Sectiune pentru limba româna > Laborator

Anomalii in poze - sfere lumina ne/semi si transparente - ORBs

<< < (2/7) > >>

ady:
M-am uitat pe linkul care mi l-ai dat si hmm... ,m-am convins de un singur lucru si anume ca nu era vorba de o picatura de apa pe lentinla. Acest fenomen, dupa parerea mea va ramane un mister deocamdata, cel putin pana se gasesc niste dovezi concrete. Sunt ceva dovezi in momentul de fata insa nu prea convingatoare ,majoritatea cred, din cate am citit, ca ar fi vorba de aparitia unor stafii in forma de cercuri(prosti  cred eu)

draculasblood:
deci pana la urma cele fotografiate de el sunt de la aparat iar astea sunt asa zisele "orb"...dar mai exact ce sunt ?

wlady:
parerea mea : nu cred in tot felu de spirite , fantome etc .. le cred nishet baliverne !!!!! da' oricum sigur e posibil sa existe da asta e parerea mea asa ca nu o sa mai postez pe topicul asta

draculasblood:
cea mai buna explicatie e pe siteul care ni l-a dat jackie28t   : http://theshadowlands.net/ghost/orbs.htm

spooky:
eu acolo nu vad nici un orb... ceea ce vad eu acolo sunt niste pete generate de o camera... mai ales in poza a doua sa imi arate mie cineva acolo vreun orb care poate fi identificat 3d... ca e in spatele unei persoane, copac sau alt obiect... parerea mea e ca toate chestiile alea sunt intr-un singur plan si sunt generate de camera foto.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version