul creat il implica pana si pe Dumnezeul orbital, care-i impiedica pe terrani sa se teleporteze inapoi pe Enterprise cu 'delicventul" ca sa-l scape. Moment in care Picard se uita spre cer si rosteshte o fraza antologica, ce ar putea fi rostita si de avocatii alienilor intr-un ipotetic proces : "I don't know if somebody is hearing us or even if it is possible, but i say to anyone who might be listening that THERE CAN BE NO JUSTICE AS LONG AS THE LAWS ARE ABSOLUTE.... Life itself ..is an exercise of exceptions.."  moment in care teleportarea devine posibila din nou
    "Nu stiu daca suntem ascultati si nici macar daca e posibil sa ne asculte cineva.Dar spun catre oricine ar putea sa auda acest mesaj, CA NU POATE EXISTA DREPTATE CAT TIMP LEGILE SUNT ABSOLUTE...viata insasi, e un antrenament al exceptiilor"]

Shadowman

PENIBILUL AFIRMAT ? LEGI INCALCATE ? LEGISLATIE GALACTICA ?
Si eu ma mai uit la filme SF, desi nu cu acelasi interes cu care le priveam altadata...
Oricarui cuvint i se opune un alt cuvint...
Tu,eu,el,ea ,noi... constientizam existenta unor posibile legi galactice...Numai ca etica
asta exista in imaginatia noastra,a celor care am privit STAR TREEK, a celor care visam
sa traim in pace si armonie cu alte rase pururea... de-a lungul si de-a latul vremurilor...
Crezi ca ET. au fost colegi de camera cu scenaristii STAR TREK ? Ma indoiesc...Nu cred
ca ii intereseaza subiectul...Crezi ca ideile astea pacifiste ,cu pacea si prosperitatea
intre rasele galactice,humanoide sau nu,au fost "suflate" din cer ? Crezi in ideile astea
cu inspiratia "celesta ",cu visele "programate" de extraterestrii,cu "indemnurile" de la
ocupantii carelor de foc la respect reciproc si pace universala ? Indiferent de raspuns
iti respect punctul de vedere...Parerea mea e ca toate aceste afirmatii sunt bune doar
pentru gospodine,turisti,gura-casca si femei gravide... Omenirea a invatat doar din
greseli,din experiente dure ,nu din manualele de buna purtare de la ET.Trist dar adevarat...
  A gresi e omeneste,a persista in greseala e diabolic ...Necunoasterea legilor nu te
scuteste de pedeapsa (principiu care ,sunt sigur,domneste in tot universul) insa,o singura
data,DOAR O DATA ,il poti invoca...Comparatia cu STAR TREEK n-o gasesc potrivita ca ,virgula,contraargument...
Ori OZN-urile cu ET.nu pot invoca nici o scuza...Daca sunt reprezentanti ai aceleiasi rase
mi-e greu sa cred ca n-au invatat lectia ...Nu s-a raportat UN singur caz de rapire,UN singur
caz de experiente pe subiecti umani,UN singur caz de...Totul a fost premeditat.In perfecta cunostiinta de cauza.
"Cum crezi ca ii poti captura? " Sorry, dar ar fi o greseala de neiertat si as candida
la titlul "CAMPION PROSTIE" daca as divulga public o metoda de capturare a lor...Aici cred ca
imi dai dreptate...Secretele oamenilor nu trebuie afisate public. Poate ET. citeste topicul...
CORECT ? Totusi ,pentru divertisment... ,ma gindeam sa-i prind la lanseta cu lingurita...Sau cu undita,la viermus...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

paleoastronaut

Omule umbra ...alienii ne-au creat..si ma tem ca asa cum au mai facut-o ,daca nu reusim sa trecem BACUL de maturizare si nu suntem apti sa trecem la etapa urmatoare in procesul educativ formator de civilizatie dorit de ei...NE VOR DISTRUGE INCA O DATA..Si o vor lua de la capat..O VOR LUA DE LA CAPAT..Timpul nu are nici o semnificatie pentru ei..sau are una foarte mica..Iata ce au patit unii care NU AU CORESPUNS EXIGENTELOR ZEILOR!!!!La MOHENJO-DARO ,MUNTELE MORTII,a cazut peste ei arma teribila care straluceste cat 1000 de sori..SI GATA!AVIZ AMATORILOR!

Shadowman

#6
  Ce-i asteapta pe extraterestrii in cazul unei invazii a planetei noastre... :evil:
  Armele secolului 21...!

http://www.channels.com/catalog/bookmark/9503/starstreak-thor#catalog/playlist/1083/future-weapons

http://www.channels.com/catalog/bookmark/9503/starstreak-thor#catalog/bookmark/7293/season-1--metal-storm

  Piese "beton"...! :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

AdiM

Citat din: Shadowman din  15 August 2006, 17:37:08
Sunt uluit de naivitatea de care unii fani "ET" si ''UFO" dau dovada...Si de usurinta cu care pot fi acestia manevrati.De la miscari pacifiste  ("Traiasca pacea si prietenia intre paminteni si
creaturile extraterestre ! Bine ati venit pe planeta noastra !Voi sunteti salvatorii planetei,va
asteptam cu bratele deschise ! Lumina vine de la rasaritul planetei VENUS ! E.T si implantu'
pus,bucurie ne-ati adus !...) pina la organizatiile care au creat si dezvoltat un veritabil "cult"
al farfuriilor zburatore si ocupantilor acestora

Scala ta e limitata la zona "Ce bine ca exista extraterestri"!
In realitate, mesajul tau te arata dispus sa te lupti cu extraterestrii, iar asta nu e o pozitie obiectiva.

Parerea mea este ca realitatea extraterestrilor este mai complexa decit a spune ca ei sunt buni sau rai.
Am inteles ca exista extraterestri cu intentii bune si altii cu intentii rele sau cel putin lipsite de compasiune pentru paminteni. Daca tu ai deja o opinie formata despre asta, si o exprimi, atunci inseamna ca ai deja si o pozitie adoptata si nu mai poti discuta neutru despre extraterestri.


AdiM

Citat din: paleoastronaut din  15 August 2006, 22:53:31
Omule umbra ...alienii ne-au creat..si ma tem ca asa cum au mai facut-o ,daca nu reusim sa trecem BACUL de maturizare si nu suntem apti sa trecem la etapa urmatoare in procesul educativ formator de civilizatie dorit de ei...NE VOR DISTRUGE INCA O DATA..Si o vor lua de la capat..O VOR LUA DE LA CAPAT..Timpul nu are nici o semnificatie pentru ei..sau are una foarte mica..Iata ce au patit unii care NU AU CORESPUNS EXIGENTELOR ZEILOR!!!!La MOHENJO-DARO ,MUNTELE MORTII,a cazut peste ei arma teribila care straluceste cat 1000 de sori..SI GATA!AVIZ AMATORILOR!

Draga paleoastronaut, cit de teama iti este de moarte? Daca nu iti este teama deloc, atunci vei intelege ca orice ar face extraterestrii nu te afecteaza. Daca tie nu-ti este teama de moarte, atunci mesajul tau are sens doar daca vrei sa profiti de teama altora de moarte. In oricare caz, mesajul tau dezvaluie doar ca ai vrea ca si altii sa se teama de extraterestri. Care e logica? De ce faci asta?

Shadowman

Citat din: AdiM din  04 August 2007, 23:10:10
Parerea mea este ca realitatea extraterestrilor este mai complexa decit a spune ca ei sunt buni sau rai.
Am inteles ca exista extraterestri cu intentii bune si altii cu intentii rele sau cel putin lipsite de compasiune pentru paminteni. Daca tu ai deja o opinie formata despre asta, si o exprimi, atunci inseamna ca ai deja si o pozitie adoptata si nu mai poti discuta neutru despre extraterestri.

  Probabil...Oamenii ii vor incadra,oricum,in una din cele doua categorii...Buni sau rai...Banuiesc ca in cazul unui contact cu fiinte inteligente  din afara planetei,oamenii nu vor interactiona cu ei asa cum fac cu stilpii de pe bulevard...Sa treaca pe linga ei si sa nu-i bage in seama...Asta e natura umana...!
Dar e o alta discutie...
Tinind cont de relatarile martorilor si de incalcarile legilor terestre,consider ca e mai sanatos sa-i astept cu un Kalashnikov in mina decit sa-i astept in prag cu piine,sare si lautari... :-D
Macar pina isi dezvaluiesc intentiile...!  :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

alx

Citat din: AdiM din  04 August 2007, 23:10:10
Am inteles ca exista extraterestri cu intentii bune si altii cu intentii rele sau cel putin lipsite de compasiune pentru paminteni.
de unde ai inteles asta?  si ce importanta are ca exista 100 de rase extraterestre care sunt binevoitoare,daca exista(ipotetic vorbind) una singura care ne va distruge?

Citat din: AdiM din  04 August 2007, 23:15:01
Draga paleoastronaut, cit de teama iti este de moarte? Daca nu iti este teama deloc, atunci vei intelege ca orice ar face extraterestrii nu te afecteaza.


draga AdiM
 eu unul prefer sa imi fie teama de moarte si sa raman in viata,decat neinfricat si mort...
ideile tale au valoare doar daca acceptam ca exista viata dupa moarte,unde toti vom fi fericiti...dar daca moartea ne vine de la extraterestri,atunci exista posibilitatea ca tot ce stim noi despre religie,tot ce intuim credem despre viata de apoi sa fie fals,iar viata <de dupa> sa fie un vis frumos...si atunci nu-ti poate fi indiferent daca traiesti sau mori...
    stii ce spun cei care practica sporturi extreme,pilotii de formula 1,pilotii de avioane,luptatorii din trupele de comando?ei bine,ei afirma ca FRICA este cea care-i tine IN VIATA!
  deci cred ca e preferabil sa fii in alerta,decat sa <dormi linistit,FNI vegheaza pentru tine!>,asta daca intelegi ce vreau sa spun...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Shadowman

 Cpt.asist.univ. Vasile Dobrin : "Armele neletale - Solutia mileniului 3 ?"
Un interesant (foarte...!) material care-l puteti citi la :
http://www.actrus.ro/reviste/4_2003/a8.pdf
(download documentul PDF...)

Bomba cu grafit,holografia (!!!),caldura electromagnetica,somnul de joasa frecventa,miotronul cu unda de soc,lasere ametitoare (!!!)...
Surprind simptomele unor  "rapiti si agresati de extraterestrii" ,care seamana cu cele ale victimelor acestor arme foarte,foarte terestre... :-D :wink:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

#14
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY