Sectiune pentru limba româna > Laborator

Anomalii in poze - sfere lumina ne/semi si transparente - ORBs

<< < (7/7)

pri3st3ss:
asta e ninsoare sau ploaie..  :-D am facut si eu si am prins o multime de " ORB"..e distractiv sa te joci cu fenomene meteo:P ( nu mai pun si eu poza, ca seamana...dar am poze interesante, reale, dar sunt prea mari ca sa le pun aici...ma indruma si pe mine cineva?)

udar:
prea mari pentru ce?

daca sunt poze mai mici de 1 mega le poti uploada la http://imageshack.us/
si copia aici doar linkul de la "direct link to image" sau pur si simplu poza mare cu optiunile din campul de editare a forumului.

Daca sunt mai mari de 1 mega, ai doua optiuni :

1. in cazul in care ai banda de upload mai mare de 1-2 mega, atunci le poti uploada pe www.yousendit.com si posta aici linkul

2. poti reedita poza, micsorand-o in cateva editoare de poze gen Adobe, Irfan View etc

pri3st3ss:
adica au 663KB si au si dimensiuni mari (1232x1840) ...si nu stiu in ce limba vorbesti u acolo  cu banda upload:P
sorry,habar nu am...dar l-am rugat pe spooky ..i le-am dat lui si cand va avea timp, le va pune..
sunt facute in cimitir 8-) si nu umblam ca sa prind "orbs",ci aveam nevoie de pozele unor cruci mai vechi de 80 de ani.... :wink:

udar:
dimensiunea e buna, problemele legate de banda de upload le poti ignora  :lol:

tot ceea ce trebuie sa faci este sa mergi la site-urile acelea si sa selectezi fisierul din computer... e bine ca ai rezolvat acum cu pozele, dar daca inveti sa lucrezi cu aceste site-uri acum poate iti va fi de folos si in viitor. Numai bine!

xennon_2000:
nush ce sa mai cred cu anomaliile astea in poze!hai ca unele poate chiar sunt fenomene fizice normale dar si cele de la cluj?Padurea Hoia-baciu....Interesanta poza lui "Neom'" mai ales ca sunt si eu in ea!si cand am vazut-o am fost si eu speriat putin, dar cred totusi, ca sunt niste reflexii ciudate ale luminii!

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version