Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Frumusetea Naturii!

Creat de jackie28t, 18 Iunie 2006, 15:07:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pri3st3ss

 :lol: :lol:  :roll: :wink:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Skywalker

Sa va dau si eu acum niste poze din natura:




Si iata aici si o poza facuta de mine in mijlocul naturii salbatice:
Din cauza ca e prea mare si nu vreau sa o micsorez, prefer sa dau numai linkul
http://usera.imagecave.com/manuelus/Peisaje/Rotationof4.jpg

  Si tot aici, daca nu sunt offtopic, as vrea sa va prezint si o mica amenajare peisagera. E adevarat ca amenajarile peisagere, din care fac parte si parcurile sunt creatii ale oamenilor, ele sunt inspirate de natura si au rolul de a-l reintegra pe om in mijlocul naturii, acolo de unde a si plecat. Asa ca va invit sa vedeti o idee de o amenajare pe o suprafata destul de mica, insa cu un efect decorativ puternic. Daca va place o sa va mai dau poze.


maya

Imagini reala frumoase pe Marte, nori cu conformatie regulata si o capsuna gasita de mina in punga de la piata(pentru care poate ar trebui sa o cenzurez "copy right"




prosecco

Salut!!!

faine de tot pozele voastre!TOATE!

m-am gandit sa pun si eu cateva poze facute de mine la o balta unde ma duc eu cand vreau sa ma relaxez.pozele sunt facute cu telefonul mobil,dar zic eu ca sunt destul de clare....so enjoy...sper sa va placa :grin:















o zi frumoasa in continuare

jackie28t

Foarte reusite si dragute sunt imaginile Prosecco.Multumim pentru postarea lor aici.Mai asteptam si altele pescarule.Frumos crap ai prins dupa cum se vede in ultima fotografie.apx.200gr crap sau caras? :-D

prosecco

ma bucur Jackie ca-ti plac pozele si mersi pt aprecieri :grin: ...... am o multime de genul.
pestele e un frumos caras :grin: ,cam asta predomina acolo unde ma duc eu.vara asta am fost aproape zilnic(profit de vacanta),mai ales ca e si foarte aproape de mine balta,eu stand la periferia orasului.

te invit la o partida de pescuit,daca te pasioneaza,peisajul e super,mai ales cand e putin inorat afara:P.nu mai zic de cate ori m-a prins furtuna pe acolo :grin:

mie imi place mult sa  privesc norii,mai ales vara,parca ma pierd in alta lume.vara sunt cei mai frumosi nori,nu conteaza ca sunt albi,pufosi sau sunt negri de ploaie......omul ar mai trebui sa mai ridice din cand in cand privirea spre cer...habar nu are ce pierde :)....so....daca aveti poze faine cu nori....nu va sfiiti sa le puneti aici.am sa mai pun si eu,ca am destule facute de mine...doar daca sunteti cuminti :)))

mersi


jackie28t

Cateva imagini pentru tine prosecco! :wink:


© Don Sanderson / Taken in Cedar Rapids, Iowa USA


© Martino Invernici / Mammatus from Italy.

Detin o galerie impresionanta cu multe imagini despre diferite feluri de nori.Fenomene naturale incredibil de minunate.De curand voi termina GALERIA si voi deschide acea pagine cu astfel de imagini si explicatiile acestor procese ce formeaza astfel de nori.Pe curand :wink:

prosecco

wooow jackie !!!!!ce faine sunt pozele!!!sigur nu sunt trucate?nici nu stiam de asemenea tipuri de nori :grin:

ce n-as da sa fiu si eu pe acolo....super poze ...mersi pt ele

astept cu interes sa termini galeria.....cam cat mai dureaza? :P

jackie28t

Cateva zile daca prind si timp potrivit.Te voi anunta numaidecat prosecco  :-D

prosecco

jackie astept numaidecat 



:grin:

jackie28t

Pana atunci iti urez o zi placuta la balta si bafta la pescuit prosecco :lol:
Fotografia de mai jos este fotografiata de CindyD pe data de 05 aprilie 2005 si reprezinta Lenticular Clouds



prosecco


paleoastronaut

super tare..ce este cargoul ala rosu..un mineralier?

prosecco

am impresia ca da paleoastronaut,e un mineralier :grin: ...e gigant cargoul....

pe mine m-a impresionat norul ala...nu stiu daca e trucata poza,dar nu cred.....am vazut ca jackie se pricepe la nori,poate ne ajuta el :grin:

jackie28t

Citat din: prosecco din  12 August 2006, 21:50:15pe mine m-a impresionat norul ala...nu stiu daca e trucata poza,dar nu cred.....am vazut ca jackie se pricepe la nori,poate ne ajuta el :grin:
prosecco,acea fotografie postata mai sus de tine cu acel cargou este o fotografie normala a unui peisaj mai ciudat :-D
Nu este trucata deloc.Este reala si intr-adevar acel nor ce se apropie este cam inspaimantator.Apropo,eu aveam acea imagine salvata in computer dar cand vroiam s-o adaug in galeria mea observasem ca o pierdusem defapt.Nu o mai gasisem deloc.Asa ca m-a surprins chiar cand am observat ca ai postat exact imaginea care-mi lipsea prosecco.Multumesc din nou.O voi adauga la galerie cu multumiri lui ''prosecco'' pentru tip. :wink:
Voi mai lasa o imagine pentru a nu se pierde credibilitatea imaginei de mai sus cu cargoul. 8-)
si sa nu uitam sa lasam si numele autorului cu copyright al fotografiei in cazul in care avem aceste date sau cel putin cateva informatii despre fotografie....
© Matthew Lane / Storm rolling in over Detroit Metropolitan Airport, Michigan, U.S.