Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Legaturi catre stiri interesante!

Creat de jackie28t, 12 Iulie 2006, 01:12:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 15 Vizitatori vizualizează acest subiect.

romulus

Din cate imi amintesc, unii "analisti" dadeau ca sigur  :-D  prin vara trecuta, septembrie/octombire 2010 ca  se va produce declansarea conflictului in Iran. Iata ca n-a fost sa fie .
Poate ca aum o nimeresc ! In orice caz, unele indicii ar fi, dar pana nu se produce "evenimentul" declansator, sunt doar zvonuri !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Ganditorul

#1786
CitatAurore boreale au putut fi zarite astazi in mai multe de jumatate din teritoriul Statelor Unite.


Ioi Doamne ... I-o palit Lumina Violet exact cand se dadeau belicosi cautand razboi prin lume - ieri parca cautau razboi in Iran si bombe prin Romania !  :martiansad: :rainbow:
Nu credeti ca-i cam rapida reactia Luminii Violet ??

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

S-au luat dupa Gagarin si au cazut si ele cu ciocul in jos...ce le-o fi apucat asa deodata pe toate?  :-o
http://z-e-i-t-e-n-w-e-n-d-e.blogspot.com/2011/10/over-6000-dead-birds-in-ontario-canada.html
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

angellla29

#1789
Citat din: Ganditorul din  25 Octombrie 2011, 21:07:02
Ioi Doamne ... I-o palit Lumina Violet exact cand se dadeau belicosi cautand razboi prin lume - ieri parca cautau razboi in Iran si bombe prin Romania !  :martiansad: :rainbow:
Nu credeti ca-i cam rapida reactia Luminii Violet ??

Nu Lumina Violet ar trebui sa-i paleasca pe astia ci  niste emisii de raze gamma ...dar nu pe ei...saracii...ci pe  aia de la Pentagon si White House...

Ceea ce a postat Lylyt imi aduce aminte ca s-a intamplat si la noi....cu ceva timp in urma

Ganditorul

#1790
CitatNu Lumina Violet ar trebui sa-i plaesca pe astia ci  niste emisii de raze gamma ...dar nu pe ei...saracii...ci pe  aia de la Pentagon...

Ha ha ha ...bine zis... Dar alora de sub Pentagon nu le urezi nimic ? Ceva despre efectul razelor gamma asupra ... ciclului la ratze ?
Explicatia cu "exploziile solare" nu prea tine ... ce, Soarele si exploziile lui sunt confiscate, cumparate si se manifesta doar pe cerul nord american ? In cazul ipotezei exploziilor solare... radiatiile alea ce provoaca acel spectacol luminos superb sunt doar pentru americani ? Dedicatie speciala de la Sfantul Soare ?

angellla29

Citat din: Ganditorul din  25 Octombrie 2011, 21:33:20
Ha ha ha ...bine zis... Dar alora de sub Pentagon nu le urezi nimic ? Ceva despre efectul razelor gamma asupra ... ciclului la ratze ?

Era ceva de genul "Efectul razelor gamma asupra anemonelor" cu Olga Tudorache,,,dar daca tu vrei asupra bietelor ratuste...nu am nimic impotriva...Pentru cei de sub Pentagon...te las pe tine sa gasesti o solutie...sa se duca.....unde vor ei....dar sa nu ii mai vedem pe aici, pe Terra :evil:

Nicipreaprea

Citat din: Ganditorul din  25 Octombrie 2011, 21:07:02
Ioi Doamne ... I-o palit Lumina Violet exact cand se dadeau belicosi cautand razboi prin lume - ieri parca cautau razboi in Iran si bombe prin Romania !  :martiansad: :rainbow:
Nu credeti ca-i cam rapida reactia Luminii Violet ??

Au venit Andromedanii ?  :rainbow:
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

angellla29

#1793
Citat din: Siberia din  25 Octombrie 2011, 18:55:47
Aurore boreale au putut fi zarite astazi in mai multe de jumatate din teritoriul Statelor Unite.

AURORAS IN THE USA: A coronal mass ejection (CME) hit Earth on Oct. 24th at approximately 1800 UT (2:00 pm EDT). The impact strongly compressed Earth's magnetic field, directly exposing geosynchronous satellites to solar wind plasma, and sparked an intense geomagnetic storm. As night fell over North America, auroras spilled across the Canadian border into the contiguous United States.


http://spaceweather.com/

Mai fratilor...poate mi se pare mie ca e aproape miezul noptii...dar in imaginea postata de Siberia ....mai ales acea imagine in centrul ei...parca ar fi imaginea unui inger...ia priviti mai atent....Eu cred ca americanii isi testeaza dispozitivele holografice...alea ceva de genul Blue Beam...dar nu prea le reusesc.....Gata...daca am inceput sa vad ingeri....cred ca trebuie sa merg sa ma odihnesc :wink:

Ganditorul

Parca a mai fost stirea asta dar nu sub aceasta fosrma finala
O singura corporatie uriasa conduce lumea
[urlhttp://www.ziuaveche.ro/business-2/economic/o-singura-supercorporatie-uriasa-conduce-lumea-56473.html][/url]

Siberia

#1795
Ieri nu intelegeam de unde au aparut aurorele boreale in Statele Unite.
Asa ca am zis, hai sa arunc un ochi pe ISWAC ca sa vad efectul carui CME urias ar trebui sa fi fost (de obicei aceste efecte se vad la 3-4 zile distanta dupa o eruptie solara).
Asa ca am deschis din bara site-ul cu pricina si acesta deschide aplicatia updata la zi:
http://iswa.gsfc.nasa.gov:8080/IswaSystemWebApp/iSWACygnetStreamer?timestamp=2038-01-23+00%3A44%3A00&window=-1&cygnetId=261

Nu vad nici un efect notabil indreptat spre Pamant sau spre Marte (prin 22 fusese o eruptie care ar fi trebuit sa-l afecteze), dar vad data din link: 2038-01-23.
Imi zic: ce naiba, NASA traieste in viitor ???
Schimb data din link cu 2011-10-25, aceeasi imagine.
Schimb data din link cu 2011-10-24, o cu totul alta imagine pentru aceeasi perioada...
http://iswa.gsfc.nasa.gov:8080/IswaSystemWebApp/iSWACygnetStreamer?timestamp=2011-10-24+00%3A44%3A00&window=-1&cygnetId=261

Am eu o problema vizuala ??? Voi ce vedeti ???

Nu stiu unde as fi putut posta asta... Scuze daca nu e sectiuna potrivita.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Casiopeea

#1796
Mie nu imi apare nimic anormal. Si am incercat sa introduc la data zilele ce le-ai sugerat tu...si tot nimic! :|

angellla29

#1797
Contabilii: Criza financiara va atinge varful in 2012

"Romania nu a ajuns inca la un nivel maxim al crizei economice, el fiind atins abia ain 2012. De ce e bine sa stim toate aceste lucruri din timp? Pentru ca firmele au astfel sansa de a se orienta si a-si regandi afacerile, sustin reprezentantii organizatiei mondiale a contabililor profesionisti.
Andreea Stanciu, director ACCA Europa de Sud-Est explica pentru Ziarul Financiar ca studiile realizate prevad ca situatia  la nivel global sa devina din ce in ce mai dificila in perioada 2012-2013.

In plus, aceasta anticipeaza o continuare a falimentelor, cauzate de scaderea cererii.

Cazul Nokia nu va fi unul izolat, spun autoritatile. Si alte companii se vor retrage din Romania, se vor retrage o parte din investitorii mari din industrie, tot asa cum in zona de retail va continua deschiderea de magazine, spun reprezentantii ministerului Economiei, citati de ZF.

Potrivit Andreei Stanciu, se va dezvolta in continuare industria serviciilor, iar firmele ar trebui sa se orienteze catre acest sector. Astfel, producatorii vor trebui sa tina cont tot mai mult de pachetul de servicii care insoteste un produs si sa constientizeze ca ele vor deveni tot atat de importante ca si produsul in sine."

http://www.business24.ro/macroeconomie/criza-financiara/contabilii-criza-financiara-va-atinge-varful-in-2012-1496943


Ce dracu doar ce "ne-am obisnuit".....si inca nu a atins "varful"...sa vedeti la anul...ce bucurii o sa avem...dar e bine...noi suportam orice....chiar si cianura la pahar....Ma intreb ce o sa facem la anul? Incepem sa vindem din casa? Daca deja nu am facut-o....Ne luam 3 slujbe? Si la iarna 2012-2013...3 paltoane pe noi? Gata...ca m-am saturat si imi vin dracii....Asta nu mai e viata....e o condamnare la o ...moarte lenta...

Ganditorul

Am reluat stirea de mai sus...scuze, nu am vazut ca nu mergea linkul.

O singura corporatie uriasa conduce lumea
http://www.ziuaveche.ro/business-2/economic/o-singura-supercorporatie-uriasa-conduce-lumea-56473.html

Siberia

Citat din: Casiopeea din  26 Octombrie 2011, 12:10:43
Mie nu imi apare nimic anormal. Si am incercat sa introduc la data zilele ce le-ai sugerat tu...si tot nimic! :|

Uite ce vedeam eu (am verificat pe doua calculatoare diferite in doua locatii diferite).
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti