Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Legaturi catre stiri interesante!

Creat de jackie28t, 12 Iulie 2006, 01:12:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

prodcomb

Inca una din incercarile celor de la ASFAN de "a iesi pe piata"!
Dar nu prea au cu ce; ceeace prezinta ei, eu le-am demonstrat ca nu sunt ceeace cred ei ca sunt.
Numai ca ei nu pricep deloc!
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit


Vlad6

intradevar,foarte interesanta filmarea.

Fr0styan

deci copacii ocupa "spatiu",au forma si te poti catara intr-unul cand esti in lumea de dincolo?  :lol:

OM

Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

Luck

Aceasta stire (situatie) trebuie urmarita atent.... Poate fi samanta de la care lucrurile sa se schimbe complet.


mr

"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Urban

Citat din: mr din  23 Noiembrie 2010, 13:07:49
http://www.antena3.ro/externe/fostul-international-eric-cantona-propune-falimentarea-bancilor-prin-retragerea-economiilor-113763.html
Interesant! Oare cat mai are de trait mr. Cantona?

Initiativa e interesanta si ar putea avea succes dar nu la noi in tara.
Oricum nu are importanta cat mai are de trait, daca ar fi macar 100 de persoane ca el (ma refer la persoanele publice) chestia cu angajatul rachetilor nu ar mai avea succesul scontat... de murit oricum murim cu totii, chiar daca momentan ne credem nemuritori (si in virtutea ideii asteia acumulam intruna)
De urmarit stirea si cum evolueaza situatia.

romulus

Citatar putea avea succes dar nu la noi in tara.
Corect!
Pentru ca la noi aia aplica o alta strategie : prin metode "specifice" si identice cu cele folosite de serviciile secrete in operatiuni "murdare",  cum ar fi : folosirea agentilor de influenta, a  santajului, crimei etc. au determinat pe ":decidentii" politici sa indatoreze statul roman intr-un asemenea hal incat practic ne-am pus singuri streangul de gat .
Acum nu urmeaza decat ca cei care folosesc bancile ca si  "scula/unealta" sa stranga !
Iar  noi (adica cei de aceeasi nationalitate cu noi, pe care indeobste ii denumim romani ) vom scoate mai intai - incet dar sigur -  limba de un cot si apoi, la vointa alora , vom sucomba, gratios !Aferim !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

OM

Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

mr

"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Xanadron

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

melanogaster36

Se pare ca relativ in curand vom deveni nemuritori asemeni zeilor creatori.Sa fie oare in beneficiul intregii umanitati aceasta descoperire epocala?

http://www.newz.ro/stire/115705/secretul-'tineretii-eterne',-descoperit-de-cercetatorii-americani.html