Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN în Irak [HOAX]

Creat de OzN_HunteR, 24 Februarie 2007, 22:36:24

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

OzN_HunteR

stateam si9 ma uitam la filme pe google si am observat un film din iraq sau nush ce tara ... super fain filmu ...uitativa si voi !
http://video.google.com/videoplay?docid=197643436597321956

cu respect OzN_HunteR  :ufo:  :-)
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

alx

HOAX!!!!!!!!   ºi niºte actori foarte proºti pe de-asupra...  da m-am distrat bine...he he he!!!  :-D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

OzN_HunteR

A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Max C.

Hai sa-ti spun eu:E O FACATURA!!! :lol:
Uita-te si tu mai bine...de mai multe ori la un filmulet si apoi il postezi ,nu crezi?

sxn_b

E fake clar. O sa vezi ca, uneori, cand camera se misca se misca si obiectul (ca si cum obiectul ar fi pe camera). Slabuti actorii.  :-)

mirela

Exat la faptul ca obiectul se misca odata cu camera m-am oprit si eu,dar cum explici faptul ca obiectul pare sa-si mareasca volumul iar camera ramine nemiscata,iar la sfirsit viteza cu care o ia din loc este foarte mare. Probabil ca nu este OZN ,poate fi un avion.Ar fi interesant de tradus comentariile persoanelor din imagine.

OzN_HunteR

din cate am aflat acei oamen din imagini spun ceva de genu :  ba ai inoa sa vezi ceva ( cu voce de speriat sau socat ) se mira toti si vorbesc cum ca ce e aia .... si tot striga ozn, ozn ... iar cand pleaca se mira toti si fug dupa el ... si faza cu camera cum ca se misca dupa obiect nu cred a fi adevarat ... parerea mea e ca nu e un fake ! astept more and more raspunsuri !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

alx

@mirela    Imi cer scuze daca am crezut ca oricine vede ca este un hoax;pt. ca se pare ca m-am inselat,o sa explic mai pe larg:
1.daca vrei sa faci fotografii sau sa filmezi,nu te asezi cu camera contra luminii-acei "stupid people" care sareau in sus erau acolo doar ca pretext,deci totul a fost premeditat.
2.daca vezi un OZN te duci cu camera in cel mai bun loc,nu ramai cu ea acolo unde erai,asteptand ca unul dintre cei prezenti sa-i fereasca pe ceilalti ca sa poti filma.
3.nu e un obiect pe camera- a fost pus acolo printr-o post-procesare a inregistrarii,facuta cu un program ieftin,de unde si acele miscari aiurea in plan orizontal.(sa nu spuneti ca asa zboara ozn-urile,ca aici nu merge...)
4.clar ca nu e un avion.
5.prestatiile celor prezenti sunt sub orice critica,totul pare(si este)regizat,lipseste trairea si emotia pe care ti-o da un astfel de eveniment.
6.lipsa oricarui tentative de zoom pe acest obiect-ciudat ca nu vrei sa vezi de aproape asa ceva...
7.spre sfarsitul inregistrarii se vad persoane care trec prin fata camerei aplecandu-se si vazandu-si de treaba;oare acestia vad ozn-uri de 5 ori pe zi si nu mai sunt interesati?
8.miscarile "actorilor" sunt defazate fata de miscarile obiectului,adica se produc cu intarziere.
9.actorii arata cu mana cam pe unde ar trebui sa se afle obiectul,si nu acolo unde se afla,ceea ce indica ca de fapt ei nu vedeau nimic,doar simulau.
10. deja sunt destul de multe lucruri comentate pentru un clip de un minut,nu credeti?   
    PS rog pe cei care cunosc aceste lucruri sa nu se supere pe mine pentru aceste explicatii,asta e ceea ce vad eu in acest clip si poate ca este bine ca si alte persoane sa invete sa se uite nu numai la ozn,ci si la ce se intimpla pe langa el!
  PS2  se pare ca s-au dat explicatii in timp ce scriam postul acesta...
Citat din: OzN_HunteR din  04 Martie 2007, 22:46:50
din cate am aflat acei oamen din imagini spun ceva de genu :  ba ai inoa sa vezi ceva ( cu voce de speriat sau socat ) se mira toti si vorbesc cum ca ce e aia .... si tot striga ozn, ozn ... iar cand pleaca se mira toti si fug dupa el ... si faza cu camera cum ca se misca dupa obiect nu cred a fi adevarat ... parerea mea e ca nu e un fake ! astept more and more raspunsuri !
am si eu o curiozitate:de unde ai facut rost de traduceri?  limba asta pare a fi turca...si de unde atata sentiment in ceea ce spun?   question:ai vazut tu fuga mai lenta decat asta,plus ca au fugit MULT dupa ce ozn-ul disparuse-unde fugeau aia?ca incolo erau scari si alte cele...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

OzN_HunteR

poate era bolc cu 4 etaje si ei erau la 3 si au urcat pe bloc... si traducerile leam facut rost de la un prieten care cunoaste limba ! :mrgreen:
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

alx

chiar merita discutia asta? s-a spus ca e un fals,e usor de vazut de ce,ce vrei sa obtii?  vrei subiect de discutie? vezi la CAFENEA/CE AM FOTOGRAFIAT?  mult mai interesant si sigur fals,dar greu de ghicit,da-ti cu parerea...ce zici?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."