Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Expeditie Padurea Baciu, Cluj de Sanziene (23,24,25 Iunie 2006)

Creat de spooky, 19 Iunie 2006, 15:03:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ady73

Simt oarece tristete sau parere de rau?! ...

Permiteti-mi sa va intreb pe cei din Corpul Expeditionar Baciu :
Cum a fost? Ce a fost? Ati fotografiat ceva, cumva?

Scuze ca insist, caci de felul meu sant chiar curios, si-au trecut 5 zile de tacere pe Forum pe acest subiect...


PS : Ce-s cu cele doua ozn-uri lumini care se pare ca s-au obs. pe 23-24 iunie '06, deasupra Padurii Baciu, care zig-zag-au pe cer - in traiectorie de L, din cate am inteles?

Necunoscutul

Nu sunt nerabdator, dar sper ca veti posta fotografiile si jurnalul video (am auzit ca ati facut si asa ceva) pana la sfarsitul lui Iulie, nu?


8-)

neura


ryn

Pai in primul rand am investigat un cerc intr-un lan de grau si apoi, la numai o zi am plecat iar si am facut o investigatie la hoia di nou si am obtinut si niste materiale inedite si un interviu cu A patrut si cu dl Muresanu. Avem cam mult material de prelucrat si o sa dureze pana il vom face optim de publicat cam cateva zile

Necunoscutul


NeOm

 :cry:
    Din pacate am citit prea tarziu ,mor de oftica sigur as fi mers daca as fi aflat mai din timp.
   

AdiM

Inseamna ca se poate intra in padurea Baciu? Cineva imi spunea ca zona ar fi interzisa publicului, tocmai din cauza fenomenelor stranii care au loc in ea. Poate merge oricine acolo, oricind? Sau ati avut o aprobare speciala pentru cercetari?

ady73

In legatura cu fenomenele din Padurea Baciu-Hoia am gasit, iata foarte recent, un articol interesant despre concluziile la care a ajuns dr. Adrian Patrut.

http://www.evz.ro/articleprint.php?artid=266803

PS : Imi cer scuze pentru postarea acestui link, sper sa nu fi depasit limitele acestui topic...

ryn

In respectiva zona se intra asa cum intrii in sufrageria ta. O singura data cineva a pus sarma ghimpata in jurul unei poiene dar care a rezistat o zi sau doua...

Shadowman

  Salut ! Am si eu o mica intrebare : S-a mai schimbat ceva prin Padurea Baciu , din punct de vedere al curateniei ? Am fost prin 1998 in celebra padure ,unde am avut neplacerea sa gasesc aruncate printre arbori tot feluri de sticle de bauturi (spirtoase si carbogazoase) si diverse  insemne ale unor ritualuri sataniste (cranii de bovine protapite in cruci intoarse...)...
S-a schimbat ceva ? S-a mai igienizat locul ? Cine a fost de curind poate are amabilitatea sa-mi raspunda ...Please !   
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

ryn

Loc curat si luminat. Cei care vin din exterior acolo mentin mult mai bine curatenia decat bastinasii si pantofarii.

toma

E, a vazut careva barem un ozn? Vreo sinziana mai acatarii? Ceva plasmatice????
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

sxn_b


Skywalker

DAca vom reusi sa ne strangem mai multi si sa fimorganizati, vom reusi sa facem o expeditie. Locatii ar fi.
  Insa putem sa ne gandim de pe acuma la o viitoare expeditie

jackie28t

Citat din: sxn_b din  10 Noiembrie 2006, 20:56:40
O sa se mai faca si anul viitor vreo expeditie?
In fiecare vara se face o expeditie numai ca din pacate nimeni nu s-e straduieste sa se alature.Si m-am referit la vara acestui an 2006.
sxn_b, a-ti dau un sfat bun.Fii foarte de treaba cu toti cei de aici iar cand e vorba de expeditie sa fii primul care sa ridice mana sus.Defapt poti sa-ti  pui de pe acuma cativa banisori deoparte pentru buzunar.Cand este timpul de expeditie sa fii prezent.Te vei intalni cu echipa RUFON si alti colegi cea ce este minunat.Nu trebuie neaparat sa dai de urme de OZU'ri sau extraterestrii...expeditia in sine a-ti va da o bucurie si o memorie frumoasa plus ca vei avea multe de invatat unul de la altul.Credema! :wink: