Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Zone din Romania cu multe aparitii OZN

Creat de Necunoscutul, 23 Iulie 2006, 13:42:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

darksid3

Citat din: Skywalker din  24 Iulie 2006, 20:35:16


Mai este Padurea Hoia Baciu, M-tii Retezat-Godeanu, Bucegi, insa nu se intampla tot timpul fenomene ciudate acolo.

Salutare...ai mai multe informatii despre Muntii Bucegi?
11.11

alex24

chiar azi am vb cu tatal meu...si a spus ca acolo nu este nici o mina si nici nu a existat vreodata...iar despre cerc-ul acela eu nu va pot spune prea multe pt ca pe ge l-am vazut si eu.....am sa il intreb pe tatal meu mai multe despre aceea zona si am sa va spun si voua...sper ca in final sa nu fi deschis aceasta tema fara sens...si sa gasim ceva lucruiri interesante pe acolo...va salut
Sunt printre voi...dar...nu sunt unul dintre voi!!!

StarDust

Eu am trecut saptamana trecuta pe acolo, din pacate nu am avut timp sa stau sa analizez putin zona. Tot ce mi-a atras atentia e acel deal care e acoperit cu o padure deasa. Spre surprinderea mea, cel putin din masina, nu am reusit sa vad acea "exploatare miniera" in terasamente, sau ce o fi... conform cotelor de pe GE acel terasament e mai ridicat decat nivelul soselei. E drept ca nu m-am uitat nici f. atent. Mi-a atras atentia doar acel deal impadurit (dincolo de Mures) la care probabil se referere si Alex in relatarea lui.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

alex24

exact acolo ma refer...iar vreun utilaj ...masina...sau altceva nu puteam sa vad...pt ca de la strada vine un  deal de 30 metri poate mai mare...apoi dupa deal e padurea...iar eu lumina am vazut-o deasupra paduri care e la vreo 150 metri...200 poate de strada...mai e o luna si vin acasa...care e din apropiere si are placerea putem face o excursie pe acolo...nu avem nimik de pierdut...facem si un gril:)va salut
Sunt printre voi...dar...nu sunt unul dintre voi!!!

Ronin

#19
Iata ce am gasit pe acest forum:

http://www.astrologicus.ro/viewtopic.php?f=9&t=933

"Hmmm... la Rapa diavolului nu am fost, dar am fost intr-o expeditie in Muntii Buzaului, la Bozioru, in catunul Nucu. La vremea respectiva eram destul de mica fata de cie din grup, cel mai tanar din grup avea 9 ani in plus fata de mine, iar eu aveam 17 ani, adica eram in vara lui 1986!

Exista o stanca numita "La talharie", stanca pe care s-au catarat cativa. Dupa cum am aflat dupa cativa ani, a fost inspiratia lui Mugur ( unul dintre veterani ) sa tipe la cei care s-au catart cumva perpendicular cu un fel de terasa, dar Mugur a tipat la ei sa nu atinga nimic. Juniorii au fost cuminti si au coborat repede, cumva ingroziti dar si blocati de ordinul lui Mugur sa nu vorbeasca. O parte dintre "veterani" s-au intrunit in noaptea urmatoare si au discutat despre ceea ce vazusera juniorii acolo si ceea ce s-a intamplat cu o noapte in urma. Pentru ca se intamplase ceva, ceva la care au fost martori 8 oameni, ceva ce se intamplase simultan la 8 oameni. A doua zi s-a discutat partial dar toti stiam, toti simtisem ceva extrem de ciudat si, ceea ce era mai infiorator, era faptul ca toti traisem aceleasi senzatii si mesaje. NUUU, sa nu va imaginati mesaje venite de nu stiu unde, era ciudat ca ne auzeam gandurile, cerul era asa cum nu vazusem in viata mea niciodata si nici nu am mai vazut de atunci pana acum. Ca si cum toti eram telepati. Ne-am luat repede talpasita de acolo, Mugur ne-a spus ca era cazul sa plecam, nu eram in configuratia corespunzatoare. Nu stiu ce insemna acea configuratie dar stiu ca in '90 au murit Mugur si Adi , asa ca lucrurile au ramas nelamurite dar stiu cu certitudine ca ceea ce am trait atunci semana cu visul meu din copilarie, vis relatat partial de fata mea desi eu nu i-am spus nimic ( Gheorghita, de aici era uimirea mea referitoare la legatura ciudata intre fii-mea si mine ).

Visul era cumva asa: eu stateam in centrul unui fel de hotel amfiteatru ( ATENTIE! mama spune ca prima data cand am pomenit de acest vis aveam 3 ani, desi eu imi aduc aminte de vis in circumstante mai tarzii). Cerul era deasupra marii, cumva lipit, marea in fata si batand exact in hotel / cladire, eu la mijloc si uitandu-ma la cer, la stele si configuratia lor. Acele stele aveau forme ( nu garantez ca erau exact formele zodiilor dar, mai tarziu, asa am crezut si atunci am inceput sa caut sa citesc despre astrologie si discutam despre perioada 1978 - 1989 ) iar eu ma gandeam ce formula formez. [Pentru cei mai tineri mentionez ca telefoanele atunci erau cu disc. ] Feeling-ul meu era ca am fost peste tot si pot sa aleg sau voi putea sa aleg cumva, timpul este langa mine si trebuie doar sa-l "formez". La fel era si la Bozioru, stiam, auzeam cumva gandurile tuturor, simteam gandurile lor, simteam ce iubesc si ce nu, simteam nu stiam, simteam ce urma sa se intample si mai mult decat atat simteam TIMPUL intr-un mod pe care nu pot sa-l descriu. Nu stiu sa exprim mai bine de atat.

Acest vis s-a repetat de muuuulte ori pana am implinit 21 de ani si un pic ( 1990, in august) impreuna cu alt vis, cumva tot atat de vechi ( aparut 7 ani mai tarziu ). Ambele visuri au incetat in vara lui 1990. Ciudat este faptul ca in 1983 eram tot prin muntii Buzaului, cu cortul ( recunosc ca am fost o rebela, o ciudata, cand mi-a spus mama ca urmeaza sa implinesc 14 ani deci, de acum sunt responsabila, am plecat de acasa in ... expeditie dar mama nu prea a fost de cord) si am intalnit un grup de tigani ciudati, aveau nunta si o baba infioratoare ne-a chemat pe 3 din grup si ne-a ghicit. Mie mi-a spus ca dupa 1990 vara, am posibilitatea sa fac ceea ce decid dar voi fi pe deplin responsabila pentru ceea ce fac. Tot ceea ce mi-a spus ca se va intampla pana in 1990 s-a intamplat cu punct si virgula, chiar daca eu am luat-o la misto ( aveam 14 ani ... dar ea s-a suparat si mi-a spus ca-mi voi aminti doar cu cateva secunde inainte tot ce mi-a spus, exact cand nu mai pot schimba nimic ..... si chiar asa a fost ).

A fost cu noi la Bozioru / Nucu o fata numita Ileana ( zisa si Cosanzeana ca avea un par lung si blond ) care incerca sa ne convinga in fiecare secunda ca nu avem ce cauta acolo, pentru ca la Bozioru este o "rupere" intre lumi "si poti sa aluneci" si nu stii sa te intorci. Ileana ma tinea de mana si spunea ca EU stiu ce-i acolo iar eu ma uitam nauca la ea. Nici acum nu stiu ce a vrut sa spuna dar mai spunea sa plec sa caut. Nu stia sa-mi spuna ce. Dupa ce ne-am readunat, cineva a vut ideea sa mergem la manastire la Cheia si sa ne rugam, poate ne adunam cumva. Ileana o tinea una si buna, sa plec, drumul meu e altul. Daca inainte de "faza Bozioru " era suportabila, dupa expeditia la Bozioru Ileana devenise agasanta.

Am plecat, in Cheia ploua. Mi-am luat rucsacul si cortul la spinare si m-am suit in tren spre Brasov. Atunci m-am intalni in tren cu Andrea ( de pe forum) si viata mea s-a schimbat cumva, s-a calmat. Andrea a ramas la Predeal si eu am urcat scarisoarele, m-am intalnit cu ursul si am plecat mai departe la cabana apoi am coborat la Andreea in Predeal. De atunci nu m-am mai aventurat pe munte , nu am mai mers niciodata pe munte la catarat, doar la privit. de atunci, de 20 de ani, Andrea este prietena mea.

De atunci si pana cum 5 ani nu am stiut exact despre ce era vorba la Bozioru.

S-a intamplat cumva si am ajuns sa vorbesc cu un om care a lucrat in contrainformatii. Mi-a spus ca exista multe puncte in Romania cu o energie ciudata, puncte despre care exista informatii, existau si ianinte si exista si acum. I-am spus ca am fost la Bozioru / Nucu, m-am catarat pe stanca de la talharie si mi-a spus ca sunt norocoasa ca traiesc. A calculat ceva apoi mi-a spus ca sunt portal si e normal ca am supravietuit ( stia ziua de nastere, anul etc ). Apoi mi-a spus ca la Bozioru s-au facut experiemente militare si au constatat ca numai oamenii "portal" pot sa plece si sa se intoarca , trebuie sa se adune toti ca sa vedem ce este acolo , toti ceilalti ( ne-portal) doar dispar pur si simplu. acolo va avea acces o "colectie" de oameni portal, nu neaparat eu, ci unii cu o configuratie similara. Sincer .. credeam ca vobeste tampenii!

Acum cateva luni am descoperit tortuga.com si m-a tentat decodarea zilei de nastere ( astrologia, bat-o vina ) si ce credeti ca am obtinut ? << kin 39: Blue Cosmic Storm
I Endure in order to Catalyse
Transcending Energy
I seal the Matrix of Self-generation
With the Cosmic tone of Presence
I am guided by the power of Abundance
I am a galactic activation portal enter me >>

Andrea, prietena mea cea mai buna << kin 113: Red Solar Skywalker
I Pulse in order to Explore
Realizing Wakefullness
I seal the Output of Space
With the Solar tone of Intention
I am guided by the power of Universal Water
I am a galactic activation portal enter me. >>

Restul aici:
http://www.astrologicus.ro/viewtopic.php?f=9&t=933


http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

maiami

la VALCEA este o zona cu multe aparitii de ozn-uri ca si la HOIA-BACIU, CLUJ
asta nu inseamna ca nu sunt si alte zone cu aparitii de farfurii zburatoare :ufo: :rocket:
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

573fanM40

Biserici in care sunt reprezentate OZN-uri? Ducati-va la biserica Episcopiei Romanului,care este in interiorul zidurilor. Biserica este construita intre anii 1556-1558. Asta daca imi amintesc bine anii,pe vremea lui Petru-Voievod. Dupa ce ati intrat in biserica duceti-va in fata Altarului. Priviti tavanul turlei unde veti vedea scena Trinitatii,unde Porumbelul kr reprezinta Duhul Sfant este in interiorul unui obiect alb,oval,cu trei triunghiuri la care baza era lipita de oval.
Tot aici,pe peretele turlei,se afla scena Inaltarii,unde Domnul Isus se afla intr-o sfera la care jumatatwa de jos este cuprinsa de flacari.
La mijlocul bisericii se afla locul unde a fost o alta turla,care s-a prabusit in urma cu multi ani in urma unei furtuni puternice. A ramas doar tavanul.Si bine a facut

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05