Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Un nou Roswell video/sursa-necunoscut!

Creat de jackie28t, 20 Iulie 2006, 21:52:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

Un nou Roswell video/sursa-necunoscut!



CitatNew footage of an alleged alien has surfaced yet again, this time supposedly being from the Roswell 1947 crash site in what appears to be a chaotic scrambling of military officials as they load a dead or possibly injured alien onto a stretcher.

Similar to when the Alien Autopsy footage hit the public (1995) this new footage is bound to stir up a lot of controversy. Yet, unlike the alien autopsy, the release of this footage is not a "media event" nor is it being made available in a special TV show, or feature DVD. The source of this video at this time is unknown.

Puteti vedea acea secveta apasand p legatura de mai jos si ruland putin in jos pagina cu sursa.Sursa este necunoscuta cea ce face ca totul sa fie ceva mai mult decat un mister. :roll:

http://www.alienvideo.net/new-roswell-alien-footage.php

Vizionare placuta si comentariile pro sau contra intr-un mod serios si matur sunt binevenite. :-D

jackie28t

Iar daca cineva de-aici are mai multe informatii despre acest scurt film sau vede ceva la care duce spre o suspiciune...atunci ar fi ceva minunat daca ne-ar putea lasa instiintati indiferenta daca este doar un mic detaliu sau un link care duce la o alta sursa 8-)

jackie28t

Uitandu-ma din nou la acel impresionant filmulet,eu spun ca este o secventa reala...na, ca sa va atzatz um-pic. :evil:

Mihai_Tm

La prabusirea aia din Rusia am vreo 2-3 videoclipe,e cam pe bune dar eh,nu se poate sti cu adevarat.Si eu m-am gandit la teoria asta,ca ,,micii cenusii'' asa cum ii numesti tu n-au suflet sau in principal sentimente,dar fara probe solide...

udar

In zilele noastre filmele de genul celui postat de tine sunt foarte usor de falsificat...

Daca sunt usor de falsificat nu inseamna automat ca acesta este un fals, desigur... Cu toate acestea am reticente in a-l considera "real".

Cred ca in ziua de azi nu prea poti avea incredere in nimic din ce se posteaza, si cred ca doar in momentul in care vom vedea cu ochii nostri extraterestri, doar atunci vom putea afirma ca suntem 100 % convinsi...

Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

udar

Si apropo de extraterestri. Credeti ca toti extraterestrii sunt fiinte fara suflet, deci fara constiinta si emotii?

Daca multe dintre rapirile de catre greys sunt adevarate, atunci intr-adevar ar trebui ca aceste entitati sa nu aiba emotii. Totusi, sunt multe exemple de extraterestri tip ingeri, care par a avea o dragoste imensa pentru oameni.

Pun deci aceasta intrebare. Sunt toti extraterestrii insensibili? Sau doar unii? Simt ei senzatii? Simt ei durere? Astept opiniile voastre...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Citat din: udar din  29 Iulie 2006, 10:04:05Daca multe dintre rapirile de catre greys sunt adevarate, atunci intr-adevar ar trebui ca aceste entitati sa nu aiba emotii. Totusi, sunt multe exemple de extraterestri tip ingeri, care par a avea o dragoste imensa pentru oameni.
Ai dreptate aici udar,
As spune ca unii extraterestrii veniti din alte dimensiuni pot lua forma fizica,adica infatisarea unui personaj din subconstientul nostru.Pe scurt poate aparea in fata noastra chiar si ca un bun prieten care a murit acum 10 ani dar care il avem inca in minte adica in subconstient.

Sunt sigur ca fiintele extraterestre inteligente care sunt off-planet sunt de mai multe feluri si cu diferite caracteristici.Nu am vazut niciodata un extraterestru dar din temele mele de-acasa facute pe acest subiect as spune ca unii (dintr-o anumita rasa)sunt foarte dezvoltati intelectul decat spiritual.Nu cred ca ei pot planga sau rada deci intr-o oarecare masura ei ne cerceteaza emotiile noastre pamantene.Pentru ei astfel de emotii este un lucru inexplicabil.Unii extraterestrii as spune ca nu au suflet deoarece sunt foarte multe ''papusi'' extraterestrii fabricate in laboratoarele secrete militare pentru anumite scopuri pe care poate le voi spune la timpul potrivit.Acele clone seamana fizic cu extraterestrii de teapa lor,cei adevarati dar sunt controlati prin programe compiuterizate.Adica cam goi pe dinauntru.

Elvin

       Eu am precizat numai ca cenushiii [dar si reptilienii] nu au constiinta individuala, nici emotii si ca sunt conectati la mintea colectiva care ea insasi se afla sub control demonic Micii greys, si reptoizii sunt manipulati de catre nishte entitati foarte foarte 'batrane' aproape imemoriale, care intr-un trecut s-au rupt de la ordinea cosmica naturala, s-au 'razvratit', si de aceea au fost downgradati pana la nivelul nostru fizic. Unde ei au preluat controlul asupra unor civlizatii de ordin fizic precum aceshti reptilieni. Aici apare problema pentru ca 'papusharii' AU constiintza individuala, precum si emotii, negative [ura, mandrie dusa pana la scleroza, dar si frica extrema ca ar putea fi anihilati]. Aceste lucruri pot fi confirmate din toata traditia creshtina despre diavoli, dar si din incursiunile pe care spioni psi le-au efectuat in aceste baze subpamantene. Cel care a spionat baza Dulce [pronuntzat Dul-see] s-a ghidat dupa intensitatea comenzilor venite catre cenushii si intr-un final a ajuns intr-un loc unde a simtit 10 prezente formand un consiliu, care coordona toata activitatea din baza, dar si un lider suprem al lor. Ce este culmea, aceshti 10 demoni de elita nu au simtit prezenta spirituala a omului, numai Liderul l-a 'simtit' si s-a luat dupa el pana l-a ajuns in locul unde se afla asta cu trupul. Ce a simtit omul, am scris mai sus : mandrie fara limite, ura de nevindecat, si frica extrema a Liderului ca ar putea fi exterminat, si e de mirare cum o fiinta subspatiala se poate teme de ne-existenta
     Cat despre ingeri, ei oarecum ies din sfera ufo. Aceshtia nu se deplaseaza in ozn-uri, ori eu m-am referit la pilotii ozn   in acel post. Si Stiti ceva ? despre ingeri se poate spune acelasi lucru : poate emotionless, dar sigur fara constiinta individuala, iar coordonarea o face o putere binevoitoare, careia ii spunem Dumnezeu. Ei au renuntzat la individualitate si executa comenzile fara nici o impotrivire sau macar sa intrebe 'de ce'. Sa se observe un lucru: De cand exista randuiala calugareasca a oamenilor, de peste 1600 de ani, calugarii au fost intotdeauna denumiti "ingeri in trup" de catre toti ganditorii creshtini. Oare de ce credeti ? Pentru ca similar ingerului, calugarul isi 'taie' voia proprie si executa instructiunile venite de la staret, care este coordonator pentru monahi la fel cum Dumnezeu este pentru ingeri. Iata un punct comun surprinzator : monahii, ingerii, cenushiii, reptilienii etc. Toti fara constiinta individuala [primii se straduiesc, ceilalti 3 din oficiu], si cat mai fara emotii

jackie28t

Greu de spus Elvin,deoarece nu avem informatiile necesare pentru a trece direct la asemenea concluzii. 8-)

udar

Filmul acesta este o secventa din filmul artistic Alien Autopsy (2006)...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Citat din: udar din  19 August 2006, 12:10:49
Filmul acesta este o secventa din filmul artistic Alien Autopsy (2006)...
Esti sigur de asta Udar? :roll:
Eu inca nu am apucat sa vad filmul Alien Autopsy (2006)
Este exact aceasi secventa ca si in filmul pentru cinema?
Inseamna ca s-a gasit si explicatia.Merci Udar pentru aceste informatii. :wink:

udar

Sunt foarte sigur... Nu vreau sa-ti stric placerea de a te uita la film, dar acesta este ceea ce s-a pastrat din asa zis-ul FILM REAL al autopsiei... Acu din punctul meu de vedere e clar ca daca a aparut in film deja el clar este ceva artistic, dar s-ar putea, daca intr-adevar Santili a vazut un astfel de film real, sa fie foarte apropiat de ceeace a vazut el? E foarte dificil in ziua de azi sa descoperi adevarul :(

Filmuletzul este clar din filmul artistic. In film e chiar mai mare cu vreo 3-4 secunde...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  


Siberia

#13
Citat din: elena78 din  29 Februarie 2012, 00:14:23
Dead Alien bodys from Roswell UFO crash? HQ Leaked 2011 HD

Din pacate, imaginea este preluata de pe un site care prezinta diferite realizari in domeniul efectelor speciale.
Aceste "papusi" au fost realizate de Mike Fields si echipa sa pentru serialul X-Files.



Daca doriti sa va mai incantati retina cu cativa "extraterestri" morti, puteti sa-i gasiti la urmatorul link:

http://makeupfx.borec.cz/B.Xfiles.html
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

#14
Jaime Maussan promite ca ne va arata "the smoking gun" in deja enervant de sucitul / invirtitul caz Roswell. :-)
http://massufosightings.blogspot.ro/2015/02/exopolitical-disclosure-or-deception.html

Sfatosul ufolog isi bazeaza "amenintarea" pe niste poze Kodachrome garantat a fi fost cica facute-n 1947 (si practic imposibil de-a fi falsificate/CGI-zate) de catre un ex-geolog american, care se pare c-ar fi lucrat in acea perioada taman prin zona Roswell (detaliu deloc secundar: nevasta-sa era cam... spioanca 8-) din trei litere.)
https://www.youtube.com/watch?v=Z5T9dt3nRJw

Din frinturile de probe aratate pina acum ar rezulta in orice caz ca n-a fost vorba de eventuali mongoloizi mutanti trimisi de nazisti (sau sovietici, depinde de sursa speculatiilor) ca sa-i buimaceasca :-D pe 'merigani.

P.S. Om trai si-om vedea/judeca noile dovezi, dar tot nu-s de acord cu entuziasmul unora, care zic deja ca asta va fi THE Disclosure.
Nici vorba zic eu, atita timp cit habar n-avem (si nici n-o sa avem dupa 5 mai... nu ma credeti? mai vorbim dupa) ce anume catau ET-ii aia EBEnosi :martiansad: p-acilea, de unde veneau si/sau ce-au sifonat serviciilor supravietuitorii ET confirmati de citiva cercetatori seriosi ai crash-ului respectiv (unul din multele - ca si ET-ii ie oameni :lol: si li se mai desfac si lor shoroabele la OZeNiciuri.)

(Later Edit): Am postat taman aici si ca sa [imi] demonstrez cit de "friabile" sint informatiile de pe net, majoritatea evaporindu-se fara urme in doar citiva ani (v. postarile de mai sus.) Un motiv in plus sa meditam la (in)utilitatea agitatiei mele/noastre pe atit de efemerele forumuri.

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/