Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Anomalii in poze - sfere lumina ne/semi si transparente - ORBs

Creat de ady, 28 Decembrie 2005, 22:09:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pri3st3ss

asta e ninsoare sau ploaie..  :-D am facut si eu si am prins o multime de " ORB"..e distractiv sa te joci cu fenomene meteo:P ( nu mai pun si eu poza, ca seamana...dar am poze interesante, reale, dar sunt prea mari ca sa le pun aici...ma indruma si pe mine cineva?)
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

udar

prea mari pentru ce?

daca sunt poze mai mici de 1 mega le poti uploada la http://imageshack.us/
si copia aici doar linkul de la "direct link to image" sau pur si simplu poza mare cu optiunile din campul de editare a forumului.

Daca sunt mai mari de 1 mega, ai doua optiuni :

1. in cazul in care ai banda de upload mai mare de 1-2 mega, atunci le poti uploada pe www.yousendit.com si posta aici linkul

2. poti reedita poza, micsorand-o in cateva editoare de poze gen Adobe, Irfan View etc
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

pri3st3ss

adica au 663KB si au si dimensiuni mari (1232x1840) ...si nu stiu in ce limba vorbesti u acolo  cu banda upload:P
sorry,habar nu am...dar l-am rugat pe spooky ..i le-am dat lui si cand va avea timp, le va pune..
sunt facute in cimitir 8-) si nu umblam ca sa prind "orbs",ci aveam nevoie de pozele unor cruci mai vechi de 80 de ani.... :wink:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

udar

dimensiunea e buna, problemele legate de banda de upload le poti ignora  :lol:

tot ceea ce trebuie sa faci este sa mergi la site-urile acelea si sa selectezi fisierul din computer... e bine ca ai rezolvat acum cu pozele, dar daca inveti sa lucrezi cu aceste site-uri acum poate iti va fi de folos si in viitor. Numai bine!
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

xennon_2000

nush ce sa mai cred cu anomaliile astea in poze!hai ca unele poate chiar sunt fenomene fizice normale dar si cele de la cluj?Padurea Hoia-baciu....Interesanta poza lui "Neom'" mai ales ca sunt si eu in ea!si cand am vazut-o am fost si eu speriat putin, dar cred totusi, ca sunt niste reflexii ciudate ale luminii!