Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

ELICOPTERELE NEGRE SILENTIOASE

Creat de APOLLO, 16 August 2006, 02:30:59

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

toma

 :lol:. Din pacate aviatia e pasiunea mea, stiu ce vorbesc!

Paleoastronaut, daca eu nu vreu sa iau in considerare o poza...inexistenta, tu de ce nu faci o comparatie sipla, la indemina,  pentru a vedea asemanarea, pina la suprapunere, intre desenul si fotografiile postate de mine si  jackie28t? Si un pusti ar vedea asemanarile!
Ma gindesc chiar sa le evindentiez eu personal, poate asa vor fi vizibile!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

APOLLO

Vad ca , chiar te chinui sa aduci argumente contra la acest subiect, toma.Ce am vazut am incercat sa relatez aici cel mai bine.Poate a fost ceva deosebit cu acel elicopter , poate nu, daca a fost, eu ma bucur ca l-am vazut si tu nu si poate nici nu o sa ai ocazia.
Oricum mi se pare oarecum normal sa vine unul ca tine pe un forum ca acesta si sa bage contre incontinuu.Nu te bag la masonerie sau conspiratii nu stiu de care , pt. ca nu sunt genul de om care sa se hazardeze si de aceea am si avut retineri in a posta acest subiect,dar m-am gandit ca poate e mai bine sa il dezbat aici.Intr-un fel iti dau dreptate toma   pt. ca nu e normal sa vine orice zalutic aici si sa spuna ca a vazut nu stiu ce sau nu stiu cum si sa deschida subiecte s.f. incontinuu fara probe sau intamplari reale si toata lumea sa ii dea dreptate si sa povesteasca acel lucru ca si cum ar fi ceva real si de netagaduit si atunci trebuie si oameni ca tine.Nici intamplarea mea nu am cum sa o dovedesc,dar eu sunt convins de ce am vazut si o dau inainte.
Daca vrei sa mai postezi inca 100 de poze aici , nu ai decat ,dar chiar nu ma ajuta pe mine personal cu absolut nimic.Mai astept inca vreo luna sau cam asa pana o sa inchid si acest topic daca vad ca nu se discuta asa cum trebuie sa,nimeni nu aduce vreo marturie de genul acesta.Succes
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

toma

Observ ca au disparut nite intreventii de ale mele insotide de nite fotografii! Deranjeaza pe cineva?


Apollo, nu sint gigi-contra, dar nici nu accept sa apara tot felul de legende doar din necunoastere! Am explicat calar ca ceia ce ai vazut tu a fost un elicopter perfect normal, exista in dotarea unei companii de taxi aerian romaneasca, il poti inchiria si tu daca vrei. Apoi poza postata de jackie28t este un simplu Apache, lucru usor  de vazut din fotografii!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

toma

Apollo, daca te-ai fi uitat simbata la Observator-ul Antenei 1 ai fi vazut o mica reclama mascata la elicopterul tau negru, silentios si fara insemne statale :roll:
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

jackie28t

Citat din: toma din  06 Septembrie 2006, 14:24:43Apollo, nu sint gigi-contra, dar nici nu accept sa apara tot felul de legende doar din necunoastere! Am explicat calar ca ceia ce ai vazut tu a fost un elicopter perfect normal, exista in dotarea unei companii de taxi aerian romaneasca, il poti inchiria si tu daca vrei. Apoi poza postata de jackie28t este un simplu Apache, lucru usor  de vazut din fotografii!
Ude ai explicat clar Toma? :roll: Poate ai vrut sa spui ''speculat clar''.
Nu cred ca stii ce a vazut APOLLO deoarece nu ai fost la locul de fata.
Spui legende? Fa putina documentare despre aceste elicoptere misterioase si ai sa vezi unde ai sa ajungi.
Poza postat de Jakie este o poza desenata.Iar daca e negru asta nu insamna ca este apache.Parca am mai explicat asta o data dar observ ca se pricepe cam greu.De discutat mai serios de intrebat si de documentat mai greu.....oricum,va rog sa postati in continuare poze cu elicoptere.Cine stie, poate asa, intr-o buna zi veti afla si adevarul :-D

jackie28t

Atentie:voi lasa doua imagini doar pentru un mic zambet.Nimic serios :-D LOL




toma

CitatPoza postat de Jakie este o poza desenata.Iar daca e negru asta nu insamna ca este apache
Jackie28t, daca nu poti face o asemanare intre un prifil, fie el si negru, si o fotografie a aparatului real, nu prea mai am ce comenta.
Si apropo, este o noua reclama, tot cu un elicopter negru, fara inseme, la berea Burger. Oare o beau extraterestrii???  :wink:
Toate cele patru profile negre postate de tine sunt elicoptere militare, uzuale in armata SUA. Daca vrei iti spun tipul si caracteristicile fiecaruia! Din pacate atunci dispare si misterul, nu-i asa???! :lol: Nu-mi vine sa cred ca cineva a putut scrie asemenea aberatii despre un Apashe: Face un zgomot mediu. Acets tip (de elicopter) transporta aparatura de control a mintii. Este in mod obisnuit periculos sa-l privesti (observi)! Intr-adevar e periculos, mai ales pentru tancurile inamice!
Va recomand sa rasfoiti o enciclopedie de aviatie!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

jackie28t

#22
Toma,acele imagini de mai sus pe care le-am pus sunt expuse public in gen comic.O parodie pentru misterul licopterelor negre.
Exclamatiile cu elicopterele negre exista.Fa putin homework....nu mai raspunde cu polemii ca musti din spatiu fara rost.Apoi revino cu un rezumat provenit din documentarea ta pe aceasta tema.

jackie28t

#23
Si apropo ca sa-ti raspund sa nu spui ca te duci acasa cu buzunarul gol.
Citat din: toma din  27 Noiembrie 2006, 18:55:21
Si apropo, este o noua reclama, tot cu un elicopter negru, fara inseme, la berea Burger. Oare o beau extraterestrii???  :wink:

Da toma...iar o dai cu un alt gen de elicopter pe care l-ai vazut la televizor.Da ai vazut un elicopter la televizor intr-o reclama...si rezolva asta ceva?E un elicopter int-o reclama si nimic altceva.Nu este necesar sa tot ne reamintesti de reclamele de la televizor ce implica elicoptere fie ele negre sau vargate.

Citat din: toma din  27 Noiembrie 2006, 18:55:21Toate cele patru profile negre postate de tine sunt elicoptere militare, uzuale in armata SUA. Daca vrei iti spun tipul si caracteristicile fiecaruia! Din pacate atunci dispare si misterul, nu-i asa???! :lol:

Nu trebuie sa spui si caracteristicul fiecaruia ca se vede clar doar.De fapt oricine poate sa vada modelul ce formeaza forma unui tip de elicopter militar.Asa ca nu te mai chinui ca oricum nu vei spune nimic nou.Asta o stim si noi.Si mai ales ca sunt doar desene pentru a se obtine parodia.
Si din pacate nu va disparea misterul cum precizezi tu mai sus.
Misterul elicopterelor negre exista.Sunt foarte multe cazuri,carti unde investigatori renumiti atat americani cat si britanici se refera la acest subiecte de elicoptere negre silentioase.Relatari din partea unor martori,piloti cu experienta si persoane din cadrul militar ce sunt destul de maturi ca sa dea de inteles ca acele elicoptere negre silentioase si misterioase sunt defapt:
Elicoptere normale militare ( de aici si camuflajul) care sunt inbunatatite in interior cu tehnologie avansata si acele elicoptere negre sunt folosite pentru rapirea unor oameni ce sunt pe lista rosie sau albastra a asa spusa Noua Ordine Mondiala.Mai sunt folosite si pentru urmarirea si supravegherea unor terenuri sau persoane si la fel pot denclasa sunete bazate pe frecvente ce denclanseaza un MIND CONTROL.Ele au fost observate si la locul incidenteleor de vaci mutilate si in multe alte cazuri.
Iar cea ce am precizat mai sus sunt informatiile pe care le-am otinut personal din partea unor persoane cu grad,pensionati din cadrul militar.


Citat din: toma din  27 Noiembrie 2006, 18:55:21Va recomand sa rasfoiti o enciclopedie de aviatie!
A-ti recomand eu ti-e Toma sa faci putin research despre misterioasele elicoptere negre.Si ca sa te ajut putin sa nu uiti un lucru:Daca sunt negre asta nu inseamna ca sunt si acele elicoptere speciale iar daca sunt acele elicoptere misterioase asta nu inseamna ca trebuie sa fie si negre.
Si inca un ajutor pentru tine.
Acele elicoptere sunt negre cea ce inseamna ca pe timp de noapte o data ce ele sunt negre si silentioase...
DACA A-SI MAI STING SI LUMINILE ELE DEVIN INVIZIBILE.
Uite daca tot te folosesti de internet ca sa-ti fie mai usor incepi sa te documentezi despre ''Black Helicopters'':
http://www.google.de/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rls=GGLJ,GGLJ:2006-38,GGLJ:en&q=black+helicopters

Dar mai intai a-ti recomand cu caldura sa-ti faci temele incepand de aici ca sa ai o idee in mare cam ce se speculeaza si de ce: http://en.wikipedia.org/wiki/Black_helicopters
A-ti doresc o lecturare placuta Toma.
Si te rog nu ne mai ameti iar cu elicopterele pe care le vezi tu la televizor in reclamele pentru bere ca doar nu suntem la gradinita aici.
Reclame sunt reclame dar documentarea prin putin HOMEWORK este cu totul altceva.  :wink:

toma

Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

jackie28t

#25
Citat din: toma din  28 Noiembrie 2006, 09:50:38
A search is not research!

Yep.Atunci fa search sau research.Dupa cum preferi.Va fi spre binele tau.

toma

CitatSi te rog nu ne mai ameti iar cu elicopterele pe care le vezi tu la televizor in reclamele pentru bere ca doar nu suntem la gradinita aici.
Voiam doar sa arat ca un elicopter negru nu trebuie neaparat sa fie si ....negru in cerul gurii decit daca dorim noi asta! Daca nu ai inteles, nu e vina mea!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)