Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

INGERI CAZUTI ZILNIC !!!

Creat de APOLLO, 22 Iunie 2006, 03:08:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

APOLLO

Treaba asta cu ingerii cazuti este ceva foarte serios din moment ce in foarte multe locuri din lume s-au semnalat aceste aripi de inger si s-a facut chiar si o inregistrare terifianta undeva intr-o padure din Spania.Lucrurile devin si mai extraordinare pe zi ce trece din cauza faptului ca in fiecare zi aproape apar cazuri noi.Vedeti linkurile si inregistrarea video http://www.youtube.com/watch?v=KiT4KaIGnHM http://www.frappr.com/wingsightings
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

2012

nu stiu ce obervi tu acolo in bezna aia ...putin plauzibila treaba ....

udar

Pica ingerii astia ca si MIG-urile noastre!!!  :lol: :lol: :lol:
Sa le gaseasca si lor cutiile negre!  :-D :-D
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

Skywalker

  Sa revenim la tema initiala de discutie.


  In primul filmulet e cam greu sa-ti dai seama de fapt ce cauta ei. Din textul alaturat imaginii, reiese ca ei au gasit o creatura misterioasa. Iar creaturile misterioase nu sunt in aceeasi categorie cu ingerii.
   Iar despre pozele de pe intreg mapamondul cu ingeri si aripi de ingeri, ... ce sa zic, unele aripi mi s-au parut asa de perfecte incat pareau a fi fost facute de oameni.

La capitolul ingeri, o mare enigma o constituie pletele de ingeri si probabil la asta ai vrut sa te referi, Apollo.

Despre pletele de ingeri

  Pletele de ingeri sunt probabil printre cele mai misterioase obiecte care cad din cer. Relatarile le descriu ca fiind fire delicate, dintr-o matase alba, in suvite lungi de pana la 145 m. Pot fi insa si foarte rezistente, asa cum a aflat capitanul navei Roxburgh Castle, intr-un incidenmt care s-a petrecut in 1962. A observat fire albe agatate de parapetul navei sale, dar si mici gogosi din acelasi material care inca plutesc pe cer. Cand capitanul a incercat sa inlature suvitele, n-a putut sa le destrame; dar, peste doar cateva minute, acest material ciudat a disparut.
   Un om de stiinta care a analizat pletele ingerilor isi descrie concluziile cu privire la acest fenomen:"Cercetarile mele au aratat ca parul de ingeri este destul de instabil si se degradeaza in contact cu oxigenul. La scurta vreme dupa ce cad pe pamant, dispar. Cateva monstre au fost pastrate, fiindca, la scurta vreme au fost sigilate in vid. Analiza a aratat ca structura lor contine silicon, magneziu, calciu si bor. Suvitele din laboratorul nostru nu sunt, deci, de natura extraterestra, si totusi, sunt deosebit de stranii. Nu am mai vazut nimic asemanator cu aceasta substanta. Nu pot spune ca vin de la OZN-uri sau nu."

   Insa multi asociaza pletele de ingeri cu fenomenul OZN. Adevarul este momentan dincolo de noi.
Voi reveni

udar

Citat din: Skywalker din  23 Iunie 2006, 23:29:06
Cateva monstre au fost pastrate

Mostre, nu "monstre".

Nu cred nici o boaba din povestile astea cu aripi cazute din ceruri si ingeri ce chelesc...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

Skywalker

Scuze de greseala aia cu mostrele. A fost din graba.

  Sa stii, Udar, ca pe langa acele multe facaturi, mai exista si cateva dovezi autentice cu origine necunoscuta si inexplicabila. Dupa sesiune, voi scrie mai multe la capitolul asta.

udar

Citat din: Skywalker din  25 Iunie 2006, 09:57:42
Scuze de greseala aia cu mostrele. A fost din graba.

Nu-i bai, si eu era sa scriu de 2 ori "monstre" :D

Citat din: Skywalker din  25 Iunie 2006, 09:57:42
  Sa stii, Udar, ca pe langa acele multe facaturi, mai exista si cateva dovezi autentice cu origine necunoscuta si inexplicabila. Dupa sesiune, voi scrie mai multe la capitolul asta.

Mie mi se pare destul de trasa de par ideea unor ingeri inaripati. Daca pamantul este rotund, si in afara sa este vidul, atunci unde sa zboare ei cu aripile lor cazatoare?
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

toma

Citatpletele de ingeri
nu sint altceva decit vechile sisteme pasive de bruiaj radar! (de ce naiba ar napirli niste fiinte atit de superioare?????)
"Ingerii" astia, nu credeti ca le era mai simplu sa leviteze sau sa aiba la indemina un... ma rog, "motor antigavitational" portabil? Si de ce neaparat ....pene? Nu era mai simplu o membrana???
Mai oameni buni, puneti capul la contributie!!!!!!!
 
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

Skywalker

Salut Toma, salut tuturor
Daca ele se numesc "plete de ingeri", nu inseamna neaparat ca sunt chiar din parul ingerilor. A nu se uita ca ingerii sunt niste fiinte spirituale, care nu naparlesc, nu chelesc si carora nici nu le cad aripile. Ele vin din alte dimensiuni, iar noua ni se arata uneori si atunci in momente de criza. Nici atunci nu se pot vedea tottimpul, iar cand apar, ele se vad sub forma unor naluci, si nicidecum ca ceva material ca noi. Iar pletele de ingeri au o cu totul alta origine.

Citatnu sint altceva decit vechile sisteme pasive de bruiaj radar!
Posibil sa fie si asta originea lor. Insa as dori mai multe detalii, daca poti sa-mi dai.

IONUT

"plete de îngeri" - mi se pare o denumire dată cam în grabă. Îngerii nu sunt fiinţe materiale, poate se poat materializa, dar asta e altceva.

APOLLO

Vad ca subiectul meu a fost luat in deradere.Expresia de "INGER CAZUT" nu trebuie luata ad-literam.Totusi acele aripi si creatura aia din padure sunt ceva foarte neobisnuit si bizar.Daca aveti chef sa radeti in continuare , datii drumul.Vad ca acest forum s-a umplut de useri foarte usor de distrat.Decat sa comentati aiurea mai bine nu ati comenta deloc.Suntem multi care n-avem chef sa va vedem hizlindu-va prin emoticons.Pt. asta exista Messanger.Nu comentez mai departe acest subiect legat de "Ingeri Cazuti".
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

toma

CitatInsa as dori mai multe detalii, daca poti sa-mi dai.
Treaba e simpla si se bazeaza pe fizica!
In citeva cuvinte si fara formule( :lol:) : un fir poate fi considerat o antena. Prin varierea lungimii lui se acordeaza cu emitatorul si, intrind in "oscilatie" (rezonanta, rezonator), se comporta la rindul lui ca o antena emitatoare. In domeniul radar, lungimea de unda este mica asa ca este usor sa facem astfel de "antene" emitatoare pasiv. Cum se proceda: din avioane se aruncau folii de staniol cu lungimea egala cu lungimea sau parti din lungimea de unda cu care emitea statia radar. Acetea "fire" devin antene pasive, emitind la rindul lor unda radio, dar de intensitate mai mica. Exact ce trebuie ca pe ecranele radar sa apara un semnal asemanator cu amprenta unui "blok" masiv de bombardament. Sau daca aceste benzi erau suficient de multe, intreg ecranul devenea lumios, pe el ne mai putindu-se "citi" nimic, statia fiind practic "oarba"! Restul il banui si tu....   
Se mai foloseau baloane de care se legau astfel de benzi de staniol, aparind astfel pe ecranele radar ca tinte solitare.
A fost o tehnica de bruiere destul de eficace ... intre timp echipamentele s-au perfectionat putind face distinctie intre tinte reale si false iar "orbirea" statiei se rezolva prin schimbarea imediata a frecventei. 
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

Skywalker

Studiind mai cu atentie aripile de inger, am dat de pozele astea, care cred ca sunt destul de relevante:






Aripile sunt aratate intr-atat de aproape, incat se vad detaliile lor. Pe o aripa chiar se vede capatul unui "cadru", pe care sunt inserate penele. Ca se vede clar ca e vorba de pene de pasare. Se pare ca aceste aripi nu se incadreaza nici macar in categoria pletelor de ingeri.
 
  Ingerii sunt fiinte spirituale si nu au cum sa aiba asemenea aripi. In paginile Bibliei, ingerii sunt mentionati de 300 de ori. Insa cei mai multi sunt infatisati ca fiinte lipsite de aripi, ce pot lua forma umana.Singurele exceptii sunt heruvimii si Serafimii si un inger femeie descrisa in Vechiul Testament.

Skywalker

Insa ar putea exista niste raspunsuri

Oamenii-pasari

1877-1890

Deasupra cartierului Brooklyn si-a facut aparitia un "om in negru", avand niste aripi mari si facand tot felul de acrobatii deasupra capetelor oamenilor infricosati. Miscarile lui semanau cu cele ale unui inotator.

1936, regiunea Pavlodar, Kazahstan
  
   E.E. Loznaia, pe atunci o fetita de 15 ani se plimba pe o poeca pustie cand, uitandu-se in sus, a avut in fata ochilor o imagine inspaimantatoare: un om imbracat cu totul in negru, care mergea prin cer. Parea sa poarte un coif, iar in spate ducea ceva asemanator unui rucsac. Cum faptura a trecut pe deasupra tinerei inspaimantate, aceasta a putut sa observe ca acolo unde ar fi trebuit sa fie fatza, era de faapt o intreaga suprafata neagra.

In 1946, un grup de turisti din San Diego au fost martorii unui straniu eveniment: un obiect albastrui si cu aripi s-a ivit pe cer. Semana cu un liliac urias.

6 ianuarie 1948, Chekalis, Washington

B. Zakowski aude un zgomot ciudat, dupa care se uita pe cer. Acolo vede un om cu aripi de argint. Acesta zbura la o inaltime de aproximativ 10 metri.

27 noiembrie 1966, West Virginia

Connie Carpenter, o fata timida, sensibila de 18 ani, se indrepta cu masina spre casa, la ora 10,30 dimineata. Trecand pe langa regiunea pustie din afara localitatii New Heaven, West Virginia, vede deodata o imagine uriasa colorata in gri. Avea forma unui barbat, dar era mult mai mare. Avea pe putin doi metri si era foarte lat la spate. Fata nu a fost atrasa de marimea lui, cat de ochi - niste ochi mari, rotunzi, emanand o lumina rosie si uitandu-se fioros la ea cu un efect hipnotizator nemaipomenit. Connie incetini masina, uitandu-se ingrozita la aparitia aceea. In acel moment, din spate ii aparura o pereche de aripi.

Desfacute, aripile au avut aproximativ tei metri. Era insa clar ca nu putea fi vorba de o pasare obisnuita, ci mai degraba ceva ca un om ce-si lua zborul de pe Pamant. Aripile nu si le misca.

Pe langa acestea, au mai fost inca numeroase cazuri de semnalari de oameni-pasari. Aceste aparitii pot fi impartite in trei categorii distincte:

1) omul cu aripi, care este si proportia cea mai insemnata a cazurilor

2)pasarea gigant, dar atat de mare, incat ea devine o imposibilitate biologica. Poate o astfel de pasare era cea descrisa de Spooky si Jackie28t la http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,492.0.html

3)demonul monstru, cu ochi rosii, aripi de liliac si corp uman.

  Fiintele cu aripi constituie o parte esentiala a folclorului fiecarei culturi. Ex: basoreliefurile mesopotamiene si egiptene care reprezinta oameni sau animale inaripate.

-In mitologia indiana este Garuda, o pasare sacra jumatate om, jumatate pasare, avand atat picioare cat si aripi si purtand arme.

-In mitologia japoneza, exista Karasu, o creatura cu un cioc, gheare si aripi de pasare si cu trup de om.


Pentru APOLLO_1:
Nu stiu la cine te refereai cand ai spus ca luam in deradere aceste aripi de ingeri, dar sa sti ca de la inceput, de cand ai postat acest articol, am cercetat cu atentie si seriozitate fenomenul. Iar pletele de ingeri reprezinta ceva la fel e serios ca si aripile, insa poate si mai incarcat de mister. Daca nu stiai de ele, macar ai aflat acuma.

toma

Frumoase penele alea de strut!
Aripile alea nu ar trebui sa aiba si nitzcai piele, ceva structura osoasa, ceva muschi????
Si mai intreb o data: daca vin de pe unde vin, "Ingerii" astia, nu credeti ca le era mai simplu sa leviteze sau sa aiba la indemina un... ma rog, "motor antigavitational" portabil? Si de ce neaparat ....pene? Nu era mai simplu o membrana???
"Ingerii" au fost creati de biserica pentru a mai scutii pe Dumnezeu de unele obligatii marunte! Daca zborul, cu pene sau membrana, ar fi fost atit de ideal pentru evolutia speciilor, acum am fi avut si noi aripi! Sau, vorba unui coleg, daca Pamintul era impinzit de sosele, acum am fi avut roti, nu picioare! :lol:
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)