Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Frumusetea Naturii!

Creat de jackie28t, 18 Iunie 2006, 15:07:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

maya

Incantatoare poze...
"Pietroiul" din poza asta e "cazut din cer"...este intr-o campie unde nu mai este nici urma de alte pietre si nu stie nimeni cum a ajuns acolo ( l-am vazut undeva in Suedia,o sa mai caut detalii)

Skywalker

Interesant pietroi, Maya!

Pentru cei care inca nu au fost in Bucegi sa vada Sfinxul, pentru cei care l-au vazut doar din fotografii, va pun la dispozitie imaginea Sfinxului vazuta din fata.

Aceasta poza face parte tot din colectia lui Pri3st3ss, insa am preferat sa o includ separat, tocmai ca sa atraga si mai mult atentia.


Din cand in cand, mai puteti da pagina inapoi, ca pledoaria de imagini inca mai continua.

darkness

waw... super poze, Skywalker si Pri3sr3ss
sunteti siguri ca ati pozat totusi Sfinxul? ma asteptam la ceva mai.....impunator...recunosc ca sunt un  pic dezamagit de starea proasta in care apare Sfinxul la ora actuala...

astept cu nerabdare si urmatoarele fotografii ale voastre!ati avut o vacanta pe cinste!!!
bravo pt toate fotografiile!!!

pri3st3ss

din pacate, darkness, asa arata in momentul actual Sfinxul ( da, e Sfinxul, nu e o pacaleala; e pozat din fata...atunci cand vom posta profilul, il vei recunoaste )...
si eu am fost un pic dezamagita... pentru un punct energetic important, ma asteptam la ceva mai "impunator", asa cum ai zis si tu....

cand vom avea timp, vom mai posta cateva fotografii cu o cascada si probabil castelul Bran....minunate locuri avem in tara asta....

pozele insa imi apartin in exclusivitate; dupa cum am precizat, sunt facute special pentru forum si pentru acest topic !
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

jackie28t

Foarte reusite imagini pri3st3ss.Multumim ca te-ai gandit si la noi.Asteptam cu drag si alte fotografii.Ele sunt oricand binevenite.
Si ca sa nu raman dator....
As vrea sa impart cu voi cateva imagini pe care le-am fotografiat in 2004
Se pare ca am avut norocul sa vad si pestisorul de aur  :-)


Apasati peste linkul urmator pentru a vedea fotografia in rezolutie mai mare:
http://pic.funtigo.com/img/h199970137_38142.jpg


Apasati peste linkul urmator pentru a vedea fotografia in rezolutie mai mare:
http://pic.funtigo.com/img/h196674129_40806.jpg

Sper sa va placa fotografiile.Mai multe imagini despre natura pe care le-am fotografia personal,le puteti vedea in galeria mea de fotografii pe care le-am expus intr-o pagina la care mai lucrez inca.Numai bine.
http://pic1.funtigo.com/valuca/?g=25463679&cr=1

Skywalker

Sunt frumoase toate pozele din galeria ta!
Le-ai facut cumva in ceva rezervatie naturala?

maya

foarte frumoase poze...pe cand niste poze in culori de pe Marte? :roll:

jackie28t

Citat din: Skywalker din  22 Octombrie 2006, 01:14:47
Sunt frumoase toate pozele din galeria ta!
Le-ai facut cumva in ceva rezervatie naturala?
Mersi Skywalker.
Ca sa-ti raspund la intrebare.Unele fotografii sunt luate din diferite ZOO si parcuri iar unele sunt fotografiate intamplator doar din instictul de a prinde o imagine al naturii.Fiind cu aparatul de fotografiat atunci cand ies la o plimbare m-ai apas si eu pe butonase.Cine stie ce mai va aparea in cale. :-D

Citat din: maya din  22 Octombrie 2006, 01:18:29
foarte frumoase poze...pe cand niste poze in culori de pe Marte? :roll:
Merci maya
De pe Marte si in culori? :-D
As spune ca ar fi o sansa in anul 2045 dar asta in cazul in care nu mi se va strica camera de fotografiat pana atunci. :wink:



pri3st3ss

super poze, imi place enorm cea cu nuferi...
felicitari, jackie28t si pt pozele cu nori lenticulari.

cat pt camera ta...nu iti face griji, pana in 2045, or sa apara altele mai bune...

stie cineva daca se pot fotografia stelele cu un aparat normal?...sau de fapt...eu am incercat si nu prea a iesit nimic, in afara de cateva puncte mai puternice...trebuie sa setez camera cumva,sau imi trebuie o camera mai puternica?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

jackie28t

Multumesc foarte mult pri3st3ss si apreciez gestul.Ma bucur ca ti-au placut fotografiile si colectia mea de nori lenticulari.Vor mai fi si alte galerii surpriza pe viitor.

Citat din: pri3st3ss din  22 Octombrie 2006, 20:28:35stie cineva daca se pot fotografia stelele cu un aparat normal?...sau de fapt...eu am incercat si nu prea a iesit nimic, in afara de cateva puncte mai puternice...trebuie sa setez camera cumva,sau imi trebuie o camera mai puternica?

Cred pentru a fotografia un cer senin pe timp de noapte si sa prinzi si stelele a-ti trebuie in primul rand un tripod (piciorul de sustinere a camerei)pentru a nu trepida mana deoarce pe timp de noapte timpul de expunere este mai mare.Si binenteles ca cu cat aparatul este mai bu cu atat fotografiile vor fi mai de calitate.Cred ca ciuciulete poate sa-ti explice mai bine.El cunoaste mai bine treburile cu aparatele foto in general. :wink:

sxn_b

Mirificul Pamukkale sau "Castelul de bumbac".

pri3st3ss

dupa ce ca afara e congel, mai pui si tu poze cu ghetari :lol:..brrrrrrrrrrrrrr

sunt superbe in rest,culorile sunt incredibile!! ce e cu castelul de bumbac?de la ce vine denumirea? doar de la "tesaturile" ghetii?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

sxn_b

Pamukkale sau ,,Castelul de Bumbac" se aflã la 19 km nord de oraºul Denizli pe drumul principal cãtre Aydin.
    Terasele de calcar, considerate unice în lume, au apãrut în urma unui fenomen de mii de ani de depunere a calcarului conþinut de izvoarele termale, formele rezultate fiind absolut spectaculoase: platouri inundate de apa azurie, stalactite aparent fragile ce ascund buchete de leandrii, terase ce alterneazã cu mici cascade.

pri3st3ss

ms de explicatii; deci sa inteleg ca e calcar, nu gheata cum am crezut eu ca vad...?!.mai poti atasa cateva fotografii de acolo, te rog?

e uimitoare natura....
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

sxn_b